Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Sonja Ziemann

Sonja Ziemann
Datum narození: 08.02.1926
Místo narození: Eichwalde bei Berlin, Německo

Životopis:

Sonja Alice Selma Toni Ziemann je německá herečka, zpěvačka a tanečnice. Nepochází z umělecké rodiny, otec byl daňový poradce, matka v domácnosti. Od deseti let tančila, v roce 1939 byla jako talentované dítě přijata do berlínské taneční školy Tatjany Gsovské. První vystoupení absolvovala v roce 1941 v berlínském varieté Plaza. O rok později začíná hrát v filmu. Po válce tančila v kabaretech v Berlíně-Pankowu, zde se seznámila s Hildegard Knefovou. Ve stejném roce byla angažována divadlem Metropol, jako subretka. Zpívala v operetách DIE ZIRKUSPRINZESSIN, NAECHSTE IN SCHANGHEI, CHANEL NR. 5 a DIE KINOKOENIGIN.

V roce 1950 definitivně prorazila hlavní rolí ve zfilmované opeře SCHWARZWALDMAEDEL, kde hrála společně ze svým hereckým kolegou Rudolfem Prackem. Stala se nejoblíbenější německou herečkou a získala za tuto roli cenu "Bambi". O rok později to byl rodinný film GRUEN IST DIE HEIDE. Po dokončení filmu ALLE KANN ICH NICHT HEIRATEN, opět v titulních rolích s Rudolfem Prackem, bylo divákům i kritice jasné, že se zrodil nový „filmový pár snů".

V roce 1958 hrála ve filmu DER ACHTE WOCHENTAG, podle námětu polského spisovatele Marka Hlaska. V roce 1961 se za tohoto spisovatele provdala. Byl to její druhý sňatek. Prvním manželem byl podnikatel Rudolf Hambach, s kterým měla syna. Z Hlaskem žila do roku 1968. Potřetí se provdala v roce 1989 za režiséra Charlese Regniera, s kterým žila do jeho smrti roku 2001.

V roce 1962 zažívá bouřlivý divadelní úspěch v Mnichově rolí Eliz Doolittle v muzikálu MY FAIR LADY. Společně ze svým hereckým kolegou Götzem Georgem absolvovala v roce 1973 divadelní turné po západní Evropě s představením ENDSTATION SEHNSUCHT (POSLEDNÍ STANICE TOUHA).

V roce 1984 obdržela cenu „Zlatý filmový pás". V roce 1998 vydala knihu vzpomínek "Ein Morgen gibt es immer." Sonja Ziemann hrála v 86 filmech, jejím posledním byl televizní PARK HOTEL STERN, 1997 a v současnosti je na odpočinku. V roce 2006 vystoupila s velkým úspěchem jako host televize ARD v Beckmannově talkshow. Žije střídavě v bavorském Tegernsee a St. Moritzu.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Filmografie

Most u Remagenu

Most u Remagenu

O filmu: Začátkem března roku 1945 dostává major Kruger jako vojenský velitel města Remagenu příkaz, aby vyhodil do povětří poslední most přes Rýn, a zastavil tak postup americké armády. Most však je posledním záchranným bodem pro zhruba 75 tisíc…
79 %
28636 zhlédnutí
Přehrát film
Psi, chcete žít věčně? aneb Peklo u Stalingradu

Psi, chcete žít věčně? aneb Peklo u Stalingradu

O filmu: Nákladný německý film sleduje šest měsíců v životě jednotky mladého plukovníka Wisse, který stále intenzivněji zjišťuje nesmyslnost války a hrůznost nacistické ideologie. Před německými vojáky však stojí rozkaz od samotného Vůdce – za…
79 %
17959 zhlédnutí
Přehrát film

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku