Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Robert Duncan McNeill

Robert Duncan McNeill
Datum narození: 09.11.1964
Místo narození: Raleigh, Severní Karolína, USA

Životopis:

Robert Duncan McNeill se narodil 9. listopadu 1964 v Severní Karolíně. Je to americký herec, producent a režisér. Jeho rodina z počátku žila ve Washingtonu, DC než se usadila v Atalantě, ve státě Georgia. Zde taky absolvoval místní střední školu. Poté se přestěhoval do New Yorku, kde se zapsal na Juilliard, kde strávil dva roky studiem obchodu.

Jeho první zkušenost s telelevizí byla role Charlie Brenta v populárním dramatu ABC ALL MY CHILDREN. Poté co odešel z tohoto seriálu, si Robert, nebo Robbie jak ho přezdívají vyzkoušel i divadelní prkna. A to rovnou na Broadwayi. Dostal roli Stephena Sondheima v muzikálu Into the Woods. Jeho divadelní kariera dále zahrnuje role v The Fantastiks - The Boy, Lucy's Lapses, Romeo and Juliet (v roli Romea; oceněn jako nejlepší herec v téhle divadelní adaptaci), Six Degrees of Separation, The Family of Mann, The Four-H Club a mnoho dalších.

Vraťme se ale k televizi. Zde kromě už zmíněného seriálu si postupně ukazál v seriálech jako je například THE TWIGHT ZONE; L.A. LAW; SISTERS, MURDER, SHE WROTE; THE OUTER LIMITS nebo HOMEFRONT. Jeho nevětší dosavadní role ale přišla v roce 1995, kdy byl obsazen do STAR TREK VOYAGER. Zde hrál komplet všech sedm řad v roli poručíka Toma Parise. Po konci seriálu si ještě zahrál ve filmu INFESTED, tím ale jeho herecká kariera zatím končí.

Už ve Voyageru našel svůj talent pro režírování a tvorbu seriálů. Právě ve Voyageru si střihl několik epizod jako režisér. Následně jako režisér se podílel na epizodách v seriích DAWSON CREEK, DEAD LIKE ME, nebo v pátém Star Trek seriálu ENTERPRISE. Jako režisér a scénarista se podílel na filmu BATTERY a 9MM OF LOVE. V současné době jeho práci můžete vidět v populárním špionážním seriálu CHUCK, ve kterém režíroval zatím dvanáct epizod. Na tomhle seriálu se rovněž podílí jako výkonný producent.

Ze soukromého života mohu uvést, že je ženatý s Carol Seder se kterou má tři děti (Taylor, Kyle a Carter Jay). Nejstarší potomek, dcera Taylor jde v otcově šlépjejích jako herečka a můžete jí vidět v seriálu Summerland v epizodě The Pleiades. Dále pak mohu uvést, že je zakladatelem Reel Play Productions, což je divadelní skupina pro děti.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie


Filmografie

Vládci vesmíru

Vládci vesmíru

O filmu: Hemanovu planetu Eternia zajme zlý lord Skeletor (Frank Langella). Chce toho nenáviděného tvora konečně zabít, ale Hemanovi (Dolph Lundgren) se podaří se skřetem a dvěma jedinými zbyvšími vojáky utéct pomocí tajemného teleportačního klíče…
57 %
15938 zhlédnutí
Přehrát film
Votrelci dávnoveku: votrelecké nákazy a epidémie

Votrelci dávnoveku: votrelecké nákazy a epidémie

O filmu: K Zemi dorazila neznámá mimozemská rasa na oko podobná lidské. Jejich záměry tlumočené skrz mimozemšťanku Annu (Morena Baccarin) se zpočátku zdají být dobré a lidstvu prospěšné - navázání dobrých meziplanetárních vztahů a výměna…
72 %
16391 zhlédnutí
Přehrát film

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku