Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Pedro Armendáriz

Pedro Armendáriz
Datum narození: 18.06.1963
Místo narození: Los Angeles, Kalifornie, USA

Životopis:

Narozen v roce 1912, jeho otec byl mexičan, matka pocházela z Ameriky. Přišel na svět v neklidné době Mexické revoluce. S rodinou se později přestěhoval do Texasu. V pouhých devíti letech ho postihla tragédie, o oba rodiče přišel. Ujal se ho ale strýc, který dohlížel na jeho vzdělání. Právě strýc mu umožnil studium hospodářských věd a novinařiny na kalifornském polytechnickém institutu. Po ukončení studií se vrátil zpátky do Mexika.

Mezi jeho první zaměstnání patřily profese drážního technika, pojišťováka či turistického průvodce. Ve třicátých letech ho objevil režisér Zacarías, když v kavárně před americkými turisty recitoval slavný monolog z Hamleta - být či nebýt. Mladý Pedro na režiséra natolik zapůsobil, že se rozhodl obsadit jej do filmu. Díky tomuto osudovému setkání začala jeho slavnou filmová kariéra, právě v období zlaté éry mexického filmu šel z jedné role do druhé.

Hovořil plynule anglicky, takže přijímal role i v Evropě a v Americe. Kritici mu díky jeho mužnému zjevu začali přezdívat mexický Clark Gable. Hrál ve filmech věhlasných mexických režisérů, například Emilia Fernándeze. Všimli si ho také v Hollywoodu, v průběhu čtyřicátých let hrál ve třech filmech režiséra Johna Forda. Jeho filmografie čítá více než stovku titulů.

V roce 1956 byl obsazen do filmu THE CONQUEROR (Dobyvatel), jehož natáčení se mu bohužel stalo osudným. Natáčelo se totiž v oblasti testování atomových zbraní v Utahu. V následujících letech onemocněla většina filmového štábu, včetně jeho samotného, rakovinou (mezi nakaženými byl i slavný John Wayne).

V dalších letech ještě hrál ve filmech, v roce 1961 zasedl mezi porotce na filmovém festivalu v Cannes. Vážná nemoc se začala postupně zhoršovat. V roce 1963 přijal roli v bondovce SRDEČNÉ POZDRAVY Z RUSKA (1963). Natáčecí plán byl upraven tak, aby mohl film bez problémů dokončit. Krátce po skončení natáčení, v důsledku strachu z postupující choroby, spáchal v Los Angeles sebevraždu střelnou zbraní.

Pedro Armendáriz byl ženatý, z manželství měl jednoho syna, který se stal rovněž známým hercem.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie


Filmografie

Nádherná země

Nádherná země

O filmu: Přestože v tomto vynikajícím westernu převládá spíše melancholická nálada, je snímek Nádherná země upřímným a energickým pohledem na realistická dobrodružství Martina Bradyho (Robert Mitchum, který snímek také produkoval). Brady ještě za…
59 %
3884 zhlédnutí
Přehrát film
Srdečné pozdravy z Ruska

Srdečné pozdravy z Ruska

O filmu: Ernst Blofeld, hlava organizace SPECTRE, touží po smrti Jamese Bonda. Nastraží na něj past, o které je přesvědčen, že jí agent 007 podlehne. Využije služeb čísla Tři své organizace - Rosy Klebbové - vysoké důstojnice KGB. Ta vyšle do akce…
80 %
23167 zhlédnutí
Přehrát film
Fort Apache

Fort Apache

O filmu: Své přeložení do Fort Apache plukovník Owen Thursday pociťuje jako hluboké a ničím neospraveditelné pokoření. Nechápe, proč právě on, hrdina občanské války, má za své zřejmé zásluhy jen velet vojákům někde na pokraji divočiny. Své pohrdání…
69 %
3395 zhlédnutí
Přehrát film

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku