Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Mike Mills

Mike Mills
Datum narození: 01.01.1970
Místo narození: Berekley, Kalifornie, USA

Životopis:

Mike Mills se narodil v roce 1966, Berkeley, California. Vystudoval Cooper Union, 1989. Pracuje jako režisér, grafik a výtvarník. Jako filmař Mike natočil řadu hudebních klipů, reklam, krátkých filmů, dokumentů např: celovečerní film THUMBSUCKER (2005) nebo THE ARCHITECTURE OF REASSURANCE (1999).

V roce 1996 Mike založil s Romanem Coppolou společnost „The Directors Bureau“ tzv. multidisciplinární produkční společnost, kterou mimo jiné reprezentují další umělci např.: Geoff McFetteridge, Shynola, Sofia Coppola, a Mark Borthwick.

Zaměřuje se na komerční mezinárodní kampaně pro klienty, jako Levis, Gap, Volkswagen, Addidas a Nike. Mike natočil také mnoho hudebních videoklipů pro kapely jako například Air, Pulp, Everything But The Girl, Les Rhythm Digitales, Moby, Yoko Ono, a Jon Spencer Blues Explosion. V roce 2005 Mike odešel z jednání předsednictva a od řízení reklamy.

Millsův první celovečerní film, THUMBSUCKER (2005), který je adaptací románu Waltera Kirna, vyhrál v roce 2005 úřadující ceny na festivalu Sundance, v Berlíně mezinárodní filmový festival, v roce 2005 získal Guardian New Directors cenu na filmovém Edinburgh International festival.

Jako grafik, Mills navrhl CD obaly pro kapely jako Sonic Youth, The Beastie Boys, Boss Hog, Buffalo Daughter a další. Do roku 1998, Mike vytvořil všechny grafické karty X-girl a oblečení pro Kim Gordon a firmu Daisy Von Furth a Marc Jacobs. Také se výrazně podílel na designu knihy "Hyper balada" a "Baby generation" fotografa Takashiho Homma.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie


Filmografie

Začátky

Začátky

O filmu: Na Zlatý glóbus nominovaný Ewan McGregor (Muž ve stínu, Andělé a démoni), na Cenu Akademie nominovaný Christopher Plummer (The Last Station) a Mélanie Laurent (Hanebný pancharti) se představují ve filmu Začátky, povznášející komedii o tom,…
69 %
13095 zhlédnutí
Přehrát film
20th Century Women

20th Century Women

O filmu: Snímek, odehrávající se v Santa Barbaře, sleduje osudy tří žen ke konci sedmdesátých let. Dorothea Fields (Annette Bening) je svobodná matka okolo padesátky, která si stále naplno užívá života. Snaží se vychovávat svého pubertálního syna…
77 %
15212 zhlédnutí
Přehrát film
Ženy 20. století

Ženy 20. století

O filmu: Snímek Ženy 20. století od uznávaného režiséra Mikea Millse (oscarový film “Začátky”) nabízí mnohovrstevnatou, zábavnou a dech beroucí oslavu komplikovanosti žen, rodiny, času a vztahů, které celý život hledáme. Příběh, který se odehrává…
69 %
10693 zhlédnutí
Přehrát film

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku