Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Robert Sigl

Robert Sigl
Datum narození: 11.07.1964

Životopis:

Robert Sigl se narodil 11. července roku 1962 v Německu. V letech 1981-1986 navštěvoval filmovou školu Munich Film School. Jeho druhý krátkometrážní film, WEIHNACHTSBAUM, byl promítán na mezinárodním filmovém festivalu v Berlíně a Madridu.

Rok po ukončení školy (tedy v roce 1987) začal připravovat svůj první dlouhý film LAURIN, ke kterému psal scénář. Film získal Bavorskou filmovou cenu za nejlepší zatím neznámou režii. Robertovi bylo v té době pouhých dvacetpět let a proto se stal také zatím nejmladším režisérem, který tuto cenu obdržel. Poté se aktivně začal zapojovat do psaní scénářů a sezení na režisérské židli. Zapojil se také k vytváření epizody "THE LOST DAUGHTER" u seriálu KOBRA 11. Následovně byl pověřen k režii snímku ŠKOLA SMRTI, který se stal jedním z nejúspěšnějších německých filmů v roce 1999 a následně byl promítán v USA, kde byl také vydán na DVD. Když se začal natáčet druhý díl OSTROV HRŮZY, byl Robert první volba pro režii a film se dočkal podobného úspěchu jako předchozí (v USA byl následovně vydán ve speciální edici s prvním díle s názvem SCHOOL´S OUT).

Robert také pracoval na dvoudílném nezávislém krimi TATORT. Druhé pokračování RACHE-ENGEL vyvolal po celém Německu více než špatný dojem za sexuální scény, ve kterých vystupuje otec a jeho adoptovaná dcera. Robert aktuálně pracuje na projektech THE SPIDER a THE 13TH DISCIPLE.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku