Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Nicole Beharie

Nicole Beharie
Datum narození: 03.01.1985
Místo narození: West Palm Beach, Florida, USA

Životopis:

Americká herečka Nicole Beharie se narodila 3. ledna 1985 ve West Palm Beach, Florida. Je dcerou nigerijského otce servismana a jamajské matky. Již jako dítě projevovala nadšení k herectví, ráda se předváděla. Vystudovala The South Carolina Governor's School For the Arts & Humanities v Greenville. Jako první studentka z této školy byla přijata na uměleckou konzervatoř The Juilliard School v New Yorku, kde získala prestižní stipendium Robina Williamse.

Debutovala v kritikou oslavovaném filmu AMERICAN VIOLET (2008) o ženě černé pleti a jejích právech. Hlavní role Dee Roberts jí přinesla několik nominací na ocenění a výhru ceny African-American Film Critics 2009 za Nejlepší herečku. Téhož roku ztvárnila Sarah Ward ve sportovním dramatu EXPRESS po boku Roba Browna. V televizním filmu SINS OF THE MOTHER (2010) hrála vysokoškolskou studentku, která hledá svou odcizenou matku. Další z kontroverzních výkonů byla Marianne v sexuálně otevřeném dramatu STUD (2011), za který byla kritikou v časopise The Boston Globe označena „zázrakem přírodní transparentnosti.“ V adaptaci hry s názvem SMALL OF HER BACK (2011) hrála Piper, ustaranou mladou ženu, která nikdy neopouští svůj byt. V romantické komedii MY LAST DAY WITHOUT YOU (2011) vytvořila hlavní roli zpěvačky Leticie po boku německého obchodníka Kena Dukena. V ryze „černošském“ sportovním dramatu o problémech kolem konce kariéry THE LAST FALL (2012) se objeví v postavě Faith Davis. Ve stejném duchu se nese další projekt s názvem WOMAN THOU ART LOOSED: ON THE 7TH DAY (2012) o tvrdém procitnutí z dokonalého snu.

Nicole je také divadelní i televizní herečkou. Na Broadwayi hrála v sezóně 2010-2011 ve hře A Free Man of Color, v televizi se ukázala v epizodách seriálů TRANSPLANTAČNÍ JEDNOTKA (2009) a DOBRÁ MANŽELKA (2009). Samu sebe představuje v krátkometrážním videu EXPRESS:THE MAKING OF ´THE EXPRESS´(2009) a v epizodě TV pořadu THE MO´NIQUE SHOW (2009).

Stoupající hvězda této čokoládové krásky s mandlovýma očima, ač vzrůstem malé, ale velké značným uměleckým potenciálem, vzhledem ke krátké, ale hodnotné kariéře, září stále jasněji. Teprve budoucnost ukáže, zda stejně rychle nepohasne.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie


Filmografie

42

42

O filmu: V roce 1946 se Branch Rickey (Harisson Ford), majitel brooklynského baseballového týmu Dodgers, postaví rasovému konzervatizmu nejvyšší profesionální baseballové ligy v USA a uzavírá kontrakt s Jackie Robinsonem (Chadwick Boseman). Oba…
77 %
56335 zhlédnutí
Přehrát film
Expres

Expres

O filmu: Sportovní drama dle skutečného příběhu černošského hráče amerického fotbalu Ernie Davise, který tvrdou prací a nepřehlédnutelným talentem uskutečňuje svůj sen v době rasových problému šedesátých let dvacátého století ve Spojených státech.
83 %
48370 zhlédnutí
Přehrát film
Stud

Stud

O filmu: Celosvětově úspěšný snímek Hlad (2008) režiséra Steva McQueena prostřednictvím extrémního případu vězně IRA a jeho smrtící hladovky analyzoval vztah individuální a společenské svobody jednotlivce. Ve filmu Stud je hlavní hrdina Brandon v…
73 %
54951 zhlédnutí
Přehrát film
The Keeping Room

The Keeping Room

O filmu: Tři jižanské ženy, dvě sestry a jedna otrokyně, musí na sklonku americké občanské války ubránit svůj domov a sebe samotné před dvěma vojáky, kteří zběhli z blížící se armády Unie.(rogue13nasic)
66 %
10613 zhlédnutí
Přehrát film
42: Zrod legendy

42: Zrod legendy

O filmu: V roce 1946 se Branch Rickey (Harisson Ford), majitel brooklynského baseballového týmu Dodgers, postaví rasovému konzervatizmu nejvyšší profesionální baseballové ligy v USA a uzavírá kontrakt s Jackie Robinsonem (Chadwick Boseman). Oba…
77 %
9342 zhlédnutí
Přehrát film

Trailery

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku