Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Max Elloy

Max Elloy
Datum narození: 05.05.1900
Místo narození: Paříž, Francie
Datum úmrtí: 16.01.1975
Místo úmrtí: Paříž, Francie

Životopis:

Max Elloy byl původně hudebníkem, za války se jako výrazný typ dostal i před filmové kamery a nakonec odehrál ve francouzské kinematografii přes padesát vedlejších rolí. Pocházel z Paříže a od dětství se věnoval hudbě, ve dvacátých letech propadl jazzu a v různých uskupeních se uplatnil jako bubeník. Počátkem třicátých let například vystupoval s orchestrem Djanga Reinhardta v kabaretu L’Aéroport, později byl členem divadelního orchestru v Théâtre Daunou, bohaté zkušenosti získal také v orchestru významného francouzského jazzmana André Eykana.
 
Filmová kamera jej zachytila poprvé v menší roli hudebníka Maxe v nenáročné komedii SLEČNA SWING (Mademoiselle Swing, 1941). Režisér tohoto filmu Richard Pottier jej o rok později obsadil i do dalšího filmu ZÁKAZ MILOVÁNÍ (Défense d’aimer, 1942). Elloye si pak povšimli i další filmoví tvůrci a na přelomu 40. a 50. let se kromě dalšího vystupování s různými orchestry stal i vytíženým hercem malých rolí. Připomeňme postavu kuchaře Antoina ve filmu LAUREL A HARDY ZDĚDILI OSTROV (Atoll K, 1951), do dvou podobných úloh číšníka a barmana jej dvakrát angažoval významný režisér Henri Georges Clouzot (MANON, 1949; NÁVRAT DO ŽIVOTA – Retour à la vie, 1949). 

Přestože v padesátých letech točil Max Elloy několik filmů ročně, nevzdával se své původní profese a nadále hrál na bubny, po válce mimo jiné ve slavném orchestru Raye Ventury. Ventura mimo jiné napsal hudbu k mimořádně úspěšné dvojici komedií POJEDEME DO PAŘÍŽE (Nous irons à Paris, 1951) a POJEDEME DO MONTE CARLA (Nous irons à Monte Carlo, 1951), které sám i produkoval; v obou filmech se Max Elloy objevil ve stejné roli strážníka Honorina. Tyto snímky režíroval komerčně zaměřený Jean Boyer, spolupráce s podobně zaměřenými tvůrci provázela Maxe Elloye i v dalších letech, takže se objevoval převážně v komediích a nenáročných melodramatech. 

Se svou typickou pleší a přísnou tváří hrál Elloy často úředníky nebo četníky, v jeho filmografii můžeme zaznamenat několikrát i roli ředitele hotelu (PARIS, PALACE HÔTEL, 1956). Jestliže dříve účinkoval v divadlech jen jako hudebník, nyní se po zkušenostech od filmu dostal i na jeviště a v padesátých letech vystupoval v několika operetách na scénách Théâtre de Paris a Théâtre de la Porte-Saint-Martin. Z dalších známějších filmů připomeňme slavný titul BABETA JDE DO VÁLKY (Babatte s’en va-t-en guerre, 1959), kde se mihnul v podružné roli Firmina. Po boku legendárního Bourvila se objevil opět jako četník v komedii VŠECHNO ZLATO SVĚTA (Tout l’or du monde, 1961). 

Z přelomu padesátých a šedesátých let je na místě zmínit také častější spolupráci s Louisem de Funèsem, který tehdy teprve kráčel ke své hvězdné slávě (hráli spolu celkem v šesti filmech). Jako úředníka pana Bonfilse mohli Elloye diváci vidět v komedii MRZÁCI (Les tortillards, 1960), větší roli majordoma Simpsona hrál v černé komedii NĚKDO TO RÁD STUDENÉ (Certains l’aiment… froide, 1960) opět s Funèsem v hlavní roli. V podobné úloze majordoma Nestora se objevil také ve dvou dobrodružných příbězích o Tintinovi. 

Ze závěru Elloyovy filmografie uveďme menší roli lékaře v dobrodružném filmu MUŽ Z RIA (L’homme de Rio, 1964) s J. P. Belmondem v hlavní roli, úplně naposledy se před kamerou objevil jako sluha policejního ministra Savaryho v historickém seriálu SCHULMEISTER, CÍSAŘSKÝ ŠPIÓN (Schulmeister, espion de l’empereur, 1972). 

Max Elloy zemřel v Paříži 16. ledna 1975 ve věku 74 let. Kromě padesáti filmových rolí jsou dnes na CD k mání i hudební nahrávky, na nichž se podílel ve spolupráci s různými orchestry.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie


Filmografie

Muž z Ria

Muž z Ria

O filmu: Francouzský dobrodružný příběh Muž z Ria je jistě jedním z filmových předků Indiana Jonese. Vypráví totiž o neuvěřitelných dobrodružstvích mladého Francouze, pronásledujícího přes celý svět únosce své snoubenky, to vše kvůli bájnému…
77 %
14101 zhlédnutí
Přehrát film
Laurel a Hardy zdědili ostrov

Laurel a Hardy zdědili ostrov

O filmu: Dva výtečníci zdědili ostrov a pořádný balík peněz ve třech různých měnách, a k tomu jachtu, aby se na svůj nový pozemek měli jak dostat. Naneštěstí o všechny peníze přijdou díky sto a jedné dani a při vyplutí už nemají ani floka, zato se…
63 %
4230 zhlédnutí
Přehrát film

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku