Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Mark Williams

Mark Williams
Datum narození: 22.08.1959
Místo narození: Bromsgrove, Worcestershire, Anglie, Velká Británie

Životopis:

Mark Williams se narodil 17. června 1959 v anglickém městě Bromsgrove ve Worcestershire. Navštěvoval střední školu na severu Bromsgrove . Poté studoval angličtinu na univerzitě v Oxfordu na Brasenose College. Po promoci nastoupil k divadelní společnosti Mikron Theatre, se kterou byl tři roky na turné. Ne vždy se však živil herectvím. V minulosti vystřídal několik zajímavých povolání, pracoval například jako číšník, tesař, stavitel, elektrikář, zahradník nebo umělý inseminátor dobytka. Je také velmi zaníceným fanouškem fotbalového klubu Aston Villa a ač žije v Brightonu, neváhá poctivě cestovat na domácí zápasy svého oblíbeného týmu. Mezi další přednosti Williamse patří také to, že je nadšeným kuchařem. A pokud zabrousíme do jeho rodinného života, tak je samozřejmě nutné zmínit, že se svou přítelkyní Nicolou má jednoho potomka, a to sice dcerku.

Před kamerou se Mark Williams poprvé objevil v roce 1982 jako Wilf ve filmu PRIVILEGED, kde si zahrál spolu s Hughem Grantem. Další účast před kamerou však zaznamenal až o dlouhých pět let později, v roce 1987. Ovšem v tomto roce si zahrál hned ve dvou celovečerních filmech, kterými byly OUT OF ORDER a především potom LETNÍ SEZÓNA, kde si zahrál roli Bennyho. Postupně tedy získával zkušenosti před kamerou a začínal dokazovat, že má na to stát se kvalitním hercem. V roce 1988 se stal součástí dnes již kultovního britského seriálu ČERVENÝ TRPASLÍK, kde se objevil ve třech epizodách jako Olaf Petersen. V letech 1988 a 1989 se také objevil v sedmi dílech britského komediálního skečového seriálu STUFF, kde prokazoval především své komediální nadání. Několik následujících let pak nedosáhl žádného výraznějšího úspěchu, tehdy účinkoval především v televizních filmech a seriálech. V roce 1994 se však objevuje po sedmi letech v dalším celovečerním filmu, a to sice v koprodukční variaci na známý příběh dánského prince Hamleta. Film se jmenuje JUTSKÝ KRÁL a Mark si zahrál roli Aslaka. Ovšem účast v tomto filmu není jediné, co se Markovi tento rok povedlo. V roce 1994, kdy byl již známý jako komik, se stal jednou z hvězd populárního komediálního skečového seriálu THE FAST SHOW, který se natáčel pro britskou stanici BBC tři roky a dosáhl celkového počtu 25 epizod včetně speciálních dílů THE FAST SHOW LIVE (1998), THE LAST FAST SHOW EVER (2000) a THE FAST SHOW FAREWELL TOUR (2003). Nejen, že Mark Williams účinkoval ve všech epizodách, ale zároveň se stal i spoluautorem scénáře k celkem 12 epizodám. Tento seriál ho tedy proslavil a dopomohl k výraznému zviditelnění a k zisku dalších rolí. Navíc od roku 1993 do roku 1995 účinkoval v dalším komediálním seriálu zaměřeném na skečové výstupy, který se jmenoval THE SMELL OF REEVES AND MORTIMER, kde si zahrál v sedmi dílech.

A zřejmě to byly právě jeho komické výstupy ve výše zmíněných seriálech, které mu dopomohly k zisku jedné z jeho nejznámějších rolí. V roce 1996 si ho totiž studio Disney vybralo do jedné z větších rolí ve filmové verzi klasického rodinného animáku 101 DALMATINŮ. Zahrál jednoho z dvojice záporáků, kteří unesou štěňata dalmatinů na objednávku Cruelly De Vil. Jeho hereckým partnerem zde byl Hugh Laurie a na základě Williamsova výkonu, díky kterému se poprvé výrazněji uvedl i v České republice, nelze pochybovat o jeho komediálním talentu. Po tomto úspěchu následovala v roce 1997 další výrazná herecká příležitost v rodinné komedii PIDILIDI, kde si zahrál vedle Johna Goodmana, Jima Broadbenta či Toma Feltona jednu z hlavních rolí. A hned v roce 1998 pak přichází další výjimečná herecká příležitost, když Mark získal roli Wabashe, koktajícího herce recitujícího prolog a epilog v inscenaci hry Romeo a Julie, v Oscary ověnčeném filmu ZAMILOVANÝ SHAKESPEARE. Po těchto výraznějších hereckých příležitostech však přichází útlum a Mark opět nějakou dobu účinkuje povětšinou jen v televizních filmech a seriálech. Z tohoto období bych zmínil diváky i kritiky ceněnou televizní minisérii GORMENGHAST z roku 2000, kde si Mark Williams zahrál roli profesora Perche a ze stejného roku také stojí za zmínku devítidílný komediální sci-fi seriál z dílny autora Červeného trpaslíka, který nese název THE STRANGERERS a Mark zde vytvořil hlavní roli mimozemšťana, který se snaží začlenit do lidské společnosti. Českým divákům se pak znovu představil až ve filmu ZLODĚJI A VYDĚRAČI (2001), kde ztvárnil jednu z těch větších rolí, jeho postava se jmenuje Tremaine.

Častěji však získával role vedlejší a méně výrazné a dá se říci, že zažíval spíše jakýsi útlum. To se ovšem změnilo v roce 2002, kdy dostává roli ve filmu HARRY POTTER A TAJEMNÁ KOMNATA, což je druhý díl komerčně velmi úspěšné série filmů o Harrym Potterovi. Dá se tedy říci, že jako nováček naskočil do rozjetého vlaku a zařadil se tak mezi několik nových posil hereckého týmu v této sérii. Byla mu svěřena role Artura Weasleyho, rusovlasého tak trochu volnomyšlenkářského kouzelníka, milujícího manžela a starostlivého otce sedmi dětí, mezi které patří i Ron, nejlepší kamarád hlavního hrdiny. Mark Williams si zde zahrál po boku známé britské herečky Julie Walters, která ztvárňuje jeho manželku. Ale tohle není samozřejmě jediný díl, kde se Mark objevil. Vzhledem k tomu, že Weasleyovi se vyskytují ve všech knižních dílech této série (kromě prvního dílu, kde se objevuje jen několik členů této rodiny), tak se dalo předpokládat, že Marka v roli pana Weasleyho nevidíme naposledy. A tyto předpoklady se samozřejmě potvrzovaly s tím, jak byly postupně další díly uváděny do kin. A tak se Mark objevil i ve všech zbylých dílech, jmenovitě tedy HARRY POTTER A VĚZEŇ Z AZKABANU (2004), HARRY POTTER A OHNIVÝ POHÁR (2005), HARRY POTTER A FÉNIXŮV ŘÁD (2007) a HARRY POTTER A PRINC DVOJÍ KRVE (2009). A podle dostupných informací by se měl objevit i v posledním díle, který bude rozdělený do dvou částí. V souvislosti s jeho postavou, kterou v této sérii ztvárnil, nelze nezmínit jednu zajímavost. Autorka příběhů o Harrym Potterovi se nechala slyšet, že původně měla v plánu, že postava Artura Weasleyho, kterou Mark ztvárňuje v této sérii, v pátém dílu (Harry Potter a Fénixův řád) zemře. Nakonec si to však rozmyslela a udělila této postavě milost, a tak je Artur Weasley v pátém dílu jen velmi nebezpečně poraněn, ale nikoliv usmrcen. A díky tomu tedy můžeme vidět Marka ve všech dílech s výjimkou dílu prvního.

Samozřejmě Mark neúčinkuje celé 21. století jen v Harrym Potterovi, ale jednoznačně je to jeho nejvýraznější role. S výjimkou této série je totiž častěji k vidění na televizních obrazovkách, nežli na plátnech kin. Když už se však zmiňuji o televizi, tak tady je třeba zmínit, že s velkým zapálením moderoval a provázel několika dokumentárními seriály: MARK WILLIAMS BIG BANGS; MARK WILLIAMS ON THE RAILS; INDUSTRIAL RELEVATIONS a MORE INDUSTRIAL RELEVATIONS. Podle jeho vlastních slov ho to velmi bavilo a natáčení těchto seriálů si velmi užíval. Pokud se vrátíme k jeho celovečerním filmům, tak obsazoval spíše vedlejší role. V roce 2005 byl k vidění ve filmu TRISTRAM SHANDY: PTÁKOVINA A BEJKÁRNA a v roce 2007 ve filmu HVĚZDNÝ PRACH. Nejčastěji je však k vidění právě v televizních projektech a příliš příležitostí ve velkých produkcích v poslední době nedostává.

Pokud se podíváme do současnosti, tak zjistíme, že Mark má o práci postaráno a že se rozhodně nenudí. Letos už se stihl objevit v televizním filmu ze série o slečně Marplové s názvem MARPLE: WHY DIDN´T THEY ASK EVANS?, kde ztvárnil roli Clauda Evanse. Dále se v letošním roce také objevil jako Joe Bishop v jednom z dílů seriálu INSPECTOR GEORGE GENTLY a jako David Beaumont v jednom z dílů seriálu NEW TRICKS. Samozřejmě byl letos k vidění také v již zmíněném šestém filmu o Harrym Potterovi a v srpnu letošního roku měl premiéru americký televizní film BLOOD IN THE WATER, kde ztvárnil Jerryho Hourihana. A co se týče práce, kterou má nyní rozdělanou, tak tam je to jasné. Jelikož je součástí filmů o Harrym Potterovi a jeho postava se objevuje i v posledním díle, tak není divu, že nyní pilně ztvárňuje roli Artura Weasleyho ve filmech HARRY POTTER A RELIKVIE SMRTI – 1. ČÁST (předpokládaná premiéra na podzim 2010) a HARRY POTTER A RELIKVIE SMRTI – 2. ČÁST (předpokládaná premiéra v létě 2011). Těšme se tedy na jeho závěrečné představení v této úspěšné filmové sérii a těšme se i na jeho další role a přejme mu, aby dostával co nejvíce hereckých příležitostí v co nejzajímavějších projektech a doufejme, že ještě hodně dlouho nás bude bavit a těšit svým herectvím.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie


Filmografie

Harry Potter a Fénixův řád

Harry Potter a Fénixův řád

O filmu: Harry Potter se vrací do Bradavic, aby nastoupil do pátého ročníku školy čar a kouzel. Tam však zjistí, že většina členů kouzelnické komunity věří, že jeho nedávné setkání s Lordem Voldemortem je obyčejný výmysl, čímž je zásadně…
79 %
1381693 zhlédnutí
Přehrát film
Harry Potter a Relikvie smrti – část 1

Harry Potter a Relikvie smrti – část 1

O filmu: Harry Potter a Relikvie smrti je sedmým a posledním pokračováním dobrodružství Harryho Pottera, které je očekávanou událostí a bude rozděleno do dvou celovečerních filmů. První část začíná, když se Harry, Ron a Hermiona vydávají na…
73 %
2034932 zhlédnutí
Přehrát film
Harry Potter a vězeň z Azkabanu

Harry Potter a vězeň z Azkabanu

O filmu: Třináctiletý Harry Potter znovu nerad tráví své další prázdniny u rodiny Dursleyových, letos navíc se zlou tetou Marge. I přes přísný zákaz používání kouzel jí Harry promění v obrovský balón a v noci uteče záchranným autobusem do hospody…
84 %
885727 zhlédnutí
Přehrát film
Harry Potter a Princ dvojí krve

Harry Potter a Princ dvojí krve

O filmu: Povzbuzeni návratem Lorda Voldemorta působí Smrtijedi spoušť jak ve světě mudlů, tak ve světě kouzelníků a Bradavice už dávno nejsou tím bezpečným místem, jakým kdysi bývaly. Harry má podezření, že nebezpečí je přímo v Bradavicích, ale…
75 %
1670261 zhlédnutí
Přehrát film
Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

O filmu: Harryho štvrtý rok na Rockfortskej škole sa celý krúti okolo turnaja, v ktorom sa stretnú študenti troch čarodejníckych škôl v sérii stále náročnejších úloh. Súťažiaci sú vyberaní ohnivou čašou, ktorá tentoraz z Rockfortu vyberie aj…
77 %
976568 zhlédnutí
Přehrát film
Harry Potter a Relikvie smrti - část 2

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2

O filmu: Přichází poslední dobrodružství ságy o Harry Potterovi. V tomto výpravném finále eskaluje bitva mezi dobrem a zlem do otevřené války čarodějného světa. Nikdy nebylo v sázce tolik jako teď. Nikdo už není v bezpečí. Je to ale Harry Potter,…
82 %
1323161 zhlédnutí
Přehrát film
Harry Potter a Tajemná komnata

Harry Potter a Tajemná komnata

O filmu: Harry Potter se po prázdninách vrací do Bradavic a nastupuje do druhého ročníku. A to i přes varování domácího skřítka Dobbyho, podle kterého mu v čarodějné škole hrozí smrt. Harry nedbá nářků skřítka působícího víc škody než užitku, ale…
76 %
884138 zhlédnutí
Přehrát film
Albert Nobbs

Albert Nobbs

O filmu: Írsko 19. storočia. Pod menom Albert Nobbs žije a pracuje žena, ktorá viac ako tridsať rokov predstiera, že je mužom. Je mužom, ktorý má tajomstvo, ženou, ktorá má sen. Pracuje ako spoľahlivý čašník v renomovanom hoteli a túži po…
67 %
11847 zhlédnutí
Přehrát film
Hvězdný prach

Hvězdný prach

O filmu: Ten příběh začíná pádem hvězdy. Není se ostatně čemu divit, když se na jeho vzniku tolik hvězd podílelo. Napsal ho Neil Gaiman, jeden z nejčtenějších spisovatelů současnosti, režíroval Matthew Vaughn, autor stylově čisté gangsterky Po krk…
85 %
116836 zhlédnutí
Přehrát film
Agent Cody Banks 2

Agent Cody Banks 2

O filmu: Frankie Muniz (Velký tlustý lhář) je zpátky jako tajný agent Cody Banks ve skvělém akčním dobrodružství, ve kterém se objeví i Anthony Anderson (Klokan Jack) a Hannah Spearritt (S Club 7). Se zásobou nových vynálezů, fikaných speciálních…
32 %
54965 zhlédnutí
Přehrát film
Slečna Marplová: Proč nepožádali Evanse?

Slečna Marplová: Proč nepožádali Evanse?

O filmu: Bobby Attfield si ako jediný vypočuje posledné slová umierajúceho muža - " Prečo nepožiadali Evans..." a rozhodne sa, že záhadu, ktorá sa v nich ukrýva, vyrieši. Dá sa do spolku s bohatou a prominentnou Frankie Derwentovou a ich rodinnou…
67 %
23213 zhlédnutí
Přehrát film
101 Dalmatinů

101 Dalmatinů

O filmu: Roger navrhuje počítačové hry. Anita navrhuje luxusní módu v salónu démonické Cruelly De Vil. Bez přičinění svých psů by se ti dva v obrovském Londýně nikdy neseznámili. Naštěstí se Rogerův dalmatin Pongo na první pohled zamiloval do…
53 %
82729 zhlédnutí
Přehrát film
Zloději a vyděrači

Zloději a vyděrači

O filmu: Shannon (Minnie Driver) a Frances (Mary McCormack) sú azda najlepšie kamarátky, žijúce v Londýne. Ich relatívne pokojný život sa zmení, keď náhodne odchytia telefonát jedného chlapíka, ktorý práve s akýmsi gangom vykráda banku. V prvom…
65 %
7014 zhlédnutí
Přehrát film
Zamilovaný Shakespeare

Zamilovaný Shakespeare

O filmu: Londýnský dramatik Will Shakespeare má napsat novou hru a nutně potřebuje inspiraci. Tu nachází ve chvíli, když se nečekaně setká s půvabnou Lady Violou, která tolik miluje divadlo, že se vydává za muže, aby si mohla zahrát. Z lásky na…
78 %
48171 zhlédnutí
Přehrát film
Pidilidi

Pidilidi

O filmu: Věděli jste, že existují lidičkové, kteří žijí pod podlahou každého domu a bytu? K životu skoro nic nepotřebují: místo stolu si vezmou váš knoflík, místo peřin si půjčí vaši ponožku a jedna kulička hrášku, která vám spadne ze stolu,…
53 %
17701 zhlédnutí
Přehrát film
Harry Potter a Tajemná komnata

Harry Potter a Tajemná komnata

O filmu: Harry Potter se po prázdninách vrací do Bradavic a nastupuje do druhého ročníku. A to i přes varování domácího skřítka Dobbyho, podle kterého mu v čarodějné škole hrozí smrt. Harry nedbá nářků skřítka působícího víc škody než užitku, ale…
77 %
3010 zhlédnutí
Přehrát film
Grass

Grass

0 %
1362 zhlédnutí
Přehrát film
Harry Potter: A History of Magic

Harry Potter: A History of Magic

0 %
10205 zhlédnutí
Přehrát film
Pračlověk

Pračlověk

O filmu: Dug je typický neohrožený hrdina dosud žijící v celkem poklidně probíhající době kamenné. A teď, spolu se svým čtyřnohým přítelem Čenichem, musí zachránit svůj kmen a milovaný domov před velkou hrozbou. Vtrhla k nim doba bronzová v čele s…
62 %
55613 zhlédnutí
Přehrát film

Trailery

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku