Na detail filmu a detail seriálu jsme přidali komentáře, takže nyní můžete komentovat :) Tým SledujuFilmy.cz Zobrazit
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Tricia O'Neil

Tricia O'Neil
Datum narození: 11.03.1945
Místo narození: Shreveport, Louisiana, USA

Životopis:

Tricia O'Neil, nar. 11.března 1945 je americká herečka. Narozena v městě Shreveport v Louisianě, O'Neil začala svou kariéru jako modelka a dívka na titulních stránkách časopisů, než se dala na filmovou dráhu.

Poprvé se objevila v komerčních televizních seriálech a pak v mnoha dalších obsazeních populárních sérií. V ranné době hrála v prvních dílech seriálu THE A-TEAM (NBC,1983), kde ztvárnila roli Dr. Maggie 'Mo' Sullivan v epizodě Black Day at Bad Rock a byla natolik oblíbená, že se vrátila v pozdější sérii (v epizodě druhé sezóny Deadly Maneuveres,1983).

Mezi další seriály můžem zmínit HART TO HART (ABC,1979), v roli kaskadérky Charlie v epizodě stejného jména v seriálu THE FALL GUY (ABC,1981), REMINGTON STEEL (1982), jako neodbytná reportérka v druhé řadě seriálu RIPTIDE v epizodě Cath The day (NBC,1984), a jako majitelka kočovné show Wild West Rodeo v třetí sezóně seriálu AIRWOLF v epizodě s názvem Annie Oakley (1985).

Ztvárnila poprvé (a dlouho naposled) ženskou kapitánku vesmírné lodi Enterprise NCC-1701-C v seriálu STAR TREK:THE NEXT GENERATION (1987) v epizodě Yesterday's Enterprise. Hostovala též v seriálu STAR TREK: DEEP SPACE NINE jako Cardassianka Korinas v díle Defiant.

V TV filmu BABYLON 5: IN THE BEGGINING, hrála prezidentku Aliance Země (Earth Alliance) v době války Země s Minbari (1988). Taktéž hostovala ve stejnojmenném seriálu BABYLON 5, kde v první sezóně ztvárnila postavu M'oly v epizodě Believers (1994). Z celovečerních filmů stojí za zmínku účinkování ve filmech THE GUMBALL RALLY, PIRANHA II: THE SPAWNING a TITANIC.

O'Neil získala cenu Theatre World Award za účinkování v Brodwayském muzikálu TWO BY TWO po boku Dannyho Kaye. Můžete ji vidět i pod lehce změněnými jmény jako Trish O'Neill nebo Tricia O'Neal.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie


Filmografie

Titanic

Titanic

O filmu: Byl obrovský a luxusní. Lidé o něm ve své pýše říkali, že je nepotopitelný. Když vyplouval Titanic na svou první plavbu, byli na jeho palubě také chudý Jack a bohatá Rose. On vyhrál lístek v pokeru, ona měla pronajato jedno z…
84 %
572063 zhlédnutí
Přehrát film
Babylon 5: Na počátku

Babylon 5: Na počátku

O filmu: Rok 2278. Centauri Prime, domovský svět kdysi mocné Centaurské republiky je v plamenech. "Máš jedno přání, co chceš?" Tak zní obligátní otázka pro malého chlapce, kterému se naskytla šance stát se na chvíli císařem. Jeho odpověď je rychlá:…
84 %
26894 zhlédnutí
Přehrát film
Gia

Gia

O filmu: Jedni ji milovali, druzí zatracovali. Neušla však pozornosti nikoho. Supermodelka Gia Marie Curangi začínala jako osobitá, avšak, mírně řečeno, neposlušná kráska. Kariéra mladé rebelky strmě stoupala a přibývající poblouznění ze slávy a…
80 %
35477 zhlédnutí
Přehrát film

Trailery

Náhodně vybrané osobnosti