Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Marion Game

Marion Game
Datum narození: 31.07.1942
Místo narození: Casablanca, Maroko

Životopis:

Francouzská herečka Marion Game odehrála bezmála třicet vedlejších komediálních rolí ve filmech, často účinkuje také v televizi, nedílnou součástí jejích aktivit je ale i divadlo a dabing. Narodila v Casablance v Maroku, které tehdy ještě patřilo do francouzské koloniální sféry. S divadlem začínala v polovině šedesátých let 20. století, krátce nato se poprvé mihla i před filmovou kamerou, nedlouho nato navázala spolupráci také s televizí.

V mezinárodním měřítku ji zviditelnila hlavní ženská role půvabné Creme v mimořádně úspěšné komedii BAŽANTI (Les bidasses en folie, 1971) režiséra Claude Zidiho. Již předtím ale hrála zajímavou postavu unesené dcery významného politika, v níž vytvořila ústřední dvojici s představitelem hlavní role a zároveň režisérem J. P. Mockym (ALBATROS – L’albatros, 1971), velkou příležitost dostala také v Audiardově komedii KOŇSKÁ HLAVA (Le cri du cormoran le soir au-dessus des jonoques, 1971). Poté hrála v několika průměrných veselohrách, například po boku Michela Galabru (V MLÝNKU UŽ NENÍ ANI KOST – Y’a un os dans la moulinette, 1974).

Od konce šedesátých let spolupracovala v televizí a i tady se jí dostalo zviditelnění v celé Evropě, dvojroli Belindy a Prosperiny hrála v historickém seriálu MARKÝZ DE BOIS DORÉ (Ces beaux messieurs de Bois Doré, 1976), francouzští diváci ji mohli vidět také v seriálových adaptacích osvědčených literárních předloh (LESK A BÍDA KURTIZÁN – Splendeurs et misères de courtisanes, 1975; NANA, 1981). Celkem dvanáctkrát se objevila v televizním cyklu V DIVADLE DNES VEČER (Au théâtre ce soir, 1968-1984). Kromě účasti v dalších průměrných filmech je na místě zmínit její účast na španělsko-francouzském dramatu SLADKÉ CHVÍLE (Dulces horas, 1982), později hrála převážně v televizních seriálech s kriminálním tématikou.

V poslední době se Marion Game objevuje na stránkách francouzských časopisů především díky účasti na úspěšném seriálu SCÈNES DE MENAGES (2009-2013), kde v roli Huguette vytvořila manželský pár s Gérardem Hernandezem. Bohaté uplatnění našla v dabingu, začínala s filmy, později ji diváci mohli slyšet v oblíbených amerických seriálech. Matku Cindy Walshovou namluvila v seriálu BEVERLY HILLS 90210, americkou herečku Shirley Knight pak dabovala v seriálu ZOUFALÉ MANŽELKY, příležitostně její hlas zaznívá také v animované produkci.

Marion Game se již v devatenácti letech provdala a se svým prvním manželem, hercem Philippem Ledieu měla dceru Virginii Ledieu (*1960), která je dnes též herečkou a vytíženou dabérkou. V letech 1968-1972 byl jejím partnerem herec a moderátor Jacques Martin (1927-2009), poté žila se švýcarským hercem Jacquesem Verlierem (1933-1992), s nímž má dva syny.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie


Filmografie

Asterix a Vikingové

Asterix a Vikingové

O filmu: Animovaný film Asterix a Vikingové je adaptací původního komiksu Asterix a Normané. Příběh začíná, když náčelník vesnice obdrží zoufalou žádost o pomoc od svého bratra v Lutecii. Ten potřebuje, aby se z jeho syna stal pořádný muž a tak jej…
64 %
34553 zhlédnutí
Přehrát film

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku