Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Siu-Lung Leung

Siu-Lung Leung
Datum narození: 01.01.1970
Místo narození: Hong Kong

Životopis:

Režisér, herec a akční choreograf Bruce Leung vl.jm. Siu Lung Liang je také známý jako Bruce Liang a narodil se 8.4.1948 v Hong Kongu. Je nejstarší ze svých dvanácti bratrů a jeho bratr je i známý akční režisér Tony Leung. Bojová umění se začal učit už jako dítě od svého otce, rovněž známého akčního choreografa Siu Chung Leunga. Bruce Leung je přeborník v Goyu Riu Karate a ve Wing Chun. Se svým otcem v roce 1973 vytvářeli akční choreografii pro Yasuaki Kuratu se kterým byl před kamerou také i často vidět.      

Ve filmu se poprvé objevil už v roce 1970 a šlo o maličké role ve filmech, kde jeho otec režíroval bojovou choreografii. Výrazněji na sebe upozornil filmem Call Me Dragon (1974) s Yasuaki Kuratou, kde naplno předvedl svůj bojový arzenál a vytvářel i akční choreografii. Některé zdroje uvádí, že Leung na sebe uvalil pozornost veřejnosti tím, že jednou rukou na ulici porazil 13 ozbrojených útočníků. Během 70.let se uplatnil i v subžánru bruceploitation, ale natáčel i se jmény jako Bolo Yeung, Sammo Hung, Angela Mao, Yasuaki Kuarata, Phillip Ko i s klony Bruce Leeho a často byl využíván režisérem Ng See Yuenem. V roce 1988 odjel z Hong Kongu na jednání do Číny, aby docílil zrušení zákazu jeho filmů v komunistické Číně. Dosáhl jen toho, že od roku 1988 už nesměl natáčet vůbec.

Šanci vrátit se do filmového průmyslu dostal až v roce 2004 v slavném a oceněném snímku Kung Fu Hustle, kde si poprvé v životě zahrál záporáka a s vervou natáčí úspěšné snímky s bojovou tématikou dodnes. Ke většině filmů vytvářel i akční choreografii a jako herec si zahrál ve více než 70 filmech. Prozatím jeho poslední zářez je snímek s Jetem Li  Badges of Fury (2013).
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie


Filmografie

Kung-fu mela

Kung-fu mela

O filmu: Píší se 40. léta 20. století a předrevoluční Čínu ovládá chaos. Uprostřed tohoto zmatku se odehrává příběh zlodějíčka Singa (STEPHEN CHOW), který se zoufale snaží stát členem rafinovaného a nemilosrdného gangu Sekerníků, pod jehož…
72 %
60668 zhlédnutí
Přehrát film

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku