Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Rodrigo Plá

Rodrigo Plá
Datum narození: 01.01.1970
Místo narození: Montevideo, Uruguay

Životopis:

Rodrigo Plá (1968, Montevideo) se narodil v Uruguayi, ale zařadil se mezi osobnosti mexické kinematografie. Vystudoval Escuela Activa de Fotografía y Vídeo a roku 1987 absolvoval obor filmový scénář a režie na Centro de Capacitación Cinematográfica (CCC). O rok později natočil svůj první krátký film Moira. Jako asistent režie je uveden mj. u pozoruhodného snímku La mujer de Benjamín (Benjamínova žena, 1991). Mezinárodní úspěch odstartoval snímkem Novia mía (Moje holka, 1995), který získal cenu za nejlepší krátký film na festivalech v Biarritzu a v Mexiku. Za Ojo en la nuca (Oko v zátylku, 2001) obdržel mj. studentského Oscara a v Mexiku cenu Ariel. Podle vlastního scénáře, na kterém spolupracoval se svou ženou, spisovatelkou a scenáristkou Laurou Santullovou, natočil dva celovečerní hrané snímky: thriller La zona (Zóna, 2007), na 64. bienále v Benátkách oceněný jako nejlepší debut. Následoval film Vnitřní poušť (2008).
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku