Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Shane Acker

Shane Acker

Životopis:

Shane Acker se narodil ve Wheatonu ve státě Illinois v roce 1971. V roce 1998 graduoval na UCLA (University of California, Los Angeles) v oboru architektury. Ještě předtím než se stal animátorem, pracoval jako designér. V roce 2004 dokončil další vysokoškolské studium, tentokrát už v oboru animace.

Jeho úplně prvním počinem se stal THE HANGNAIL (1999), vtipný, animovaný a dvě minuty trvající snímeček, kde hlavní roli zastává mstící se odbytý pes. Následoval ještě kratší, ale možná ještě vtipnější ASTOUNDING TALENTS OF MR. GRENADE. Zlomový film, který momentálně udává směr jeho kariéře je však bezesporu 9. V roce 2005 totiž vytvořil postapokalyptickou vizi světa hadrových panáků, kterou sužuje mocný robot, kterému se postaví právě jeden represovaný pandulák a svede s ním nelítostný souboj. Výborného zpracování, jak po grafické stránce tak hudebně v ponuré až mrazivé atmosféře, kterou Shane Acker dokázal vytvořit v pouhých 10 minutách, zanechalo dojem na širokou veřejnost včetně Tima Burtona. Právě on se rozhodl spolu Ackerem převést tento krátkometrážní snímek do celovečerního rozměru. U nás tento film, kde se hlavní postavy respektive jejího hlasu zhostil Elijah Wood, bude uveden 9. září 2009.

Krátká verze filmu 9 posbírala hned několik ocenění na filmových festivalech. Největším úspěchem je, ale bezesporu nominace na Oscara.

Mezi jeho oblíbené animované filmy současnosti patří Wallace & Gromit: Prokletí králíkodlaka. Když měl popsat sám sebe třemi slovy, použil tyto: kreativní, neústupný a šťastný. Na univerzitě potkal svou ženu, se kterou žije v Los Angeles, a jež mu jiné pomáhá na filmu 9.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Filmografie

Číslo 9

Číslo 9

O filmu: Lidé jsou pryč. Kdy a jak k tomu došlo, není příliš jasné. V troskách starého světa přežívají jenom podivní hadroví panáčci s čísly na zádech. Do této pochmurné doby se narodí Devítka, která je možná předurčena vše změnit. Když se potká se…
72 %
49347 zhlédnutí
Přehrát film

Trailery

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku