Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Michal Čapka

Michal Čapka
Datum narození: 19.10.1979
Místo narození: Přerov, Československo

Životopis:

Pochází z divadelní rodiny, dědeček z Brodku u Přerova byl nadšený ochotník, divadlu se věnují také tatínek Jiří Čapka (Divadlo na Vinohradech, Praha), strýc Vladimír (Národní divadlo moravskoslezské, Ostrava), teta Marcela (Divadlo Petra Bezruče, Ostrava) a bratr Filip (mj. Divadlo Bez Zábradlí, Praha).

Michal Čapka vystudoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě (pedagog: Václav Klemens). Dva roky působil v Městském divadle v Karlových Varech, seznámil se zde s režisérem Sergejem Fedotovem a mezi role, které zde ztvárnil patří např. role Štěpána v Gogolově Ženitbě a hlavně role Kosti v Rackovi Antona Pavloviče Čechova. Z lázeňského města putoval mladý herec do ostravského Divadla loutek a odtud v roce 2002 přestoupil do hereckého souboru Komorsní scény Aréna, kde působí dosud. Mezi nejvýraznější inscenace, v nichž Michal Čapka v Ostravě zářil, patří např. role v Bulgakově Psím srdci, Shakespearově Snu noci svatojánském, dále představení Kafkovo brko, Čechovův Racek, Poručík z Innishmoru. Mezi nejaktuálnější patří účast na ojediněle "rázovitá" ostravské inscenaci Brenpartija, či hlavní role v Shakespearově Hamletovi.

Za roli psa v Bulgakovově Psím srdci získal Michal Čapka v roce 2003 Cenu Alfréda Radoka. V roce 2007 zase dostal Michal Čapka Cenu Thálie pro činoherce do 33 let za ztvárnění Trepleva v Čechovově Rackovi a za roli Padraica ve hře Poručíko z Inishmor.

Tato velmi výrazná herecká osobnost se věnuje také hře na kytaru a bicí, Michal Čapka si rád poslechne Toma Waitse, Boba Dylana, Franka Zappu, Rolling Stones, případně současnou taneční, elektronickou hudbu a drum’n‘bass. Ve volném čase se věnuje také fotografování.

Má dvě děti, měsíčně mívá mezi deseti a patnácti představeními. Je velký trémista, před představením bývá velmi nervózní. Nemá žádnou vysněnou roli, přínosnou je pro něj spolupráce s Ivanem Krejčím. Rád by se na jevišti setkal s Jackem Nicholsonem. Oblíbenými filmovými tvůrci herce jsou Quentin Tarantino, Oliver Stone, Pedró Almódovar, ze starších např. P. P. Pasolini.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie


Filmografie

Mamas & Papas

Mamas & Papas

O filmu: Čtyři příběhy filmu tvoří mozaiku osudů několika manželských či partnerských dvojic, které v určitém zlomovém bodě života řeší otázky chtěného, nechtěného, vytouženého nebo zmařeného rodičovství. Záměrem scénáristky a režisérky Alice…
56 %
10815 zhlédnutí
Přehrát film
Doktor pro zvláštní případy

Doktor pro zvláštní případy

O filmu: Šokující nové zaměstnání a živelná Iva Pazderková postaví konzervativnímu Václavu Vydrovi život na hlavu.Centrum dramatické tvorby Televizního studia Ostrava natočilo nový televizní film. V režii Ivana Pokorného a v hlavní roli s Václavem…
53 %
3120 zhlédnutí
Přehrát film
Ostravak Ostravski

Ostravak Ostravski

O filmu: Jarek Ostravski je horník jako každý jiný. Když ale v dole bouchne jedna ze štol a on zachrání spoustu svých kamarádů ze závalu, stane se hrdinou a rázem se mu jeho život obrátí naruby. Vedením firmy je povýšen z dolu do kanceláře, aby se…
44 %
121702 zhlédnutí
Přehrát film

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku