Statistika návštěvnosti kin: 27.07 - 02.08   :   Dvojrole - 02.08.2020 premiéra - 0 návštěvnost kin - 0 Kč tržby   |  
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Nathalie Delon

Nathalie Delon
Datum narození: 01.08.1941
Místo narození: Oujda, Maroko

Životopis:

Francouzská herečka Nathalie Delon ve své kariéře těžila především z příjmení, které získala sňatkem s jednou z největších legend francouzského filmu Alainem Delonem (*1935), po rozchodu s ním naopak její popularita začala stagnovat. Nathalie Delon se narodila za druhé světové války ve starobylém městě Oujda v Maroku, které tehdy patřilo do francouzské koloniální sféry. Její vlastní jméno je Francine Canovas. O jejím mládí i pozdějším setkání s Alainem Delonem toho dnes není příliš známo, mimo jiné i díky důslednému mlžení obou hlavních aktérů.

Francine Canovas pracovala jako barmanka v Marseille, víme také, že se v sedmnácti letech provdala a narodila se jí dcera, o jejím prvním manželství je ale známo jen vyvdané příjmení Barthélémy. Francine pak v touze dobýt svět chtěla odejít do Paříže, zatím ale zůstávala v jižní Francii jako barmanka a údajně nejen jako barmanka. Na to také navazuje pikantní, byť neověřená informace, že Alain Delon za ni musel zaplatit vysokou sumu, aby ji dostal ze spárů mafiánských zaměstnavatelů. V době natáčení ČERNÉHO TULIPÁNA (La tulipe noire, 1964) stála již po jeho boku jako partnerka mimo kamery, což vedlo ke skandálu, protože Delon byl tehdy ještě oficiálně zasnouben s Romy Schneider. Po rozchodu s Romy se Alain Delon v srpnu 1964 na francouzském venkově zcela mimo pozornost médií oženil s Nathalií Delon, o měsíc později se jim narodil syn Anthony Delon (*1964).

Není nijak překvapivé, že jako manželka jednoho z nejslavnějších herců té doby se Nathalie Delon dostala i před filmové kamery a s Alainem Delonem vytvořila ústřední pár v kriminálce SAMURAJ (Le samourai, 1967). Při natáčení filmu JEFF (1969) se Delon sblížil s Mireille Darc, která se pak na řadu let stala jeho další životní partnerkou, s Nathalií Delon se mezitím rozvedl v roce 1968. Příjmení Delon však zajistilo Nathalii další herecké příležitosti, s bývalým manželem se setkala například v komedii HLAVNĚ V KLIDU (Doucement les basses, 1970), obdržela také nabídky k účasti na několika koprodukčních projektech (ZVONY SMRTI – When Eight Bells Toll, 1971; MODROVOUS – Bluebeard, 1972), s dalšími kráskami francouzského filmu se sešla v historické komedii SUKNIČKÁŘ COLINOT (L′histoire très bonne et très joyeuse de Colinot Trousse-Chemise, 1974).

Když koncem sedmdesátých let začala její kariéra nabírat sestupnou tendenci, obrátila svou pozornost k jiným profesím u filmu a v následující dekádě podle vlastních scénářů natočila dva filmy, které však neměly nijak velký ohlas. Druhý z nich, romantická komedie SLADKÉ LŽI (Sweet Lies, 1988) vznikl v koprodukci s USA. Od té doby se ve světě filmu vyskytuje již jen výjimečně a žije v soukromí.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie


Filmografie

Armáda stínů

Armáda stínů

O filmu: Napínavým příběhem oslavujícím francouzský odboj za II. světové války se režisér vrací k poměrně osobnímu tématu. Detaily o jeho působení v odboji zůstávají z větší částí záhadou, lze však věřit tomu, že sám byl součástí ilegálního odboje.…
82 %
10305 zhlédnutí
Přehrát film
Samuraj

Samuraj

O filmu: Jef Costello je osamělý nájemný vrah, pracující s chirurgickou přesností. Jeho životní postoj se podobá samurajské filozofii. Ačkoliv sledujeme především podrobný záznam ze života hlavního hrdiny, přece jen se postupně vynoří dramatická…
80 %
7783 zhlédnutí
Přehrát film
Zvony smrti

Zvony smrti

O filmu: Podle scénáře slavného skotského spisovatele Alistaira MacLeana (ZBRANĚ NAVARONE, KAM ORLI NELÉTAJÍ) vzniklo v roce 1971 akční krimi, ve kterém zazářil oscarový ANTHONY HOPKINS a přitažlivá manželka Alaina Delona NATHALIE DELONOVÁ. Film se…
61 %
5749 zhlédnutí
Přehrát film
Modrovous

Modrovous

O filmu: Vášnivě milující bohatý německý aristokrat, který však uvnitř své mysli skrývá děsivé tajemství, jeho pravou milující vášní je u krásných žen jejich smrt... Richard Burton ve strhující patologické hře se smrtí.(LiVentura)
72 %
12037 zhlédnutí
Přehrát film

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku