Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Stella Zázvorková

Stella Zázvorková
Datum narození: 18.05.2005
Místo narození: Praha, Česká republika

Životopis:

"Miluju smích, toužím ho slyšet z publika, jedná se o určitou formu narkotika. To je můj balzám, elixír mládí."

Toto jsou slova vynikající komediální herečky Stelly Zázvorkové (jméno Stella jí dala její matka podle románu „Stella“ od Camilla Flammariona). Narodila 14. dubna 1922 v Praze módní návrhářce a architektovi Janu Zázvorkovi st. (1884 – 1963). I její bratr Jan Zázvorka ml. (1914 – 1991) se věnoval umění, byl filmovým architektem. V letech 1946 – 1947 byla manželkou herce Miloše Kopeckého (1922 až 1996). V dětství hodně sportovala a ráda jezdila na koni.

Po nižším gymnáziu se neúspěšně pokoušela dostat na Stání konzervatoř. Vystudovala tedy anglickou internátní školu. Velmi dobře prý ovládala sedm cizích jazyků. Nakonec se přeci jenom touha po hraní zvítězila. V letech 1939 – 1940 navštěvovala hereckou školu při divadle E. F. Buriana. Následující rok již započala s pravou hereckou prací. Prošla Dětským divadlem Míly Mellanové (1941 – 1944), Větrníkem (1945 – 1946), Divadlem satiry (1946 – 1948), Realistickým divadlem (1949 – 1950), Divadlem D 34 (1950 – 1955), Divadlem ABC (1955 – 1962) a Městskými divadly pražskými (1962 – 1993), kde už ale od roku 1985 pracovala na poloviční úvazek. Hostovala i na dalších divadelních scénách.

Stella Zázvorková byla herečkou nezdolného temperamentu. Všechny její role byly obdařeny velkou životností a elánem. I když měla velké dramatické nadání pro charakterově titěrné kreace, proslavila se jako jedna z největších českých ženských komiků 20. století. Její škála byla opravdu obdivuhodná. Přes rázovité manželky, semetriky, klepny, paničky a sousedky, jež ještě více potrhovala mluveným projevem výrazným hlasem a rychlou gestikulací, se dostala až ke starým kyselým babkám a hodným babičkám.

Na divadelních prknech se předvedla jako Célie („Domnělý paroháč“), Tornado Lou („Limonádový Joe“), Mastilka („Fidlovačka“), Elisabeth („Těžká Barbora“), matka („Třetí přání“), Tekla („Ženitba“), Lýdia („Purpurový ostrov“), Melanie („Pan Hamilkar“), paní Vogelová („Bouře ve sklenici vody“), Paddyová („Podivná paní Savageová“) a Vachová („Srpnová neděle“), Ona („Staromódní komedie“), sestra („Třináctá sestra“), Coco Pinchrdová („Ten, kdo utře nos“), Boylová („Past na myši“) a nebo císařovna Marie Terezie („Milá máti, milá dcero“).

Po první úloze prodavačky v Bílé labuti ve Vávrově dramatu ŠŤASTNOU CESTU (1943) se od 50. let stala jednou z nejoblíbenějších a nejobsazovanějších českých filmových hereček. Velkou škálu jejích postav tvoří různé malé role slečny na vdávání (VZORNÝ KINEMATOGRAF HAŠKA JAROSLAVA), manželky (HUDBA Z MARSU), Máničky (ANDĚL NA HORÁCH), Pošahalové (ZAOSTŘIT, PROSÍM!), občanky (MUŽ V POVĚTŘÍ), prostitutky s bičem na stole (DOBRÝ VOJÁK ŠVEJK), matky Bedrnové (ŠKOLA OTCŮ), návštěvnice vinárny (PRVNÍ A POSLEDNÍ) i Marešové (CHLAP JAK HORA).

Které od 60. let byly spíše na odstupu. Přesto se uvedla v malých postavách paní Růženy (AŽ PŘIJDE KOCOUR), domovnice (PŘÍBĚH DUŠIČKOVÝ), kartářky (ČINTAMANI & PODVODNÍK), bytné (SVATBA JAKO ŘEMEN), paničky Wertheimové (ZABIL JSEM EINSTEINA, PÁNOVÉ…), Anežky (ODVÁŽNÁ SLEČNA), umývačky nádobí (SKŘIVÁNCI NA NITI), Otisové („PANE, VY JSTE VDOVA!“), prostitutky Peggy („ČTYŘI VRAŽDY STAČÍ, DRAHOUŠKU“), tety Klotyldy (SLAMĚNÝ KLOBOUK), tety Emilky (HODÍME SE K SOBĚ, MILÁČKU?), matky Vávrové (DVA MUŽI HLÁSÍ PŘÍCHOD), dvorní dámy (NOC NA KARLŠTEJNĚ), vesničanky (TRHÁK), kuchařky Františky (KONEC STARÝCH ČASŮ) a nebo babičky (KOUZELNÝ MĚŠEC, Z PEKLA ŠTĚSTÍ a KYTICE).

I těmito menšími rolemi se dokázala natrvalo vtisknou do pamětí a srdcí diváků, což potvrdila i ve velkých komediálních úlohách. Diváci si ji jasně pamatují jako vesničanku Přibylovou v Machově komedii TŘI CHLAPI V CHALUPĚ (1963) a v jejím pokračování TŘI CHLAPI NA CESTÁCH (1973), hospodskou Růženku Musilovou v komedii MEZI NÁMI ZLODĚJI (1963) Vladimíra Čecha, chůvu v Zemanově pohádce ŠÍLENĚ SMUTNÁ PRINCEZNA (1968), matku Boháčkovou ve Filipově komedii UTRPENÍ MLADÉHO BOHÁČKA (1969), ráznou manželku policejního komisaře Zdychynce (Vladimír Menšík) v kriminálce PARTIE KRÁSNÉHO DRAGOUNA (1970), kadeřnici Bertu ve sportovní ŽENY V OFSAJDU (1971), školnici Vondráčkovou ve Vorlíčkově pohádce DÍVKA NA KOŠTĚTI (1971), trochu potrhlou docentku Mráčkovou v komedii Václava Vorlíčka JAK UTOPIT DR. MRÁČKA ANEB KONEC VODNÍKŮ V ČECHÁCH (1974), s bývalým manželem Milošem Kopeckým jako manžele Novákovy v Schulhoffově komedii ZÍTRA TO ROZTOČÍME, DRAHOUŠKU…! (1976) a v jejím volném pokračování CO JE DOMA, TO SE POČÍTÁ, PÁNOVÉ… (1980), kde však již Miloše Kopeckého nahradil Jiří Sovák, královnu Anežku v další Vorlíčkově pohádce JAK SE BUDÍ PRINCEZNY (1977), velkochovatelku dobytka Lopezovou ve Sci – Fi komedii COŽ TAKHLE DÁT SI ŠPENÁT (1977), proti mužům zaujatou aktivní babičku v Míkově komedii TEN SVETR SI NESVLÍKEJ (1980), Andulku v komedii Marie Poledňákové ZKROCENÍ ZLÉHO MUŽE (1986), babičku v pohádce MACH, ŠEBESTOVÁ A KOUZELNÉ SLUCHÁTKO (2001) atd.

Posledních deset let přineslo Stelle Zázvorkové snad nejlepší filmové úspěchy. Byla nominována na Českého lva (1996) „Za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli“ díky úloze protikomunisticky smýšlející matky hlavního hrdiny hudebníka Louky (Zdeněk Svěrák) v oscarové KOLJE (1996) Jana Svěráka, získala úlohu babičky Šebkové v Hřebejkově retrospektivní komedii PELÍŠKY (1999) a až napodruhé Českého lva (2001) za titulní úlohu, s Vlastimilem Brodským v kouzelném duu, manželky Emilie ve smutné komedii BABÍ LÉTO (2001). Těsně před smrtí stihly diváci v kinech uzřít její postavu babičky v Renčově komedii podle románu Michala Viewegha ROMÁN PRO ŽENY (2005) a pět měsíců po svém skonu se uvedla naposledy jako babička Miriam Marešová v komedii HRUBEŠ A MAREŠ JSOU KAMARÁDI DO DEŠTĚ (2005) Vladimíra Morávka.

Neopomenutelná byla také práce Stelly Zázvorkové pro rozhlas („Pavilón humoru“, „Husaři“, „Lakomec“ apod.) a televizi v inscenacích (MEDVĚD, USPOŘENÁ LIBRA, SVATEBNÍ CESTA ANEB JEŠTĚ NE, EVŽENE!, KLÍCKA, JAK VYTRHNOUT VELRYBĚ STOLIČKU, SVATBA, SKŘÍŇ, AZYL či NA PSÍ KNÍŽKU), kde snad nejvíce vyniká její zahořklá sestra Kalinová ve Filipově TV filmu LÍSTEK DO PAMÁTNÍKU (1975) s Karlem Högerem a Blankou Waleskou, a seriálech (RODINA BLÁHOVA, TŘI CHLAPI V CHALUPĚ, PÍSEŇ PRO RUDOLFA III., HŘÍŠNÍ LIDÉ MĚSTA PRAŽSKÉHO, FANTOM OPERETY, 30 PŘÍPADŮ MAJORA ZEMANA, CHALUPÁŘI, ŽENA ZA PULTEM, NEMOCNICE NA KRAJI MĚSTA, DNES V JEDNOM DOMĚ, ARABELA, MALÝ PITAVAL Z VELKÉHO MĚSTA, DYNASTIE NOVÁKŮ, MY VŠICHNI ŠKOLOU POVINNÍ, LÉTAJÍCÍ ČESTMÍR, DRUHÝ DECH, DOBRODRUŽSTVÍ KRIMINALISTIKY, POMALÉ ŠÍPY, ŽIVOT NA ZÁMKU nebo ČERNÍ ANDĚLÉ ).

Jako kouzelná vypravěčka namluvila řadu pohádek a textů na audio nosiče („Fimfárum“, „Žluté mužátko“) a doprovodila televizní Večerníček MATYLDA (2000). Autorsky se podílela na několika kuchařkách a na svých vzpomínkách „Stella o sobě: …život je jiné jeviště“ (1998). Její profil je zachycen i ve známém dokumentárním cyklu GENUS (1996). Za své umění obdržela titul Zasloužilé umělkyně (1982), Cenu Senior Prix (1993), Cenu Thálie (2000) „Za celoživotní mistrovství v činohře“, Cenu Týtý (2002), české státní vyznamenání Medaile „Za zásluhy“ (2003) a na samém sklonku života druhého Českého lva (2004) za „Dlouholetý umělecký přínos“ českému filmu.

V posledních letech života ji ztěžovali aktivní uměleckou práci těžké zdravotní neduhy. Herečka Stella Zázvorková se jako jedna z mála hereckých klaunů zapsala do paměti několika generací divadelních, filmových, televizních a seriálových diváků (včetně těch nejmenších). I když ji v 50. letech postihla velká tragédie úmrtí vlastní dcery, nikdy neztratila životní optimismus a radost ze života. Kromě řady hereckých přátel (př. Miroslav Horníček, Vladimír Menšík, Jan Werich, Vlastimil Brodský, Jiří Sovák, Miloš Kopecký, Lubomír Lipský) si uznání vydobyla i mezi filmovými režiséry (Petr Schulhoff, Václav Vorlíček, Martin Frič, Oldřich Lipský, Zdeněk Podskalský atd.). Stella Zázvorková zemřela 18. května 2005 v Praze, měsíc po svých osmdesátých třetích narozeninách.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie


Filmografie

Jak se budí princezny

Jak se budí princezny

O filmu: Ještě před narozením královské dcery jedou král s královnou do zpustlé tvrze - v ní žije královnina sestra, už spoustu let odloučena od světa. Když si král vybíral ženu, dal přednost Elišce a zlá Melánie od té doby myslí jen na pomstu - o…
77 %
54138 zhlédnutí
Přehrát film
Kolja

Kolja

O filmu: Laskavá komedie o muži, který se domníval, že už nemůže být hůře a netušil, že právě prožívá nejkrásnější chvíle svého života. Františkovi už prošedivěly vousy. Kolja ještě nedosáhl školního věku a setkali se díky tragikomické životní…
86 %
124197 zhlédnutí
Přehrát film
Pelíšky

Pelíšky

O filmu: Příběhy jedné historické generace - stárnoucích rodičů, dospívající mládeže a malých dětí. Děj je zasazen do konce šedesátých let - podzim 67 až léto 68 s krátkým epilogem přesahujícím do let sedmdesátých. Pražská vilová čtvrť Hanspaulka,…
91 %
559077 zhlédnutí
Přehrát film
Zabil jsem Einsteina, pánové

Zabil jsem Einsteina, pánové

O filmu: Děj sci-fi komedie Zabil jsem Einsteina, pánové se odehrává střídavě v Americe někdy na přelomu druhého a třetího tisíciletí a v Praze roku 1911. Je založen na myšlence, zda a do jaké míry by předčasná smrt zakladatele moderní fyziky…
75 %
19203 zhlédnutí
Přehrát film
Což takhle dát si špenát

Což takhle dát si špenát

O filmu: Hrdiny komedie plné krkolomných absurdních zápletek, záměn, zmatků a rozuzlení jsou meloucháři Jarda Zemánek a Franta Liška, kterým nic není svaté. Sotva se dostanou z vězení, kde se ocitli kvůli nepodařené krádeži lihu, už jedou v další…
74 %
17396 zhlédnutí
Přehrát film
Zítra to roztočíme, drahoušku...!

Zítra to roztočíme, drahoušku...!

O filmu: Absolutně nevinné sousedské žertíky ve skvělé komedii, která líčí věčné spory a nelítostné žerty dvou rozhádaných manželských párů. Postarší seladon Evžen Novák si přivydělává jako komparsista. Jednou potká při návratu domů sousedku…
77 %
19944 zhlédnutí
Přehrát film
Kytice

Kytice

O filmu: Uvidíme sedm vypjatých příběhů o touhách, posedlostech a sobectví Inspirací filmu byla sbírka balad českého autora 19. století K. J. Erbena, jehož tvorba je paralelou k poezii E. A. Poea, plná vášní a přízraků. Kytice poprvé vyšla v roce…
76 %
228443 zhlédnutí
Přehrát film
Román pro ženy

Román pro ženy

O filmu: Román pro ženy patří k nejoblíbenějším titulům Michala Viewegha, bezpochyby nejpopulárnějšího českého spisovatele současnosti. Knihy se dosud prodalo více než osmdesát tisíc výtisků a s dobrým ohlasem vyšla také chorvatsky a německy,…
59 %
188620 zhlédnutí
Přehrát film
Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště

Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště

O filmu: Do Prahy přijíždí slovenský režisér Karpatti (Robert Roth), aby se tam proslavil. Má s sebou všechny věci, v Bratislavě se už nemůže ani ukázat. Mezi tím na střeše pankráckého činžáku Hrubeš (Jan Budař) s Marešem (Richard Krajčo) plivou ze…
55 %
37535 zhlédnutí
Přehrát film
Pane, vy jste vdova!

Pane, vy jste vdova!

O filmu: Fiktivní evropské království, blíže nespecifikovaná současnost: Během politováníhodné nehody při vojenské přehlídce se král Rosebud IV. (Jiří Sovák) rozhodne pro realizaci revoluční myšlenky: zruší armádu! Aby se vyhnul případným…
82 %
24770 zhlédnutí
Přehrát film
Noc na Karlštejně

Noc na Karlštejně

O filmu: Na hrad Karlštejn nesmí žádná žena! Přesto se zamilované Daniele Kolářové a neméně zamilované Janě Brejchové podaří přes přísný královský zákaz strávit na hradě jednu noc v přestrojení. Řekl: Lásko má, já stůňu, svoji pýchu já jen hrál...…
76 %
81172 zhlédnutí
Přehrát film
Jak vytrhnout velrybě stoličku

Jak vytrhnout velrybě stoličku

O filmu: Nadmíru čilý a podnikavý školák Vašek žije sám s maminkou, ale ta se po večerech víc než jemu věnuje baletu. "Všichni kluci mají tátu, jenom já nemám ani psa!" stěžuje si Vašek, a tak se mamince snaží nějakého nového manžela (a sobě…
85 %
57179 zhlédnutí
Přehrát film
Dívka na koštěti

Dívka na koštěti

O filmu: Václav Vorlíček, Miloš Macourek a Hermína Franková jsou autory komedie Dívka na koštěti o mladé čarodějnici, která dala přednost životu mezi lidmi před výsadami nadpřirozených bytostí. Příběh o Saxaně, jak se začínající čarodějnice jmenuje…
82 %
61532 zhlédnutí
Přehrát film
Anděl na horách

Anděl na horách

O filmu: Revizor pražských elektrických drah Gustav Anděl si už vyzkoušel, že na odborářské rekreaci se to dá celkem vydržet, a tak se ani příliš nebránil, když znovu dostal poukaz. Tentokrát se vypravil do zasněžených Vysokých Tater, dovolená ale…
72 %
88342 zhlédnutí
Přehrát film
Robinsonka

Robinsonka

O filmu: Český film, natočený podle dívčího románku vynikající spisovatelky Marie Majerové. Líčí osud třináctileté dívenky, které náhle zemřela maminka při porodu druhého dítěte. Hrdinka filmu, studentka Bláža Borová, v jejíž duši dosud prolíná…
57 %
17212 zhlédnutí
Přehrát film
Z pekla štěstí

Z pekla štěstí

O filmu: Pohádka natočená podle námětu Jana Drdy vypráví o poctivém a čestném chasníkovi Honzovi, jenž na útěku před verbíři pozná cenu lásky i kamarádství. Díky kouzelným darům (mošna, z níž na povel vyskákají bojovníci, pláténko, na němž se…
41 %
36188 zhlédnutí
Přehrát film
Zaostřit, Prosím!

Zaostřit, Prosím!

O filmu: Při promítání v zaplněném kině se přetrhl film. Komentátor uklidní obecenstvo a vyzve filmaře, aby se věnovali satiře a nalezli aktuální témata. Tvůrci uposlechnou a zaměří se nejprve na kariéru úředníka Přehršleho. Tento skromný a…
61 %
8925 zhlédnutí
Přehrát film
Muž v povětří

Muž v povětří

O filmu: Vlasta Burian v roli vynálezce Čápa, který svými pokusy narušuje klid městečka Krásnov. Cílem pana Čápa je objevit věčnou sirku. Při jeho pokusech se z okna valí dým a zápach, provázené detonacemi. Někteří lidé se tím baví, jiní mají…
58 %
10771 zhlédnutí
Přehrát film
Skřivánci na niti

Skřivánci na niti

O filmu: SKŘIVÁNKY NA NITI natočil v roce 1969 Jiří Menzel na motivy povídek z knihy Bohumila Hrabala Inzerát na dům, ve kterém už nechci bydlet (1965). Dvacet let zůstal film uzavřen v trezoru, protože odkrýval skutečnosti padesátých let, jež měly…
85 %
16285 zhlédnutí
Přehrát film
O chytrem Honzovi aneb jak se Honza stal kralem

O chytrem Honzovi aneb jak se Honza stal kralem

O filmu: Parafráze lidové pohádky o Honzovi, kterému se líbilo povalovat se celé dny na peci, ale na konec přece jen s pomocí pohádkových bytostí zvítězil nad drakem, je humornou podívanou plnou hudby a pěkných písniček.
67 %
8956 zhlédnutí
Přehrát film
Šíleně smutná princezna

Šíleně smutná princezna

O filmu: Hudební pohádka Šíleně smutná princezna je určena především malým - ovšem ne těm nejmenším divákům. Vypráví příběh prince a princezny ze sousedních spřátelených zemí, kteří mají uzavřít sňatek, o čemž rozhodli jejich moudří otcové se svými…
83 %
68822 zhlédnutí
Přehrát film
„Čtyři vraždy stačí, drahoušku“

„Čtyři vraždy stačí, drahoušku“

O filmu: V kupé amerického expresu se usadí dr. James Porter, který převáží z Michaga do San Fernanda šek na milion dolarů, a začte se do comicsu. - O drahocenný šek začínají soupeřit dvě bandy gangsterů. Snědým hochům ze San Boniga velí José…
85 %
23951 zhlédnutí
Přehrát film
Utrpení mladého Boháčka

Utrpení mladého Boháčka

O filmu: Vtipná komedie Utrpení mladého Boháčka vypráví o vesnickém mládenci, kterého maminka nutí do ženění. Už to zkusila i s inzeráty, ale žádná známost se nakonec nevyvedla. Tonda je totiž přesvědčen, že "ženský nejsou pro něj a on není na…
81 %
27271 zhlédnutí
Přehrát film
Dobrý voják Švejk

Dobrý voják Švejk

O filmu: Kinematografií se už od dob němého filmu táhne pestrá nit pokusů o více či měně věrné adaptace tohoto Haškova slavného románu. Mezi nejznámější patří bezesporu Lamačův film z roku 1926 s Karlem Nollem v roli Švejka, Fričova adaptace se…
86 %
163489 zhlédnutí
Přehrát film
Táto, sežeň štěně!

Táto, sežeň štěně!

O filmu: Hlavním dospělým hrdinou příběhu je ustaraný redaktor Hlavsa, který má poté, co mu žena odjela na školení, pocit, že nemá děti tři, ale devět. Proto už se těší, až je i s babičkou odveze na chalupu v Kameničkách. Jenže když se babička…
56 %
4895 zhlédnutí
Přehrát film
Až přijde kocour

Až přijde kocour

O filmu: Z ochozu věže pozoruje kastelán Oliva každodenní život malého krásného města. Z té výšky si může dovolit tolerantní nadhled nad slabostmi a chybami svých spoluobčanů. Mladý učitel Robert se chystá ke svatbě s učitelkou Julií. Na hodinu…
73 %
9446 zhlédnutí
Přehrát film
Hodíme se k sobě, miláčku...?

Hodíme se k sobě, miláčku...?

O filmu: Na počátku zahlédne Marta svatbu své kamarádky Aleny. Potom jde do blízkého železářství pro kroužky na záclony. Po prodavaččině tradičním "nemáme" si nechá zavolat vedoucího Viktora Tomáše. Ten se jí omluví, že zboží není na skladě a…
68 %
8838 zhlédnutí
Přehrát film
Jestli jednou odejdu

Jestli jednou odejdu

O filmu: Pod zdánlivě klidnou hladinou každodenního soužití probíhá v rodině se dvěma dospívajícím dětmi dlouhodobý proces citového strádání. Matka Helena cítí, že rodině ve všem slouží a manžel i děti vyžadují její služby s naprostou samozřejmostí…
72 %
4640 zhlédnutí
Přehrát film
Dva muži hlásí příchod

Dva muži hlásí příchod

O filmu: Nesmělý úředník spořitelny odchází na vojnu. Tam, coby maminčin mazánek, získá nelichotivou přezdívku švadlenka a zpočátku se přes veškerou snahu svých kolegů i nadřízeného kapitána Sychry chová opravdu spíš jako moula a ne chlap. Přesto…
46 %
4227 zhlédnutí
Přehrát film
Babí léto

Babí léto

O filmu: Tragikomický příběh mladého pětasedmdesátníka, věčného snílka, pábitele a recesisty (V. Brodský), který na rozdíl od své milované, ustarané maželky (S. Zázvorková), se odmítá smířit s údělem rezignujícího stáří a žije svůj život jako nikdy…
81 %
15033 zhlédnutí
Přehrát film
Co je doma, to se počítá, pánové...

Co je doma, to se počítá, pánové...

O filmu: Volné pokračování komedie Zítra to roztočíme drahoušku, začíná ve chvíli kdy, René Novák přiváží svým taxíkem neteř Bartáčkových Naďu. Obě rodiny jsou stále "na válečné noze" i když v poslední době intenzita vzájemných střetů poněkud…
62 %
12345 zhlédnutí
Přehrát film
Čintamani a podvodník

Čintamani a podvodník

O filmu: Čintamani a ptáci Vášnivý sběratel koberců MUDr. Vitásek objeví ve vetešnictví paní Severýnové unikátní kus - perský koberec se vzorem ptáků. Jako znalec ví, že existují pouze tři tyto koberce a všechny jsou ve vlastnictví různých monarchů…
80 %
9668 zhlédnutí
Přehrát film
Drahý zesnulý

Drahý zesnulý

O filmu: Když se Jan Werich v roli zdánlivě zesnulého dědečka probudí, zjišťuje, že všichni pozůstalí mají zájem jen o jeho majetek. Proto se rozhodne oženit.(oficiální text distributora)
80 %
6228 zhlédnutí
Přehrát film
Vzorný kinematograf Haška Jaroslava

Vzorný kinematograf Haška Jaroslava

O filmu: Vzorná škola mocnářství, Vzorné rodinné štěstí, Otec chudých, Vzorná láska lepších lidí. Kolem roku 1900 promítá v jarmareční boudě Jaroslav Hašek čtyři filmové příběhy. Veselosti ze života c. a k. monarchie s komentářem jana Wericha.…
72 %
8043 zhlédnutí
Přehrát film
Čtyři vraždy stačí, drahoušku

Čtyři vraždy stačí, drahoušku

O filmu: V kupé amerického expresu se usadí dr. James Porter, který převáží z Michaga do San Fernanda šek na milion dolarů, a začte se do comicsu. - O drahocenný šek začínají soupeřit dvě bandy gangsterů. Snědým hochům ze San Boniga velí José…
85 %
2329 zhlédnutí
Přehrát film
Kudy kam?

Kudy kam?

O filmu: Manželé Vojta a Růžena Koskubovi tvoří ideální pár: oba se milují a oběma se daří v práci. Jenže půl roku po svatbě předstupují před rozvodový soud. Důvod? Růžena odmítá dělat všechny domácí práce sama. Ona i Vojta mají totiž kromě…
60 %
11523 zhlédnutí
Přehrát film
Ten svetr si nesvlíkej

Ten svetr si nesvlíkej

O filmu: Spořádané soužití Ivy Janžurové a Petra Nárožného je vážně otřeseno, když se objeví zpráva o nemanželském dítěti hlavy rodiny. Puntičkářský otec Novák je vyslán do lázní, což velice těžce nese. Denně volá domů a kontroluje chod své rodiny.…
64 %
7085 zhlédnutí
Přehrát film
Medvěd pro hosta

Medvěd pro hosta

59 %
4516 zhlédnutí
Přehrát film
Uspořená libra

Uspořená libra

O filmu: Na takové poště se toho moc neděje, úřednice (Jana Werichová) by mohla vyprávět. Ale když se tam jednoho ospalého odpoledne připotácejí dva opilci (Jan Werich a Jiří Sovák), úřednici zahrnují nesmyslnými dotazy a navíc obtěžují nevrlou…
89 %
5776 zhlédnutí
Přehrát film
Mezi námi zloději

Mezi námi zloději

O filmu: Mravokárný pohled se uplatňoval i ve veselých příbězích, v tomto případě o trojici propuštěných kriminálníků, které ani vězeňská převýchova nenapravila. Hodlají "vytunelovat" zemědělské družstvo, ale záhy zjistí, že nejdříve se musí…
64 %
16840 zhlédnutí
Přehrát film
Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách

Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách

O filmu: Slavná filmová komedie o zásadovém bytovém referentovi a neslavném osudu posledních českých vodníků. Zbylo jich už jen sedm. Pan Wassermann s chotí a dcerou Polly a jejich sloužící, Karel, Bertík a Alois s dcerou Janou. I jejich konec se…
83 %
18914 zhlédnutí
Přehrát film
Zmluva s diablom

Zmluva s diablom

O filmu: Na základe hlúpeho a zlomyseľného žartu upadne päť maturantiek do podozrenia, že sa rozhodli do maturity zbaviť panenstva. Keďže ich obrane nikto neverí, rozhodnú sa Ivana Karbanová (MARCELA PAVELKOVÁ), Aja Trnková (SYLVIA TURBOVÁ) a Olina…
74 %
10806 zhlédnutí
Přehrát film
Berete se dobrovolně?

Berete se dobrovolně?

O filmu: Malá televizní komedie o problémech kolem jedné svatby...Komedie H. Pawlowské a M. Adamce vypráví o starostech matky a dcery s vdáváním. Aktivní průvodkyně cizinců ve středním věku paní Pavlásková bydlí se svou dcerou, která právě začala…
60 %
2518 zhlédnutí
Přehrát film
Archimedov zákon

Archimedov zákon

O filmu: Súdobá satira pranieruje karierizmus, diktátorské spôsoby, podlizovanie sa a servilnosť. Nenápadný úradník Javorník (IVAN MISTRÍK) predstiera, že zachránil riaditeľa podniku pred utopením, vďaka svojim vlastnostiam si získa jeho priazeň a…
58 %
1897 zhlédnutí
Přehrát film
Intuice

Intuice

O filmu: Seznámit se bývá někdy těžké, než se do toho zapojí jezevčík.(oficiální text distributora)
41 %
3197 zhlédnutí
Přehrát film
Konec starých časů

Konec starých časů

O filmu: Film Jiřího Menzela podle stejnojmenného románu Vladislava Vančury je úsměvným vyprávěním, které nás přenese do doby prvních let samostatné republiky. Novými majiteli šlechtických sídel se tehdy stávali zbohatlíci, kteří sice měli peníze,…
79 %
7228 zhlédnutí
Přehrát film
Intuice

Intuice

O filmu: Seznámit se bývá někdy těžké, než se do toho zapojí jezevčík.(oficiální text distributora)
41 %
514 zhlédnutí
Přehrát film
Sedm žen Alfonse Karáska

Sedm žen Alfonse Karáska

O filmu: Miloš Kopecký v roli věčného záletníka v prvním dílu volného cyklu hudebních komedií.(oficiální text distributora)
75 %
4365 zhlédnutí
Přehrát film
Tři chlapi v chalupě

Tři chlapi v chalupě

O filmu: Tři chlapi, dva předsedové a falešná hlášení v české filmové komedii ze života pracujícího lidu. V domečku v Ouplavicích hospodaří tři Potůčkové: děda vdovec, syn, jemuž utekla žena, a dosud svobodný vnuk. Otec působí jako předseda…
53 %
11550 zhlédnutí
Přehrát film
Jak se vám líbí?

Jak se vám líbí?

O filmu: Hudebně zábavný pořad z roku 1980 s anketou o našich zpěvácích populárních písní.(oficiální text distributora)
55 %
2690 zhlédnutí
Přehrát film
Konec jasnovidce

Konec jasnovidce

O filmu: Soukromý jasnovidec Mathias Scibolini řádně a k plné spokojenosti klientů vykonává své povolání. Když pak dojde k začlenění jasnovidců do komunálního podniku, věští dál pod svým občanským jménem Matěj Šibolín. Rozbují se administrativa,…
80 %
7051 zhlédnutí
Přehrát film
Kouzelný měšec

Kouzelný měšec

O filmu: Čarodějnice Bludimíra se probudí po dlouhém zimním spánku a rozhodne se spáchat další lotrovinu. Tentokrát se chce zmocnit kouzelného královského měšce. Z toho se sype tolik zlata, co jen chcete. Na ten má zálusk i princ Velemír z Dolního…
58 %
14422 zhlédnutí
Přehrát film
Předeme, předeme zlatou nitku

Předeme, předeme zlatou nitku

O filmu: Kdo by podle názvu hádal, že uvidí pohádku o přadlenách, neuhodl by. V téhle pohádce zlatou nitku osudu už od kolébky spřádají urozenému princi a dcerce hajného tři sudičky. Ty roztomilé kmotřičky v podání Jaroslavy Adamové, Stelly…
60 %
2984 zhlédnutí
Přehrát film
Těžká Barbora

Těžká Barbora

O filmu: Jan Werich a Miroslav Horníček v legendární hře Osvobozeného divadla. Unikátní záznam zachráněný v archivu České televize. Těžká Barbora byla natočena 14. června 1960 v Divadle ABC a vysílala se tehdy jen jednou - pravděpodobně v prosinci…
89 %
17874 zhlédnutí
Přehrát film
Svatba jako řemen

Svatba jako řemen

O filmu: Jedna z nejúspěšnějších "trezorových" komedií konce 60tých let. Příběh z malého města, který se odehraje v rozmezí necelých 24 hodin. Pod vlivem alkoholu se tři smutní hrdinové dostanou do podezření, že znásilnili mladou prodavačku.…
82 %
3588 zhlédnutí
Přehrát film
Kdo chce kam...

Kdo chce kam...

O filmu: O nesmělém profesorovi dějepisu a jeho potížích při seznamování na inzerát.O osobu profesora Hrstky je mezi ženami sice zájem, ale profesor se ještě oženit nestihl. Jeho bývalý spolužák Koníček, který se s ním náhodně setká jako malíř…
64 %
1276 zhlédnutí
Přehrát film
P.F. 77

P.F. 77

O filmu: Zastavení s Pavlínou Filipovskou a jejími hosty.(oficiální text distributora)
3 %
3679 zhlédnutí
Přehrát film
Třicet jedna ve stínu

Třicet jedna ve stínu

O filmu: Kontroloři při náhlé inventuře zjistí, že v jedné pražské prodejně potravin chybí větší množství drahého alkoholu. Odpovědná za ztrátu je prodavačka Alena, která ví, že do lahví nalil tmavý čaj její milenec, vedoucí prodejny Vorel. Ten ji…
70 %
5249 zhlédnutí
Přehrát film
Odvážná slečna

Odvážná slečna

O filmu: Novým předsedou senátu civilního soudu se po JUDr. Smolíkovi stává JUDr. Kroupa. Přebírá od novopečeného důchodce kancelář i se sekretářkou Zdenkou Mikovou. Mladá žena se Kroupovi líbí a brzy k ní cítí více než sympatie. Zdenka si od něho…
65 %
5058 zhlédnutí
Přehrát film
Tři chlapi na cestách

Tři chlapi na cestách

O filmu: Účastníky exkurze do západočeských zemědělských závodů, plzeňského pivovaru a Karlových Varů jsou obyvatelé vesnice Ouplavice, mezi nimiž jsou i dva ze tří členů rodiny Potůčkových, děda a otec Potůčkovi. Vyjíždí se časně ráno a…
49 %
4368 zhlédnutí
Přehrát film
Bandité

Bandité

O filmu: /
73 %
2822 zhlédnutí
Přehrát film
Hvězda jede na jih

Hvězda jede na jih

O filmu: Velký pražský orchestr odjíždí vlakem na hudební festival do Jugoslávie. Pouze zpěvačka Soňa Klánová odjezd zmeškala. V aeroliniích se jí podařilo koupit letenku do Bělehradu od paní Navrátilové, které se cesta nehodila. Dirigent orchestru…
42 %
1572 zhlédnutí
Přehrát film
Hudba z Marsu

Hudba z Marsu

O filmu: Zaměstnanci nábytkářského podniku MARS uvítají vzácnou návštěvu najatou hudbou. Jejich vychloubání, jaký by oni sestavili orchestr, je bráno vážně, proto dostanou malý dárek - hudební nástroje pro třicet muzikantů.(oficiální text…
49 %
4339 zhlédnutí
Přehrát film
Návštěva z oblak

Návštěva z oblak

O filmu: Vymoženosti socialismu se musí chránit všemi prostředky - a dokonce přitom může být legrace. Svazarmovští výsadkáři totiž přesvědčí ležérní družstevníky, že branná výchova obyvatelstva se nesmí podceňovat; jednoduše provedou přepad. V…
55 %
5974 zhlédnutí
Přehrát film
Velká filmová loupež

Velká filmová loupež

O filmu: Bláznivá komedie z úspěšné přehlídky o filmu. Pětice gangsterů pronásleduje populární hereckou dvojici O. Kaisera a J. Lábuse a zároveň i jejich dvojníky a chce se zmocnit superholografu.(oficiální text distributora)
50 %
8931 zhlédnutí
Přehrát film

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku