Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Pitbull

Pitbull
Datum narození: 14.01.1981
Místo narození: Miami, Florida, USA

Životopis:

Americký rapper Armando Christiano Perez známý pod přezdívkou Pitbull se narodil 14. ledna 1981 v Miami na Floridě. Perez se narodil v Miami kubánským rodičům. Armando byl v mládí silně ovlivněn miamským hip-hopem. Jeho inspirací se stala Celia Cruz a Willi Chirino. V jeho pouhých čtyřech letech se jeho rodiče rozvedli a on se musel přestěhovat do pěstounské rodiny v Roosweltu ve státě Georgia. V 16 letech ho nevlastní matka vyhodila na ulici, kde se stal drogovým dealerem stejně jako jeho otec. Jeho otec Armando Pérez Torrez byl původem Kubánec a sám bral, prodával drogy a nakonec byl zatčen a odsouzen. Jeho matka Alysha Acosta měla celkem tři práce, aby uživila velkou rodinu. Pak absolvoval Coral Gables High School a zaměřil se na svou kariéru a hudbu. 

Svou přezdívku Pitbull si dal podle stejnojmenné psí rasy. Později to zdůvodnil, že tato rasa je bojová a na první pohled útočná. Zároveň zdělil, že se kolikrát musel sám poradit když byl na ulici, bojovat se životem je opravdu těžké a prosadit, že je ještě těžší. Kromě přezdívky Mr. Worldwide použivá Pitbull také Mr. 305. Označení 305 je kód oblasti, kde Armando vyrostl.

Pitbull se v Miami setkal s rapperem a producentem Lilem Jonem. Roku 2001 Pitbull podepsal smlouvu s nahrávací společností Luke Records, ale tato společnost mu neprodloužila smlouvu, kterou měl na pár měsíců. Poznali ho Diaz Brothers a okamžitě mu nabídli smlouvu. Americký producent a manažer Robert Fernandez ho představil rapperu Lilu Jonovi. Nabídl mu spolupráci na skladbě Pitbulls Cuban Rideout pro album Kings of Crunk. Lil Jon si ho oblíbil a nasvědčuje to i, že v budoucnu budou spolupracovat. V roce 2002 vydal svůj první single Oye Bacardi, Oh.

V roce 2004 vydává své první album M.I.A.M.I. Producentem byl Lil Jon. Singly tohoto alba se stali: Culo, Toma, Dammit Man, Back Up a That's Nasty. V roce 2006 vydal své druhé album El Mariel. Název tohoto alba je odkázán na loď, která převážela uprchlíky z Kuby do USA. Na této lodi byli právě rodiče Pitbulla. Album bylo věnováno jeho otci, který zemřel v květnu roku 2006. El Mariel obsahuje skladby na politické téma. Singly tohoto alba byli: Bojangles, Ay Chico (Lengua Afuera), Dime a Be Quiet. O rok později bylo vydáno už třetí album s názvem The Boatlift. Žánr tohoto alba se stal gangsta rap. A okamžitými hity se stali skladby: The Anthem, Go Girl, Secret Admirer a Sticky Icky. 

V roce 2009 přišel velký zlom. Pitbull vydává single I Know You Want Me, který se okamžitě dostává do celého světa a láme rekordy. Následující singl Hotel Room Service, Krazy a Shut It Down lámou rekordy a stávají se součástí nového alba Rebelution. Roku 2010 je vydáno album Armando. Jeho žánrem se stal latin hip-hop. A nejúspěšnější skladbami se stali: Bon Bon a Watagatapitusberry.  O rok poději bylo vydáno album Planet Pit a Pitbull dokázal skutečně, že je Mr. Worlwide. Toto album se stalo nejprodávanějším albem roku a lámalo rekordy ve světě. Singly International Love, Hey Baby, Rain Over Me a Give Me Everything hned obsazovali první místa v hudebních žebřících. 

Global Warming vydáný v roce 2012 se stalo jedním z nejúspěšnějších alb od Pitbulla. Spolupracoval na ním s Shakirou, Chrisem Brownem, Christinou Aguilerou nebo Jennifer Lopez. Njeznámější skladby: Feel This Moment, Get It Started, Back In Time, Don't Stop the Party a Outta Nowhere. Jeho posledním zatím vydaným albem je Global Warming: Meltdown. A skladba Timber se stala hitem tohoto alba. 

Pitbull má taky řadu remixoých alb a mixtapů. Samozřejmě spolupracoval i na řadě dalších alb, skladeb a singlů. Na singlu Latinos In Paris spolupracoval společně s Pitbullem jeho kolega a přítel Sensato. Oficiální video k tomuto singlu bylo režírováno vůbec poprvé Pitbullem. Jeho nejnověším singlem je Wild Wild Love. Mezi jeho další přátelé a spolupracovníky patří: Jennifer Lopez, Ne-Yo, Lil Jon, Chris Brown, Papayo, Christina Aguilera a další. 

V roce 2009 zahájil své první turné po Severní Americe a Brazílii. Turné Rebelution Tour bylo oficiálně zahájeno 19. září 2009 a ukončeno 11. prosince 2011.  Celkem bylo 51 koncertů.  Druhé turné Planet Pit Tour bylo zahájeno 13. ledna 2012 a ukončeno 2. listopadu 2012 a bylo uspořádáno celkem 74 koncertů po celém světě. 

Pitbull pochází z velké rodiny má čtyři sestry a jednoho bratra. Dne 21. prosince byl zatčen za jízdu v opilosti a musel zaplatit kauci 1000$. Později byl však zproštěn obvinění. 

Účinkoval v řadě amerických pořadů a talk show. Můžeme například uvést: Americký X Factor, Jimmy Kimmel Live!, Today a Good Morning America. Objevil se i v seriálu The Dome. V roce 2002 si zahrál ve filmu Blood Money. A vyzkoušel si roli dabéra v animovaném filmu Království lesních strážců v roce 2013. Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie


Filmografie

Království lesních strážců

Království lesních strážců

O filmu: Bystrá, statečná a tvrdohlavá dívka, taková je sedmnáctiletá Mary, která prožije dobrodružství, o jakém se jí nezdálo ani v nejdivočejším snu! Po návratu do rodného domu se snaží sblížit se svým otcem Bombou, který se jí odcizil. Svérázný…
71 %
111829 zhlédnutí
Přehrát film
Gotti

Gotti

O filmu: Příběh nechvalně proslulého šéfa podsvětí Johna Gottiho (John Travolta), zvaného “Teflonový Don”, člena newyorské zločinecké rodiny Gambinových. Sledujte očima Gottiho syna Johna juniora (Spencer Lofranco) tři bouřlivé dekády Gottiho…
50 %
17614 zhlédnutí
Přehrát film

Trailery

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku