Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Nora Miao

Nora Miao
Datum narození: 08.02.1952
Místo narození: China, Hong Kong

Životopis:

Herečka a filmová producentka Nora Miao se narodila 8.2.1952 v Hong Kongu v Číně. Svou hereckou dráhu započala již v roce 1968 v Hong Kongských televizních dramatech. Nora Miao byla jedna z prvních ženských vlaštovek, které podepsaly smlouvu u Golden Harvest. Díky její nevinné kráse, ale i hereckému umu jí od roku 1971 využívali režiséři Lo Wei a Raymond Chow, později i Chor Yuen. Hrála ve všech třech filmech Bruce Leeho dokončených v Hong Kongu.
    
Mezi její nejúspěšnější snímky patří The Blade Spares None (1971), kde má hlavní roli neohrožené svůdné šermířky s dvěma meči. Zde se poprvé setkává se jmény jako Jackie Chan, Sammo Hung, Lam Ying Ching, Paul Chang, Wilson Tong, Cliff Lok či Bruce Leung. V téžem roce natáčí i legendární Big Boss (1971), snímek okamžitě katapultuje herce Bruce Lee mezi hvězdy a následující rok natáčí s Brucem Lee kultovní Way the Dragon (1972) a Fist the Fury (1972).

Nora Miao bývá škatulkována díky filmům s Brucem Lee do rolí nevinných až plachých žen, ale už v té době točila kung fu snímky, které jí stylizovali do rolí sebevědomých žen, kterým chladnokrevnost není cizí. Ve své herecké kariéře natáčela i i s klanem Yuenů, ale i se jmény jako: Ti Lung, Fung Hak On, Bolo Yeung, Wai Man Chan, Lau Kar Wing, Angela Mao, Whan Ing Sik, Lik Cheung, Bruce Le, Tan Tao Liang, Carter Wong, či bokovka Bruce Leeho Betty Ting Pei. 

Za svou kariéru natočila na 40 snímků různých žánrů od hororů až po brucexploitation. Po desetileté spolupráci u Golden Harvest v roce 1981 zakládá novou filmovou společnost se svým bratrem, scenáristou Ricky Chanem. S přestávkami natáčí dodnes, ale více je slyšet v rozhlasovém programu "Coffee Talk" na CCBC v Torontu. Nedávno jsme jí mohli vidět jako učitelku v úspěšné komedii Vulgaria (2012).
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie


Filmografie

Velký šéf

Velký šéf

O filmu: Mrštný ďábel Dragon Sek zastává názor, že své přátele si můžete vybírat, protivníky však nikoliv. Vždy je ale nutné nad nimi vítězit. Zvláště, když se zmocní dívky jeho snů.
72 %
12284 zhlédnutí
Přehrát film
Pomsta tygra

Pomsta tygra

O filmu: Ho-Yuen (Jackie Chan) se vydává pomstít svého učitele, který byl zabit při neférovém souboji mistrem klanu Trpělivosti. Po letech vraha najde, ten ale svého činu lituje a Ho-Yuen je zlákán gangem Weie na cestu loupeží a vražďění. Jejich…
67 %
10888 zhlédnutí
Přehrát film
Pěst plná hněvu

Pěst plná hněvu

O filmu: Ve svém nejlepším filmu hraje Bruce Lee studenta bojových umění, který se vrací do školy svého bývalého mistra. Návrat je to tragický, protože jeho učitel byl zavražděn. Stopa vede k jedné z konkurenčních škol. Když se ale ukáže, že místní…
78 %
6372 zhlédnutí
Přehrát film
Bojovníci ze Šaolinu

Bojovníci ze Šaolinu

O filmu: Každým rokem se setkávalo osm mistrů šaolinu na podzimním festivalu. Jednou, po mnoha dnech meditací a studií, vzali tito mistři všechny druhy umění kung-fu a vytvořili z nich novou bojovou techniku, kterou nazvali Osm kroků hada a jeřába.…
73 %
5414 zhlédnutí
Přehrát film

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku