Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Shane Meier

Shane Meier
Datum narození: 11.06.1977
Místo narození: Saskatoon, Saskatchewan, Kanada

Životopis:

Kanadský herec Shane Meier se narodil 11. června 1977 v Saskatoonu, v provincii Saskatchewan, jako syn Johna a Jane Meierových. Je druhý ze tří bratrů, kteří se jmenují Ash a Travis. Meier je v herecké branži aktivní od přelomu 80. a 90. let minulého století a objevil se jak v mnohých epizodách různých seriálů, tak v nejednom filmu, který byl často natočený pro televizi.

Jeho bezpochyby nejznámější role je v TV filmu THE MATTHEW SHEPARD STORY (2002), ve kterém si zahrál hlavní postavu Matthewa Sheparda, homosexuálního studenta, který se stal obětí brutální vraždy. Film byl inspirován skutečnou událostí, ke které došlo v říjnu 1998 ve Wyomingu a pojednává jak o životě a smrti Matthewa, tak o následném soudním procesu s jeho vrahy. Za tuto roli získal v roce 2003 Screen Idol Award v kategorii Nejlepší herec v hlavní roli. V oscarovém westernu NESMIŘITELNÍ (1992) si zahrál syna Clinta Eastwooda, který film i režíroval.

Meier si zahrál v epizodách několika seriálů jako WALKER, TEXAS RANGER (1997/8), SEDMÉ NEBE (1999), CALL OF THE WILD (2000) či TAJNÁ SLUŽBA (2006/7). Po boku Richarda Deana Andersona se objevil v několika epizodách MACGYVERA (1990) a HVĚZDNÉ BRÁNY (2000 a 2004). Vedle toho namluvil postavičky v animovaných seriálech jako BUCKY O´HARE AND THE TOAD WARS (1991) a MY LITTLE PONY TALES (1992).

Shane Meier měří pouhých 168 cm, v roce 1991 se účastnil konkurzu na roli ve Spielbergově filmu HOOK (1991) a během své kariéry si zahrál po boku filmových hvězd jako Ed Harris, Max von Sydow, Jean-Claude Van Damme či Stockard Channing. Naposledy se ve filmu objevil v roce 2009.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie


Filmografie

Nesmiřitelní

Nesmiřitelní

O filmu: Nemilosrdně realistický pohled na americký Západ zobrazuje bývalého pistolníka a lupiče Munnyho vyrovnat se s minulostí. Již jedenáct let mlčí jeho pistole a opotřebovaný muž se snaží starat se co nejlépe o své děti a farmu na kansaské…
85 %
33848 zhlédnutí
Přehrát film
Obchodník s hrůzou

Obchodník s hrůzou

O filmu: Zdánlivě přátelský a vstřícný stařík Leland Gaunt obchoduje se vším možným. Pro každého zákazníka má něco, po čem touží, a na oplátku si vždy vyžádá nějakou protislužbu. S ďábelskou rafinovaností tak popouzí občany městečka Castle Rock k…
63 %
7195 zhlédnutí
Přehrát film
Souboj cti

Souboj cti

O filmu: Hlavní postavou dobrodružně akčního příběhu je mladý newyorský muž Christopher Dubois, který s přáteli okrade místního mafiána a na útěku před jeho zabijáky se omylem ocitne na palubě lodi pašeráků zbraní. Ti se ho chtějí zbavit, ale před…
56 %
15420 zhlédnutí
Přehrát film
Ďábelská frekvence

Ďábelská frekvence

O filmu: Bláznivá americká komedie o tom, jak nebezpečná může být televize zblízka, zejména když vám ji pronajme sám ďábel(oficiální text distributora)
65 %
18114 zhlédnutí
Přehrát film

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku