Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Ursula Buschhorn

Ursula Buschhorn
Datum narození: 16.05.1969
Místo narození: Palo Alto, Kalifornie, USA

Životopis:

Ursula Buschhorn se narodila 16. 5. 1969 v Palo Alto, Kalifornii, v USA lékařce Juttě Buschhorn a fyziku Gerdu Buschhornovi (1934-2010). Její rodiče se pak vrátili do Německa a Ursula vyrůstala v Mnichově. V deseti letech odjela s rodiči na rok a půl do USA, protože její matka měla zajímavou nabídku. Potom se vrátili do Německa do Mnichova. Její sestra, pediatrička Ulrike Tiemann, rozená Buschhorn zemřela v roce 2010. V roce 1988 nastoupila na Státní akademii muzických umění ve Stuttgartu. Na této škole vystudovala herectví, dostudovala v roce 1992.

Její první angažmá bylo ve Frankfurtském divadle, následovalo státní divadlo Wuppertal a divadlo Wilhelma ve Stuttgartu. V roce 1994 hrála ve filmu KRVAVÁ STOPA. V letech 1994-1996 hrála Dr. Annu Sanwaldt-Hängsberg v seriálu televize ZDF ALLE MEINE TÖCHTER. Od té doby se v německé televizi objevuje pravidelně. V německém akčním kriminálním seriálu KOBRA 11 hrála v roce 2001 v posledních dvou epizodách 6. série Stíny minulosti a Rozloučení Elenu Krügerovou, životní lásku vrchního komisaře Toma Kranicha (René Steinke). Elena otěhotněla a s Tomem plánovali svatbu. Elenu a její nenarozené dítě ale zabila bomba v autě, která byla připravená pro Toma. Od roku 2008 do roku 2012 hrála v seriálu ŠIMPANZ CHARLY Dr. Katharinu Hauser a od roku 2011 hraje Annu Schöller v seriálu televize ARD RODINA DOKTORA KLESTA.

Mluví německy, plynně anglicky a bavorsky. Mimo herectví je velvyslankyně SOS dětských vesniček. Ve volném čase hraje na klavír a má ráda potápění a lyžování. Měří 172 cm, má tmavě blond vlasy a modré oči. V roce 2005 se jí narodila dcera Paula. Ursula je matka samoživitelka. S dcerou žije v Mnichově.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie


Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku