Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Miloš Kopecký

Miloš Kopecký
Věk: 73 let
Datum narození: 22.08.1922
Místo narození: Praha, Česká republika

Životopis:

Miloš Kopecký se narodil 22. 8. 1922 v Praze. Jeho otec Vladimír Kopecký byl kožešník, který vlastnil salón nedaleko Václavského náměstí a matka byla bývalá modelka později kloboučnice Marta Grimmová. Miloš nenáviděl školu (gymnasium musel opustit už v primě), neuměl se prát a nerad sportoval. Jeho dětství bylo úzce spjato s ulicí Ve Smečkách, kde byli jeho největší přátelé František Červinka (český historik a publicista) a Petr Schulhoff (filmový režisér) se kterými už od brzkého mládí prolézal „bahno velkoměsta“- jak tomu sám říkával.

Během okupace byla maminka Marta Grimmová deportována do Osvětimi (byla židovského původu) a Miloši Kopeckému jako polovičnímu židovi též hrozilo uvěznění. Během dalších protektorátních let si Miloš vidinu pracovně-trestního tábora v intenci nacistické „Rassenpolitik“ zaháněl poměrně bohatě kulturním a bohémským životem.Utíkal z otcovy kožešnické dílny do „bahna velkoměsta“ a do kolektivu TVAR. Kolektiv TVAR byl původně recitační soubor, který prezentoval i divadelní tvorbu. Zde poprvé mladý Miloš přičichl k herectví. Potom však nastal srpen 1944, kdy u Kopeckých zazvonil muž s obálkou s předvoláním do pracovního tábora v Bystřici na Benešovsku, kde Miloš byl až do konce války.

Po válce a návratu do Prahy nastala otázka pro mladého Miloše: co dělat? Miloš z touhy nebýt po otci kožešníkem zašel do divadla Větrník, kde se však nestal hercem, ale obsluhovačem gramofonu a opony. Postupně se však k herectví propracoval. Jeho první malá role byla v divadelní hře Smrt Tarelkinova, kde hlavní úlohu ztvárnili Gustav Heverle a Vlastimil Brodský. Téhož roku se objevil i na Barrandově, na natáčení filmu JAN ROHÁČ Z DUBÉ (1947), jenž byl první český barevný film. Objevil se v malé patetické roli studenta. Brzy se v divadle stal obsazovaným hercem, který hrál v divadelních hrách Cenerentola, Zelená pastvinka a Osudy dobrého vojáka Švejka. V divadle Větrník si našel i svou první ženu, půvabnou herečku Stellu Zázvorkovou. Navzdory tomu, že se jim v šestačtyřicátém roce narodila dcera Jana Kateřina (ve svých 15 letech spáchala sebevraždu) a že si Miloš Kopecký velmi dobře rozuměl se svým tchánem Janem Zázvorkou (známý architekt), manželství vydrželo pouze něco přes rok. Po zániku divadla Větrník Miloš přešel do Divadla satiry, u jehož zrodu stáli hlavně bratři Oldřich a Lubomír Lipský. A odtud vedla jeho cesta do studia Národního divadla. Ovšem zanedlouho po té Miloš udělal velký průšvih, když přišel opilý na představení, které se kvůli tomu muselo zrušit. Na kobereček si ho pozval tehdejší ředitel zlaté kapličky Václav Vydra, který s ním okamžitě rozvázal smlouvu, ale protože věděl že je dobrým hercem, domluvil mu angažmá v Realistickém divadle. Zde Miloš sehrál spoustu velkých rolí. Od „Realistů“ narukoval v osmačtyřicátém roce na pár měsíců vojny. Po vojně však byl angažován zpět na první scénu, ze které hned zase odkráčel do Městských divadel pražských z nich k E. F. Burianovi a od něj do Divadla estrády a satiry, později přejmenovaném na ABC. Během tohoto cestování po divadlech se Miloš stihl podruhé oženit s řidičkou tramvaje Kateřinou Soukupovou, ale manželství opět netrvalo o moc déle.

Angažmá v Divadle ABC je patrně jednou z nejšťastnějších období jeho kariéry. V divadle, kam kdysi mladík Kopecký chodíval na Voskovce a Wericha, se herec Kopecký setkal s Werichem coby kolegou a byl u toho, kdy s tímto velikánem začal hrát jeho přítel Miroslav Horníček ve dvojici. První představení divadla se jmenovalo Caesar, kde Miloš hrál roli kněze Rataty. Premiéra proběhla slavně, hru režíroval Miloš Nedbal, se kterým se Miloš již dobře znal z Národního divadla. V poststalinské době připravilo divadlo ABC hru "Filip Filípek, nebo nebyl?“. Na politickou satiru nebývale odvážnou, se diváci jen hrnuli. Zvláště když v titulní roli zářil Jan Werich. Toho však nedlouho po premiéře čekalo setkání s Jiřím Voskovcem ve Vidni. S velkou radostí z brzkého setkání se svým velkým přítelem ve Vidni Wericha trápila starost, kdo za něho zaskočí ve „Filípkovi“. Padla volba na Miloše Kopeckého, který se po váhavém prvním představením už role nepustil. Jana Wericha unavila funkce ředitele na začátku šedesátých let. Přesněji unavilo ho neustálé vysvětlování „papalášům“, jak a proč tu či onu hru uvádí na repertoár, a tak soubor opustil. A zanedlouho soubor opustil i Miloš Kopecký.

Miloš Kopecký divadlo ABC opustil, proto že chtěl spolupracovat s Miroslavem Horníčkem se kterým se mu velmi dobře hrálo a improvizovalo. Miroslav Horníček napsal hru Tvrďák, kterou začali zkoušet v Jindřišské ulici. Do díla se vrhli odvážně, přestože pracovali na dluh s velmi nejasnými představami do nejbližší budoucnosti. Hru Tvrďák dlouho všude odmítali poněvadž byla „politicky košér“- jak Miloš říkal. Nakonec se premiéra hry konala v Ostravě. Tvrďák měl přes dvě stě padesát repríz a pamětníci na něj dodnes nostalgicky vzpomínají. Nicméně zhruba po třech letech se dvojce H+K rozchází a každý se vydává na svou cestu.

Psal se rok 1964, kdy Miloš ukončil pouť na volné noze a nastoupil do angažmá v Hudebním divadle Karlín. V té době se potřetí žení. Jeho choť se jmenovala Jana Lichtenbergová. Říkalo se jí pražská Brigitte Bardot. Ovšem záhy po svatbě se potřetí rozvádí. V této době si uvědomoval nebezpečí, že bude jednou provždy komikem. Diváci ho zatím znali pouze jako výrobce humoru, a proto opouští Hudební divadlo Karlín a přijímá nabídku z Divadla na Vinohradech. První vinohradskou rolí Miloše Kopeckého byl Taťka v „Kočce na rozpálené plechové střeše“ Tennessee Williamse. V dalších letech zaznamenal výrazné úspěchy v Jindřichovi IV, Pygmalion, Miláček Ornifel, poté také jako host v Divadle Na zábradlí v burlesce Milana Kundery Ptákovina. Ovšem na vinohradském jevišti nedostával jen samé výrazné role. V Caru Fjodorovi od Alexeje Konstantinoviče Tolstého si zahrál malou roli bojara, kterou však považoval přímo za svou potupu.

Počtvrté se Miloš Kopecký oženil s krásnou tanečnicí Janou Křečkovou roku 1966 v jižních Čechách, se kterou žil až do své smrti. Miloši Kopeckému se brzy narodila dcera Barunka a protože se rodina rozrůstala, koupil svůj slavný milovaný Červený mlýn v jižních Čechách v Kremži.

Miloš Kopecký miloval film, a proto trpěl že žádnou díru do světa neudělal do svých zralých let. Za svůj první opravdový první film v němž dostal větší roli byla detektivka SEVERNÍ PŘÍSTAV (1954) režiséra Miloše Makovce. Po ní však zazářil v roli feldkuráta Katze v OSUDECH DOBRÉHO VOJÁKA ŠVEJKA (1956), kde naprosto nenapodobitelně zahrál scény, kde feldkurát Katz je silně pod vlivem alkoholu. Po dalších skvělých hereckých výkonech ve filmech BARON PRÁŠIL (1961) a LIMONÁDOVÝ JOE ANEB KOŇSKÁ OPERA (1964) se stává už i velmi populárním filmovým hercem. Další velké role a skvělé filmy nenechaly na sebe dlouho čekat, například: BÍLÁ PANÍ (1965), televizní film SEDM ŽEN ALFONSE KARÁSKA (1967). V devětašedesátém roce si výborně notoval s Pavlem Landovským ve filmu JÁ, TRUCHLIVÝ BŮH (1969), napsaného podle jedné povídky z Kunderových Směšných lásek. Dále to byly SVATBY PANA VOKA (1970), NOC NA KARLŠTEJNĚ (1973) , nezapomenutelná role šéfa vodníků v Čechách ve filmu JAK UTOPIT DOKTORA MRÁČKA (1974) a ve filmu svého dlouholetého přítele Petra Schulhoffa ZÍTRA TO ROZTOČÍME DRAHOUŠKU (1976). Avšak hlavní vrchol popularity ho teprve ještě čekal. Na vrcholu popularity se ocitl na konci sedmdesátých let jako MUDr. Štrosmajer v seriálu Jaroslava Dietla NEMOCNICE NA KRAJI MĚSTA (1977). Nemocnice se začala natáčet v šestasedmdesátém roce a o dva roky později přilákala k obrazovkám milióny diváků. V čase „ Nemocnice“ dostával Miloš Kopecký tisíce děkovných dopisů a to i z SRN, Finska, Polska, Maďarska (jedna nadšená maďarská divačka se naučila česky jenom kvůli tomu aby si s Milošem Kopeckým mohla pravidelně dopisovat). Národ Miloše Kopeckého miloval a požadoval udělení titulu zasloužilý umělec. Miloši Kopeckému, který trpěl averzí vůči vyznamenáním a titulům, se podařilo udělení titulu dvakrát vyhnout, ale v devětasedmdesátém už odmítnout nemohl.

Během 70. a 80. let byl repertoár vinohradského divadla značně poznamenán posrpnovou normalizací, ale přesto Miloš vytvořil několik nezapomenutelných rolí : Harpagona v Molierově Lakomci, Sartoria v Domech pana Sartoria od G. B. Shawa, Šalomova v Letních hostech, ale hlavně si zahrál ve vytouženém Shakespearově dramatu Richard III padouškou roli anglického panovníka. Richard III se brzy stal událostí sezony a Miloši Kopeckému opět začalo chodit spoust děkovných dopisů.

Během 80. let hrál Miloš Kopecký v divácky vděčných filmech TAJEMSTVÍ HRADU V KARPATECH (1981), KŘTINY (1981), TŘI VETERÁNI (1983) a uváděl populární seriál SLAVNÉ HISTORKY ZBOJNICKÉ (1985), ale také moderoval publicistický pořad Československé televize o emigrantech, který mu způsobil po nějakou dobu nemalé těžkosti. Diváci si účinkování v pořadu jednoznačně spojovali s udělením titulu národní umělec. Někteří kolegové přecházeli na druhý chodník. Někdo popsal hanlivými nápisy zdi jeho milovaného jihočeského Červeného mlýna. Muselo uplynout několik let než mohl o svém počínání otevřeně mluvit. Patrně Miloš Kopecký se s pořadem zcela neztotožňoval, ale určitá příbuznost názorů tu rozhodně byla. Miloš Kopecký se politicky oprášil 5. května sedmaosmdesátého roku na sjezdu svazu českých dramatických umělců. Zde přednesl projev v němž onu vládnoucí moc podrobil velmi chytré odvážné a působivé kritice. Po sametové revoluci se Milošovi začal prudce zhoršovat zdravotní stav kvůli kterému se musel vzdát role na vinohradském jevišti. Ve filmu se objevil v malých rolích, například: ANDĚLSKÉ OČI (1994) či UČITEL TANCE (1995), ale roli v seriálu Hospoda už nezvládl. Při natáčení se začaly projevovat stavy zmatenosti, proto se musela zrušit smlouva. Miloš Kopecký zemřel v bohnické psychiatrické léčebně 16.února 1996.

Pan Kopecký byl známý svou averzí k žárlivosti, svými milenkami se netajil ani před svou zákonitou manželkou, ale také trpěl maniodepresivní psychózou při jejímž panování se hlavně opíral o svou poslední choť. Miloval šachy, které hrál hlavně se svým přítelem Josefem Bedrnou. Mezi jeho další herecké kolegy a hlavní přátele patřili Miroslav Horníček, Rudolf Hrušínský, Vlastimil Brodský a Jiří Kodet. Ovšem stejně dobře jako přátele uměl si dělat i nepřátele, kterých měl také dost. Dále se zajímal o politiku, filozofii a miloval psaní dopisů.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie


Filmografie

Zabil jsem Einsteina, pánové

Zabil jsem Einsteina, pánové

O filmu: Děj sci-fi komedie Zabil jsem Einsteina, pánové se odehrává střídavě v Americe někdy na přelomu druhého a třetího tisíciletí a v Praze roku 1911. Je založen na myšlence, zda a do jaké míry by předčasná smrt zakladatele moderní fyziky…
75 %
19203 zhlédnutí
Přehrát film
Zítra to roztočíme, drahoušku...!

Zítra to roztočíme, drahoušku...!

O filmu: Absolutně nevinné sousedské žertíky ve skvělé komedii, která líčí věčné spory a nelítostné žerty dvou rozhádaných manželských párů. Postarší seladon Evžen Novák si přivydělává jako komparsista. Jednou potká při návratu domů sousedku…
77 %
19944 zhlédnutí
Přehrát film
Šest medvědů s Cibulkou

Šest medvědů s Cibulkou

O filmu: Hrdinou filmu je klaun Cibulka, předvádějící v cirkuse úspěšné číslo s medvědy. Ředitel cirkusu však vymění své medvědy za cvičené pašíky a Cibulka dostane výpověď. Na popud dětí se převlékne za ženu a nastoupí ve škole jako kuchařka.…
67 %
11923 zhlédnutí
Přehrát film
Tajemství hradu v Karpatech

Tajemství hradu v Karpatech

O filmu: V Karpatském království stojí nad vesnicí Vyšné Vlkodlaky tajemný hrad, jehož majitelem je baron Gorc z Gorců. Na jeho objednávku sestrojil šílený vědec Orfanik zvláštní přístroj, který pomocí světelných paprsků vytváří iluzi skutečnosti.…
85 %
36483 zhlédnutí
Přehrát film
Pyšná princezna

Pyšná princezna

O filmu: Krásná, ale velmi pyšná princezna Krasomila, dcera vladaře Půlnočního království, se odmítne provdat za šlechetného krále Miroslava, který se uchází o její ruku. Ten se však vydá do jejího rodného království a v přestrojení působí na zámku…
81 %
77964 zhlédnutí
Přehrát film
Pane, vy jste vdova!

Pane, vy jste vdova!

O filmu: Fiktivní evropské království, blíže nespecifikovaná současnost: Během politováníhodné nehody při vojenské přehlídce se král Rosebud IV. (Jiří Sovák) rozhodne pro realizaci revoluční myšlenky: zruší armádu! Aby se vyhnul případným…
82 %
24770 zhlédnutí
Přehrát film
Jan Žižka

Jan Žižka

O filmu: Odehrává se v letech 1419 - 1420 a zachycuje stupňování napětí a nenávisti lidu proti teroru všemocné katolické církve a panstva, které přeroste v revoluci a první velké vítězství "božích bojovníků" nad křižáckými vojsky v bitvě u Sudoměře…
73 %
51936 zhlédnutí
Přehrát film
Noc na Karlštejně

Noc na Karlštejně

O filmu: Na hrad Karlštejn nesmí žádná žena! Přesto se zamilované Daniele Kolářové a neméně zamilované Janě Brejchové podaří přes přísný královský zákaz strávit na hradě jednu noc v přestrojení. Řekl: Lásko má, já stůňu, svoji pýchu já jen hrál...…
76 %
81172 zhlédnutí
Přehrát film
Učitel tance

Učitel tance

O filmu: Zvláštní příběh o lásce, tanci a neumírání se odehrává koncem čtyřicátých let. Do plicního sanatoria přichází mladý muž, taneční mistr Mayer. Jeho diagnóza je vážná - tuberkulóza. Své nemoci se však nepodává a začne proti ní aktivně…
69 %
11859 zhlédnutí
Přehrát film
Křtiny

Křtiny

O filmu: Co se stane, když se vymyšlené křtiny musí za každou cenu uskutečnit. Hlavní postavou víkendového dobrodružství plného zmatků, omylů a překvapení, je technický náměstek kartografického ústavu, ing. Čirůvka. Usedlý padesátník, odborník na…
59 %
6688 zhlédnutí
Přehrát film
Poslední leč Alfonse Karáska

Poslední leč Alfonse Karáska

O filmu: Miloš Kopecký v roli nestárnoucího svůdníka ve čtvrtém, závěrečném příběhu volného cyklu hudebních komedií.
70 %
7225 zhlédnutí
Přehrát film
Byl jednou jeden král...

Byl jednou jeden král...

O filmu: Byl jednou jeden král a ten si říkal Já První. Chtěl odevzdat vládu té ze tří dcer, která ho má nejraději. Drahomíra ho má ráda jako zlato, Zpěvanka jako zlato v hrdle a nejmladší Maruška jako sůl. Krále přirovnání k obyčejné soli rozhněvá…
87 %
113202 zhlédnutí
Přehrát film
Císařův pekař a pekařův císař

Císařův pekař a pekařův císař

O filmu: Historická veselohra o císaři Rudolfovi II., pekaři Matějovi a legendárním Golemovi. Tento příběh neodpovídá přesně historické pravdě, ale je zato nadmíru poučný. Příběh filmu nás zavádí do Prahy na císařský dvůr Rudolfa II. Císaře však…
86 %
136531 zhlédnutí
Přehrát film
Zralé víno

Zralé víno

O filmu: Kraj viníc na južnej Morave je filmársky veľmi atraktívny, a tak sa po rokoch vrátil výrobný štáb i do Pálavíc, aby pre divákov nakrútil ďalšie osudy ich obyvateľov. Film Zrelé víno je voľným pokračovaním komédie Búrlivé víno z roku 1976.…
60 %
20457 zhlédnutí
Přehrát film
Hokej je hra

Hokej je hra

O filmu: Mužný sport očima Vladimíra Jiránka a Josefa Hekrdly. Výtvarník Vladimír Jiránek v oblasti animovaného filmu spolupracoval většinou se zkušeným režisérem Václavem Bedřichem a s vynikajícícm animátorem Josefem Hekrdlou. S oběma jej spojuje…
80 %
18730 zhlédnutí
Přehrát film
Nejlepší Clověk

Nejlepší Clověk

O filmu: Česká satirická veselohra, jejíž děj se odehrává někdy kolem roku 1900. Obyvatele městečka Pětice vzruší záhadná zásilka, která má být doručena nejlepšímu člověku v obci. Na titul nejlepšího člověka si samozřejmě dělají nároky všichni…
65 %
13865 zhlédnutí
Přehrát film
Jan Hus

Jan Hus

O filmu: 1412 - 1415: Mistr Jan Hus ve svých kázáních v Betlémské kapli pranýřuje zlořád v církevní organizaci. Je postižen papežskou klatbou a vyzván, aby na Kostnickém koncilu obhájil své učení. Krále Zikmunda však nepřesvědčil a 6.7. 1415 byl…
73 %
38331 zhlédnutí
Přehrát film
Adéla ještě nevečeřela

Adéla ještě nevečeřela

O filmu: Neporazitelný soukromý detektiv Nick Carter přijíždí do Prahy řešit případ, s nímž si zdejší policie neví rady. Je vyzbrojen geniálním mozkem a nejnovějšími převratnými vynálezy, cestou z New Yorku hravě zvádl češtinu. Na místě, zejména v…
85 %
36523 zhlédnutí
Přehrát film
Tři veteráni

Tři veteráni

O filmu: Tři vysloužilí vojáci: dělostřelec Pankrác, dragoun Bimbác a vojenský kuchař Servác jsou po propuštění z armády bez peněz a toulají se světem. Od dobrosrdečných skřítků dostanou kouzelné dary: harfičku, která "vyrábí" vojáky, sluhy apod.,…
84 %
42630 zhlédnutí
Přehrát film
O nejchytřejší princezně

O nejchytřejší princezně

O filmu: Tak dlouho o sobě princezna rozhlašovala, že je ze všech nejchytřejší, až tomu museli na zámku uvěřit. Jenom princ, který přijel na námluvy, dokázal jí dát otevřeně najevo, že o tak nevzdělanou a namyšlenou princeznu nestojí. Právě tenhle…
55 %
9769 zhlédnutí
Přehrát film
Čarovné dědictví

Čarovné dědictví

O filmu: Ústřední zápletkou koprodukční česko-německé pohádky je kouzelná čepice, která svému majiteli splní jakékoli přání. Vzácný předmět objevil ve staré truhle sympatický čepičářův syn, ale jakmile vejde ve známost, chce ji za každou cenu…
56 %
18704 zhlédnutí
Přehrát film
Král králů

Král králů

O filmu: Uprostřed pouště nalezne osamělý jezdec na oslu starého muže, který leží v bezvědomí ve stínu luxusního automobilu. Jezdec naloží starce na osla a odveze ho do oázy, čímž mu zachrání život. Lékaři napíše na jeho žádost své jméno a adresu.…
77 %
24003 zhlédnutí
Přehrát film
Dobrý voják Švejk

Dobrý voják Švejk

O filmu: Kinematografií se už od dob němého filmu táhne pestrá nit pokusů o více či měně věrné adaptace tohoto Haškova slavného románu. Mezi nejznámější patří bezesporu Lamačův film z roku 1926 s Karlem Nollem v roli Švejka, Fričova adaptace se…
86 %
163489 zhlédnutí
Přehrát film
Herecké Vánoce

Herecké Vánoce

O filmu: O svých zážitcích kolem svátečních dnů vyprávějí přední čeští herci.Slavné herecké osobnosti filmu, divadla i televize se sešly ve vánočním čase, aby rozjímaly, zavzpomínaly a pobavily televizní diváky vánočními historkami. Jan Werich…
74 %
7992 zhlédnutí
Přehrát film
Vzorný kinematograf Haška Jaroslava

Vzorný kinematograf Haška Jaroslava

O filmu: Vzorná škola mocnářství, Vzorné rodinné štěstí, Otec chudých, Vzorná láska lepších lidí. Kolem roku 1900 promítá v jarmareční boudě Jaroslav Hašek čtyři filmové příběhy. Veselosti ze života c. a k. monarchie s komentářem jana Wericha.…
72 %
8043 zhlédnutí
Přehrát film
Dýmky

Dýmky

O filmu: Povídkový film Vojtěcha Jasného natočeného v česko - rakouské koprodukci.Dýmka hercovaHerecká dvojice George a Mary je angažována do hlavních rolích filmu "Lidé a vlci", jehož děj se odehrává v prostředí lovců kožešinové zvěře...Dýmka…
60 %
6462 zhlédnutí
Přehrát film
Tajemství staré půdy

Tajemství staré půdy

O filmu: Na jugoslávském ostrově Hvar se odehrává dosti naivní dětský příběh o nerozlučných kamarádech, kteří na půdě starého domu naleznou podivuhodné dědictví po pradědečkovi - prototyp úžasného vynálezu. Jenže o něj se zajímají i zločinci, kteří…
53 %
6905 zhlédnutí
Přehrát film
Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách

Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách

O filmu: Slavná filmová komedie o zásadovém bytovém referentovi a neslavném osudu posledních českých vodníků. Zbylo jich už jen sedm. Pan Wassermann s chotí a dcerou Polly a jejich sloužící, Karel, Bertík a Alois s dcerou Janou. I jejich konec se…
83 %
18914 zhlédnutí
Přehrát film
Daleká cesta

Daleká cesta

O filmu: DALEKÁ CESTA, prvotina Alfréda Radoka (1914 - 1976), se nutkavou expresí svých obrazů z terezínského ghetta a iritujícím skloubením hraného a dokumentárního filmu stala pro komunistický režim natolik neúnosnou, že byla nejprve nakrátko…
82 %
10472 zhlédnutí
Přehrát film
Bílá paní

Bílá paní

O filmu: Ve vsi Komonice, ležící pod stejnojmenným hradem, dojde k zázraku. Krásná Perchta zvaná Bílá paní komonická vystoupí jednoho dne z obrazu, vyhoví prosbám výměnkářky Blažkové a zařídí jí v chalupě vodovod. Té noci totiž navštívila hrad…
82 %
6993 zhlédnutí
Přehrát film
Baron Prášil

Baron Prášil

O filmu: Let na dělové kouli, cesta na Měsíc i putování napříč oceány v útrobách velryby - to je jen několik dobrodružství jednoho z největších a nejprolhanějších vypravěčů barona Prášila. Mistr trikového filmu Karel Zeman svým jedinečným pojetím…
85 %
39897 zhlédnutí
Přehrát film
Dědeček automobil

Dědeček automobil

O filmu: Na letišti přistálo letadlo, ze kterého jsou vykládány různé předměty pocházející ze začátku 20. století, včetně starého auta. Mladý mechanik s letuškou si prohlížejí album zažloutlých fotografií a před očima se jim rozvíjí příběh. Dějiny…
66 %
5600 zhlédnutí
Přehrát film
Sedm žen Alfonse Karáska

Sedm žen Alfonse Karáska

O filmu: Miloš Kopecký v roli věčného záletníka v prvním dílu volného cyklu hudebních komedií.(oficiální text distributora)
75 %
4365 zhlédnutí
Přehrát film
Causa Králík

Causa Králík

O filmu: Známý pražský advokát JUDr. Oldřich Lukášek má byt s výhledem na Vltavu, a přátele v pražské kavárně Slavie. Přesto uposlechne svého lékaře, aby se přestěhoval z Prahy na venkov. Jeho novým působištěm se tak stává malé městečko Mezihoří a…
66 %
1840 zhlédnutí
Přehrát film
Kabaret U dobré pohody

Kabaret U dobré pohody

O filmu: Pestrý kaleidoskop scének a písniček.(oficiální text distributora)
68 %
3298 zhlédnutí
Přehrát film
Konec jasnovidce

Konec jasnovidce

O filmu: Soukromý jasnovidec Mathias Scibolini řádně a k plné spokojenosti klientů vykonává své povolání. Když pak dojde k začlenění jasnovidců do komunálního podniku, věští dál pod svým občanským jménem Matěj Šibolín. Rozbují se administrativa,…
80 %
7051 zhlédnutí
Přehrát film
Kouzelný měšec

Kouzelný měšec

O filmu: Čarodějnice Bludimíra se probudí po dlouhém zimním spánku a rozhodne se spáchat další lotrovinu. Tentokrát se chce zmocnit kouzelného královského měšce. Z toho se sype tolik zlata, co jen chcete. Na ten má zálusk i princ Velemír z Dolního…
58 %
14422 zhlédnutí
Přehrát film
Už vám není dvacet, paní Bláhová

Už vám není dvacet, paní Bláhová

O filmu: Malá televizní komedie o babičce a vnučce, které myslí na vdávání.„Boženko, nebuďte bláhová. Už vám není dvacet". Proč takto poněkud netaktně připomíná babičce Bláhové (D. Medřická) její věk důchodce Václav Hošek (M. Kopecký)? Vždyť ona je…
71 %
1420 zhlédnutí
Přehrát film
Kouzelný dědeček

Kouzelný dědeček

O filmu: Pohádka o dvou bratřích, Jakubovi povaleči a Janovi pracantovi. Jakub si chce práci ulehčit, a aby získal novou chalupu bez práce, rozhodne se najít kouzelného dědečka, který mu přece musí splnit přání za nabídnutý krajíc chleba. Kouzelný…
74 %
6917 zhlédnutí
Přehrát film
Tajemství krve

Tajemství krve

O filmu: Barevný český film o vynikajícím českém lékaři doktoru Janském. Sportovně založený medik Jan Janský dokončuje úspěšně svá studia. Chce se stát chirurgem, ale ocitá se na psychiatrické klinice profesora Kuffnera, kde společně se svým…
81 %
3681 zhlédnutí
Přehrát film
Ženu ani květinou neuhodíš

Ženu ani květinou neuhodíš

O filmu: Pomenší čtyřicátník Ludvík Podzimek, loutnista a flétnista pražského orchestru, nemá zvlášť atraktivní vzhled. Přesto je obecně považován za velkého donchuána. Ženy se ho ujímají spíše z jakéhosi mateřského soucitu a Ludvíkovo měkké srdce…
62 %
2692 zhlédnutí
Přehrát film
Svatby pana Voka

Svatby pana Voka

O filmu: Historická veselohra Svatby pana Voka nás zavede do oblíbené rudolfínské doby. Jejím hrdinou je známá postava české historie, jeden z nejvýznamnějších představitelů naší šlechty z přelomu 16. a 17.století, jímž v r. 1611 vymřel mocný a…
66 %
6457 zhlédnutí
Přehrát film
Limonádový Joe aneb Koňská opera

Limonádový Joe aneb Koňská opera

O filmu: Jedna z nejslavnějších a nejoblíbenějších českých filmových komedií, kde správní muži pijí pouze kolalokovu lihuprostou limonádu a zákon má podobu pistolníka, vybaveného přesnou muškou, zářivým úsměvem a lahodným tenorem. V Trigger Whisky…
86 %
33400 zhlédnutí
Přehrát film
Hvězda jede na jih

Hvězda jede na jih

O filmu: Velký pražský orchestr odjíždí vlakem na hudební festival do Jugoslávie. Pouze zpěvačka Soňa Klánová odjezd zmeškala. V aeroliniích se jí podařilo koupit letenku do Bělehradu od paní Navrátilové, které se cesta nehodila. Dirigent orchestru…
42 %
1572 zhlédnutí
Přehrát film
Anděl svádí ďábla

Anděl svádí ďábla

O filmu: Opět můžete nahlédnout do zákulisí zámečku Riviéra na pražské periferii, kde se pod rouškou exkluzívního nočního podniku skrývá nevěstinec pro společenskou smetánku. Děj se odehrává v roce 1930 a přestože od událostí prvního dílu uplynulo…
38 %
20938 zhlédnutí
Přehrát film
Dokonalý muž, dokonalá žena aneb Návštěva mladé dámy

Dokonalý muž, dokonalá žena aneb Návštěva mladé dámy

O filmu: Muž a žena - odvěké, věčné, nevyčerpatelné a znovu překvapující téma. Kolik autorů je už zpracovalo a na kolikero způsobů. Stejně rozmanitě, jako si toto velké životní téma prožívá každý z nás. Zatímco osudy jednoho by stěží vystačily na…
57 %
10550 zhlédnutí
Přehrát film
Jak napálit advokáta

Jak napálit advokáta

O filmu: Advokát Miloš Kopecký, který je specialistou na spory kolem motorismu, se ve své praxi setkává s nejrůznějšími podvody a podvodníky... Veselým i vážným pohledem na motoristy, soudce a advokáty je česká filmová komedie, jejíž hlavní…
54 %
6416 zhlédnutí
Přehrát film
Srdečný pozdrav ze zeměkoule

Srdečný pozdrav ze zeměkoule

O filmu: K Zemi se blíží létající talíř se dvěma návštěvníky z vesmíru. Promění se v pivní soudek a přistane na korbě náklaďáku. Když ho chce výčepní ve sklepě narazit, ozvou se zevnitř protesty a soudek vyletí otevřenými dveřmi ven. Druhé přistání…
67 %
6759 zhlédnutí
Přehrát film
Lov na mamuta

Lov na mamuta

O filmu: Mladý odborník v kybernetice se s upřímným zápalem věnuje své práci účetního v cirkuse a stejně upřímně miluje dceru ředitele výzkumného ústavu. Navíc by rád prosadil svůj epochální vynález... Dramatik Oldřich Daněk označil filmovou…
50 %
5010 zhlédnutí
Přehrát film
Velká filmová loupež

Velká filmová loupež

O filmu: Bláznivá komedie z úspěšné přehlídky o filmu. Pětice gangsterů pronásleduje populární hereckou dvojici O. Kaisera a J. Lábuse a zároveň i jejich dvojníky a chce se zmocnit superholografu.(oficiální text distributora)
50 %
8931 zhlédnutí
Přehrát film

Trailery

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku