Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Rick Riordan

Rick Riordan
Datum narození: 05.06.1964
Místo narození: San Antonio, Texas, USA

Životopis:

Rick Riordan se narodil 5. června 1964 v texaském San Antoniu. Po dokončení studia na Austinské univerzitě se stal učitelem angličtiny na mnoha školách v USA. Toto zaměstnání vykonával celých patnáct let.

Jeho prvním bestsellerem byla kniha Big Red Tequila z texaské detektivní série Tres Navarre, která pojednávala o soukromém detektivovi, který řešil zapeklité případy. Riordan ve svých knihách projevil spoustu talentu pro neočekávané zvraty a dokázal čtenáře ke svým knihám připoutat.

Další úspěšnou sérií na seznamu bestsellerů byla dobrodružná THE 39 CLUES, na které později pracoval s dalšími deseti autory. Filmová práva zakoupil v roce 2008 Steven Spielberg a film by měl spatřit světlo světa kolem roku 2014.

Zdaleka nejúspěšnějším a všeobecně nejoblíbenějším počinem je dobrodružná teen fantasy série CAMP HALF BLOOD SERIES, jejíž každý díl se okamžitě stává jednou z nejprodávanějších knih roku. Zatím vyšlo devět knih ze zamýšlených desíti (pokud nepočítáme grafické romány, doprovodné knihy a sbírky povídek). Dvě knihy byly již zfilmovány - jsou to knihy PERCY JACKSON: ZLODĚJ BLESKU a PERCY JACKSON: MOŘE NESTVŮR. Ze série také vychází spin-off série s názvem The Kane Chronicles, která čítá tři knihy.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Filmografie

Percy Jackson: Moře nestvůr

Percy Jackson: Moře nestvůr

O filmu: Být bohem na Olympu není příliš jednoduché, už jen proto, že jsou tam těchto mocných božských postav plné mraky a ne vždy se mezi sebou přátelí. Být člověkem mezi lidmi má také svá úskalí. Ale být polobohem, to už je pořádný průšvih.…
52 %
389204 zhlédnutí
Přehrát film

Trailery

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku