Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Philip Pullman

Philip Pullman
Datum narození: 19.10.1946
Místo narození: Norwich, Norfolk, Anglie, Velká Británie

Životopis:

Philip Pullman sa narodil do rodiny letca RAF. V mladosti sa často sťahoval kvôli otcovej práci. Jeho otec Alfred Outram Pullman zomrel v roku 1953 pri leteckej havárii. Rodina to mala neskôr ťažké. Vyrastal so svojou matkou a dedom. Neskôr sa mama znovu vydala a preto sa rodina presťahovala do Austrálie. Tu ho ovplyvnilo čítanie komiksov. Neskôr sa vrátil do Anglicka a študoval na Oxforde.

V roku 1970 sa oženil s Judith Speller. Pracoval ako učiteľ a vzdelával deti vo veku 9 – 13 rokov. Prvú knihu The Haunted Storm vydal v roku 1972. Mnohonásobne bol ocenený rôznymi cenami. Najväčší prielom urobila jeho trilógia Temné hmoty (Zlatý kompas, Magický nôž a Jantárový ďalekohľad), ktorej prvá časť sa dočkala aj filmového spracovania.

Je ateista a jeho diela sú často označované ako protikresťanské a protináboženské. Taktiež je silný patriot a politicky sa často angažuje.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Filmografie

Zlatý kompas

Zlatý kompas

O filmu: Zlatý kompas nám může ukázat cestu k jiným světům. V tom, kde žije sirotek Lyra, má každý člověk svého daemona, jenž je jeho součástí. A podle dávného proroctví má právě ona v rukou osud všech světů. Vedle našeho světa existují i jiné…
57 %
92214 zhlédnutí
Přehrát film

Trailery

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku