Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
O'Connor, Frances

O'Connor, Frances
Datum narození: 30.11.-0001

Životopis:

S rodiči se odstěhovala na počátku 70. let do Austrálie a vyrůstala v Perthu. Studovala herectví a literaturu na Curtinově univerzitě a jako herečka začínala v TV. Vytvořila hlavní úlohu v seriálu Shark Bay (1996, Žraločí zátoka) a jako host vystoupila v seriálech Law of the Land (Zákon země), Blue Heelers (Venkovští poldové), The Damnation of Harvey McHugh (Prokletí Harveye McHugha), Halifax, f.p. (Halifaxová, soudní psychiatr - ČTV), Snowy River: The McGregor Saga (Sněžná řeka: Sága rodu McGregorů - ČTV) a Frontline (První linie). Před kamerou debutovala postavou svobodomyslné studentky Mii, za jejíž ztvárnění v nízkorozpočtové komedii Láska a jiné katastrofy (r. E.-K. Croghanová) byla nominována na Australskou film. cenu 1996. Hned následujícími rolemi se zařadila mezi přední australské herečky. Úloha podvodnice Nikki, utíkající se svým milencem, v černém kriminálním příběhu Líbej nebo zabij (r. B. Bennett) jí vynesla Cenu za herecký výkon na MFF v Montrealu 1997, Cenu australských film. kritiků 1997 a nominaci na Australskou film. cenu 1997. Zaujala rovněž úlohou bývalé milenky Jenny v romantické komedii Zaplať pánbůh potkal Lizzie (r. Ch. Nowlandová). Na přelomu tisíciletí se prosadila i v mezinárodním měřítku. Vytvořila např. hlavní úlohu Fanny Priceové v přepisu románu Jane Austenové Mansfieldské sídlo (r. P. Rozemaová) a titulní postavu v nové TV adaptaci Flaubertovy Paní Bovaryové (nominace na Zlatý glóbus 2000).
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku