Na detail filmu a detail seriálu jsme přidali komentáře, takže nyní můžete komentovat :) Tým SledujuFilmy.cz Zobrazit
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Petr Smazal

Petr Smazal
Datum narození: 08.02.1988
Místo narození: Planá u Mariánských lázní, Československo

Životopis:

Petr Smazal se narodil 8.2.1988 v Plané u Mariánských lázní. Místo pohádek sledoval pirátské verze hororů, které mu domů nosil jeho povedený otec. Trochu poznamenaný všemi těmi nočními můrami, critters, gremlins, vetřelci a masakry se rozhodl vydat se na dráhu amatérského filmaře právě v tomto tématu. "Umění je za odměnu - nemám potřebu být odměňován příliš brzy. Mnohem lépe se bavím neuměním protože to je zábava. A film by měl být na prvním místě zábava."

Od roku 2011 pracuje Petr Smazal se studenty filmových škol, převážně jako dramaturg a asistent režie (pomocný režisér). V roce 2012 na filmu "Zítra" Ladislava Plecitého. V roce 2013 na filmu "Poslední odměna" stejného Sušického režiséra. V roce 2014 spolupracuje s Robinem Kašpaříkem na snímku "Jsem Brána" opět jako pomocný režisér. V tomtéž roce pracuje jako DTI u štábu "Andílek na nervy režie: Juraj Šajmovič". Nabité zkušenosti zúročuje a vrací se k vlastní režii. V roce 2014 natočil svůj debutový celovečerní snímek "Svatý Mikuláš" (found footage horror), který se snaží dostat do kin v listopadu téhož roku. Na rok 2016 chystá Petr Smazal temnou detektivku "RADEN" na které pracuje od roku 2011.

Petr Smazal vystupuje pod produkční skupinou F8 ART COMPANY, kterou založil původně jako amatérskou filmařskou skupinu. Během let fungování ale plynule přešla do vod profesionálních a nyní funguje jako regulérní produkční firma.

Amatérské filmy, které Petr Smazal točil jsou Werewolf, Malá Velká Láska, To Monstrum, FUNEBRAK a EXITUS. Společně s Plzeňskými herci se zúčastnil také festivalu 48 hour film festival pro který natočil snímek "RUTINA".

Od roku 2014 pracuje na vlastních projektech. V roce 2015 se připojuje k Petru Jablonskému v pořadu "Neuvěřitelný týden".


Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Filmografie

Svatý Mikuláš

Svatý Mikuláš

O filmu: Skupinka studentů FAMU točí absolventský dokumentární film o bývalém ústavu u Svatého Mikuláše. V tomto sanatoriu prý údajně bloudí duše pacientů dodnes. Skupinka studentů vedena Natálii Kocurovou tento ústav navštíví a záhy zjišťuje, že…
46 %
0 zhlédnutí
Přehrát film

Náhodně vybrané osobnosti