Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Yue Wong

Yue Wong
Datum narození: 01.05.2008
Místo narození: Hong Kong, Čína

Životopis:

Na začátku května tohoto roku zemřel jeden ze známých herců studia Shaw Brothers Wong Yu a určitě je vhodné ho zmínit, protože SPIRITUAL BOXER by měl zůstat nesmrtelný.

Wong Yu (nebo také Wang Yu, Wong Chi Kuen, Young Wong Yu, Wong Yue, Yung Wong Yu) se narodil v Kantonu v roce 1955 a jeho tvář už navždycky zůstane spojená se SB studiem, které se mu stalo zázemím na celý život. Wong Yu si zahrál v 63 filmech a je považován za prvního skutečného kung fu komika, protože Jackie Chan přišel o něco později. Ovšem osud míchá karty každému jinak, takže zatímco se Jackie Chan proslavil po celém světě, Wong Yu zůstal uznávaný jen doma a mimo asijský kontinent je jeho jméno známé jen úzkému okruhu lidí.

V 70. letech se Wong Yu objevil v několika filmech, ze kterých si ho ale málokdo bude pamatovat. Filmy jako BLOODY FISTS, GOLDEN LOTUS nebo THIRTEEN nezazářily a zdálo se, že talent mladého herce zůstane nevyužitý. Naštěstí v tu dobu začal pro Shaw Brothers vytvářet kasovní trháky legendární Lau Kar Leung, který měl neobyčejný čich na hledání talentů. A Wong Yu získal hned hlavní roli ve filmu SPIRITUAL BOXER. Zrodila se komediální hvězda. O čtyři roky později Lau Kar Leung navázal filmem THE SHADOW BOXING který je ještě lepší, jenže to už byla na světě i silná konkurence, která v pomyslném závodu o krále kung fu komedií zvítězila, protože měla v rukávu Jackieho Chana. Wong Yu zůstal dlouhou dobu věrný klanu Lau a s bratry natočil několik skvělých snímků, jako např. CHALLENGE OF THE MASTERS nebo 36.KOMNATA SHAOLINU.

Na začátku 80. let Wong dominoval akčním komediím různé úrovně a zdálo se, že má opravdu skvěle našlápnuto. jenže 2.července 1983 jeho život prudce změnila tragická autonehoda, při které přišel o život jiný slavný herec této éry, Alexader Fu Sheng. I když Wong Yu po této události točil dál a rozhodně ne méně, všeobecně se vědělo, že začíná mít potíže s alkoholem a drogami.V devadesátých letech se naskytlo několik příležitostí, například nevelká role ve filmu ROUGE, ale Wong se stejně nevyhnul pádu do skutečně neklasifikovatelných béček typu PEACH SEX NOXIOUS STAR. Své potíže s drogovou závislostí sice překonal a svou snahu zaměřil na oblast prevence drogové závislosti mladistvých, ale přesto zemřel příliš brzy, na jaře 2008 ve svých 53 letech.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie


Filmografie

36. komnata Shaolinu

36. komnata Shaolinu

O filmu: Čína v době hrozného teroru vlády Mandschu. Shaolinský kněz Ho Kuang-Huan vychováva ve své škole bojového umění kung-fu z mladých mnichů vražedné bojovníky. Dřív než se mladí mniši mohou nazývat mistry kung-fu, musí projít 35 komnatami, ve…
82 %
44703 zhlédnutí
Přehrát film

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku