Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Nancy Olson

Nancy Olson
Datum narození: 14.07.1928
Místo narození: Milwaukee, Wisconsin, USA

Životopis:

Nancy se narodila v Milwaukee ve státě Wisconsin. Její otec Henry byl fyzikem. Nancy studovala na wisconsinské univerzitě. Krátce poté, co se tato blondýnka s broskvovými tvářemi začala objevovat na divadelních jevištích, s ní v roce 1948 uzavřela kontrakt společnost Paramount a ještě v témže roce záskala vedlejší roli ve snímku PORTRAIT OF JENNIE a již o rok později přišla další role ve filmu CANADIAN PACIFIC.

Zlomový okamžik v její herecké kariéře přišle v roce 1950, kdy dosud relativně neznámá hvězdička získala svoji životní roli Betty Schaeferové, která přitahuje nepříliš úspěšného spisovatele v podání Williama Holdena, ve filmové klaisce SUNSET BLVD. Za výkon v tomto snímku získala Nancy zcela zaslouženě nominaci na Oscara pro herečku ve vedlejší roli. Její herecké spojení s Holdenem zafungovalo natolik dobře, že byli společně angažováni i do několika dalších filmů jako UNION STATION, FORCE OF ARMS a SUBMARINE COMMAND. K jejím dalším hereckým protějškům v tomto období patřili John Wayne jako BIG JIM MCLAIN, Sterling Hayden v SO BIG (to byla podle kritiků jedna z jejích nejlepších rolí po účinkování v SUNSET BLVD.) nebo Will Rogers Jr. v THE BOY FROM OKLAHOMA.

Nancyina stoupající herecká hvězda přestala stoupat na počátku 60. let poté, co se provdala za uznávaného textaře Alana Jaye Lerniera. Alan je napříkald autorem muzikálu MY FAIR LADY z roku 1956, který věnoval právě své ženě Nancy. Herectví se pro ni octlo takříkajíc na druhé koleji a Nancy dala přednost výchově svých dvou dcer Lizy a Jennifer. Když se manželé v roce 1957 rozvedli, rozhodla se Nancy vrátit se k filmování na plný úvazek. Návrat však nebyl tak jednoduchý.

Až na počátku 70. let jí dalo příležitost Studio Disney v rodinné fantasy komedii ROZTRŽITÝ PROFESOR, kde ztvárnila profesorovu snoubenku Betsy a v další rodinné sci-fi komedii SON OF FLUBBER. V obou těchto filmech byl jejím hereckým protějškem Fred MacMurray. Nancy se poté podílela i na dalších filmech z produkce Studia Disney jako POLLYANA a SNOWBALL EXPRESS, ve kterém hrála hlavní roli. Poslední příležitostí, kdy mohli diváci vidět Nancy na filmovém plátně, byl snímek FLUBBER z roku 1997, kde si zahrála společně s Robinem Williamsem. Nancy odváděla výbornou práci také na broadwayských divadelních prknech v hrách jako THE TUNNEL OF LOVE, SEND ME NO FLOWERS a MARY, MARY. Její druhé manželství, které uzavřela roku 1962 s Alanem Livingstonem, trvalo až do Alanovy smrti v roce 2009. Jejich syn Christopher je příležitostným filmovým režisérem.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie


Filmografie

Flubber

Flubber

O filmu: Profesor Phillip Brainard je sice vědecký génius, ale také nenapravitelný sklerotik. Už dvakrát zapomněl přijít na svou vlastní svatbu a jeho snoubenka Sara, povoláním prezidentka univerzity, už má Phillipovy zapomnětlivosti plné zuby. Co…
54 %
29643 zhlédnutí
Přehrát film
Making Love

Making Love

O filmu: Úspěšní mladí manželé Zach (Michael Ontkean) a Claire (Kate Jackson) žijí několik let ve spokojeném svazku. Citlivý lékař a nadaná televizní produkční se mají stále rádi a dobře si rozumí. Jenomže Zach si postupně začne připouštět, že ho…
70 %
1984 zhlédnutí
Přehrát film

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku