Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Miriam Hopkins

Miriam Hopkins
Datum narození: 09.10.1972
Místo narození: New York, New York, USA

Životopis:

Narodila se jako Ellen Miriam Hopkins do bohaté rodiny ve městě Savannah v americkém státě Georgia. Finanční situace její rodiny jí umožnila navštěvovat ty nejlepší vzdělávací instituace jako Goddard Seminary ve Vermontu a Syracuse University ve státě New York. Ve dvaceti letech při studiu tance v New Yorku okusila jako sboristka poprvé chuť showbusinessu. Nejprve hrála v místních muzikálech, o čtyři roky později se začala objevovat i ve vážnějších rolích. V roce 1928 vystupovala s hereckými společnostmi na východním pobřeží a její kritiky byly stále lepší. V roce 1930 se rozhodla vyzkoušet stříbrné plátno a podepsala smlouvu s Paramount Studios.

Ještě téhož roku si zahrála ve svém prvním filmu FAST AND LOOSE. Role rebelantské dívky byla pro Miriam dobrým filmovým startem. Poté, co si ve snímku 24 HODIN z roku 1931 zahrála ženu zavražděnou svým manželem, se objevila jako princezna Anna v romantické a na svou dobu odvážné komedii KOUZLO VALČÍKU, kde byl jejím hereckým partnerem Maurice Chevalier. I když byla v oblasti filmového herectví stále považována za nováčka, v tomto filmu předvedla svůj hvězdný talent. Rok 1931 zakončila rolí prostitutky Ivy Pearson, která se zaplete s hlavními protagonisty, v hororu DR. JEKYLL A PAN HYDE.

O rok později zazářila společně s Georgem Raftem ve snímku DANCERS IN THE DARK. Tento nečekaně silný film zapůsobil jako katalyzátor, který urychlil cestu obou herců k hvězdné slávě. Skvělý herecký výkon předvedla i ve filmu TWO KINDS OF WOMEN z roku 1932. Později téhož roku ztvárnila roli krásné a žárlivé kapsářky Lily Vautier v sofistikované romantické komedii ÚTĚK Z RÁJE, která byla dlouhá léta považována za mistrovské komediální dílo a klasiku ve svém žánru. Její brilantní výkon v komedii LÁSKA MEZI UMĚLCI z roku 1933 z ní udělal v té době nejlépe placenou herečku Paramountu. V témže roce si zahrála také titulní roli ve filmu THE STORY OF TEMPLE DRAKE. V roce 1934 si zahrála nejbohtaší ženu na světě Dorothy Hunter v romantické komedii THE RICHEST GIRL IN THE WORLD, ale také ve filmu ALL OF ME, který ale nebyl příliš dobře přijat. V témže roce měla smůlu hned dvojnásobnou – kromě nepříliš dobře přijatého filmu odmítla také roli Ellie Andrews v komedii IT HAPPENED ONE NIGHT. Tuto roli následně získala Claudette Colbert, která za ni získala Oscara pro nejlepší herečku v hlavní roli. Sama Miriam k tomu tehdy řekla: „Jsem špatný soudce, pokud jde o divadelní hry a filmy. Odmítla jsem tu roli, která přinesla Claudette Colbert Oscara. Řekla jsem o tom filmu, že je to hloupá komedie“.

V roce 1935 pak ztvárnila hlavní roli v dramatu TRH MARNOSTI, za kterou byla nominována na Oscara. V roce 1939 se ucházela o roli Scarlett O´Hara ve snímku GONE IN THE WIND, kterou ale nezískala. V témže roce si zahrála už pouze ve snímku THE OLD MAID. Nabídek filmových rolí začalo ubývat, a tak se Miriam vrátila zpátky k divadlu. Natočila dva filmy v roce 1940 a po jednom v roce 1942 a 1943. Její hlavní prací se v té době stalo divadlo. Nicméně v roce 1949 si zahrála Lavinii Penniman ve filmu DĚDIČKA. Během 50. let natočila pouze tři filmy, ale začala se objevovat na televizních obrazovkách. Jejím posledním filmovým počinem byla role ve filmu SAVAGE INTRUDER z roku 1970. Devět dní před svými 70. narozeninami zemřela v New Yorku na infarkt.

Její soukromý život nebyl tak úspěšný jako ten herecký. Poprvé se provdala v květnu roku 1926, kdy si vzala herce Brandona Peterse. Manželství ale skončilo v roce 1931 po pěti letech rozvodem. Ještě v témže roce se vdala podruhé – jejím druhým manželem se stal scénárista, novinářský dopisovatel a letec Austin Parker. Toto manželství však ztroskotalo po pouhém jednom roce. Ačkoliv v té době byla ve většině států adopce osamělým rodičem nelegální, podařilo se jí v roce 1932 adoptovat chlapce Michaela, o kterém mluvila jako o nejdůležitějším muži v jejím životě. V září roku 1937 se jejím třetím manželem stal scénárista, režisér a producent Anatole Litvak. V té době byly v médiích často publikovány její slovní přestřelky s její nepřítelkyní Bette Davis, která měla v té době poměr s jejím manželem Anatolem. I toto manželství ale skončilo po dvou letech v říjnu roku 1939 rozvodem. Jejím čtvrtým a posledním manželem se stal v říjnu roku 1945 válečný korespondent Raymond B. Brock. I s ním se ale po šesti letech – v roce 1951 – rozvedla a od té doby se již neprovdala.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie


Filmografie

Štvanice

Štvanice

O filmu: Morální základy malého texaského městečka jsou v troskách. Výbušné drama o moci a chamtivosti s držiteli Cen Akademie Marlonem Brandem (Nejlepší herec v hlavní roli Kmotr,1972 a V přístavu, 1954), Robertem Redfordem (Nejlepší režie …
82 %
6964 zhlédnutí
Přehrát film
Láska mezi umělci

Láska mezi umělci

O filmu: Dva Američané, dramatik Tom Chambers a malíř George Curtis, kteří sdílejí v Paříži společný byt, se zamilují do nezávislé Gildy Farrellové. A protože ona se nedokáže rozhodnout, kterému z nich dát přednost, navrhne jim “džentlmenskou…
77 %
3403 zhlédnutí
Přehrát film

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku