Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Pavlína Filipovská

Pavlína Filipovská
Datum narození: 28.05.1941
Místo narození: Praha, Protektorát Čechy a Morava

Životopis:

Pavlína Filipovská je dcerou herce Františka Filipovského a narodila se v Praze. Vystudovala gymnázium, ale již záhy se uplatnila v televizi, kam nastoupila v roce 1958 jako televizní hlasatelka a uvaděčka dětských pořadů. V letech 1959-1963 byla angažována v divadle Semafor; své tehdejší působení považuje za stěžejní etapu svého profesionálního života. I když pěvecká dráha Pavlíny Filipovské není nijak oslnivá, právě v Semaforu nazpívala svůj životní hit, Včera neděla byla (1959). Tato triviální píseň je dnes spíše úsměvnou kuriozitou, nicméně zůstává neoddiskutovatelnm faktem, že dodnes je jednou z nejprodávanějších písní naší hudební historie.

Se Semaforem přišly také první filmové role, i když nijak velké, jako členka semaforského ansámblu se Filipovská také pochopitelně objevovala v hudebních pořadech. V letech 1965-1969 byla pak členkou divadla Apollo po boku Karla Gotta a dalších. Apollovské angažmá jí přineslo také několik písní modernějšího charakteru, které však v kontextu tehdejší konkurence zanikly. V Apollu se seznámila se zpěvákem Petrem Spáleným, s nímž pak několik let žila a má s ním dceru Pavlínu Volfovou-Spálenou, dnes známou novinářku. V letech 1969-1974 působila Pavlína Filipovská v divadle Rokoko, od roku 1974 pak byla na volné noze. Věnovala se především moderování hudebních a zábavných pořadů (spolupáce s J. Zímou nebo K. Štědrým), později se vrátila k práci pro děti. Po ukončení vztahu s Petrem Spáleným se provdala za Lubomíra Trávníčka.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie


Filmografie

Noc na Karlštejně

Noc na Karlštejně

O filmu: Na hrad Karlštejn nesmí žádná žena! Přesto se zamilované Daniele Kolářové a neméně zamilované Janě Brejchové podaří přes přísný královský zákaz strávit na hradě jednu noc v přestrojení. Řekl: Lásko má, já stůňu, svoji pýchu já jen hrál...…
76 %
87580 zhlédnutí
Přehrát film
Sedm žen Alfonse Karáska

Sedm žen Alfonse Karáska

O filmu: Miloš Kopecký v roli věčného záletníka v prvním dílu volného cyklu hudebních komedií.(oficiální text distributora)
75 %
4968 zhlédnutí
Přehrát film
Hallo Satchmo

Hallo Satchmo

O filmu: Reportáž z návštěvy Louise Armstronga v Praze.(oficiální text distributora)
72 %
8235 zhlédnutí
Přehrát film
Legendy taneční hudby

Legendy taneční hudby

O filmu: Ohlédnutí za slavnými hity 60. let.(oficiální text distributora)
49 %
2466 zhlédnutí
Přehrát film
P.F. 77

P.F. 77

O filmu: Zastavení s Pavlínou Filipovskou a jejími hosty.(oficiální text distributora)
3 %
4783 zhlédnutí
Přehrát film

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku