Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Mariangela Giordano

Mariangela Giordano
Datum narození: 02.09.1937
Místo narození: Costa Carnara, Itálie

Životopis:

Mariangela Giordano se narodila 2. září 1937 v Costa Carnara, nedaleko Sanrema, v blízkosti francouzské hranice. Její otec byl novinář a publicista Angelo Giordano.

Její herecká kariéra začala v polovině padesátých let minulého století a za padesát let ztvárnila před kamerou necelých osmdesát rolí. Během své kariéry použila několik pseudonymů jako: Marian Dana, Maria Angela Giordano, Mary Gordon či Mary Jordan. Poprvé před kamerou byla již v roce 1949 v malé roli dívky, ve filmu C-MAN. V roce 1954, pak vyhrála "Miss Liguria" a tím se jí otevřely dveře do světové kinematografie.

Mariangela hrávala nejčastěji vedlejší role v italských a španělských thrillerech, erotických filmech a dramatech. V šedesátých letech hrála v mnoha filmech, pod kterými je „podepsán“ její dlouholetý partner, producent Gabriele Crisanti.

Spolupracovala také na řadě komedií s režiséry jako Pipolo Castellano či Carlo Verdone. Známou je komedie, kde Verdone vytvořil manželský pár s Ornellou Muti IO E MIA SORELLA (1987). Mariangela zde hrála Nadiu. Znovu s touto dvojicí pak hrála jako „médium“ v komedii STASERA A CASA DI ALICE (1990). Výborně herecky byla obsazena komedie Maurizia Ponziho IL VOLPONE (LIŠÁK), kde se v roce 1988 objevila Mariangela jako Eliana Voltore.

Jedna z hlavních postav, Solo, se stala jednou ze známých rolí Mariangely. Jednalo se o horor, plný scén nahých dívek LA BIMBA DI SATANA (1982). Další satanistický horor „z pera“ Daria Argenta přišel v roce 1991. V tomto snímku LA SETTA (SEKTA) se pod rolí Kathryn objevuje jméno Maria Angela Giordano. Jednu z hlavních rolí hrála také v roce 1990, v komedii Ettore Scoly IL VIAGGIO DI CAPITAN FRACASSA. V hororovém filmu, španělského režiséra Jesuse Franca KILLER BARBYS (MASO PRO ZÁMECKOU PANÍ) 1996, hrála roli hraběnky. Upřímně se ale musí přiznat, že film není zrovna nejpovedenějším snímkem tohoto žánru.

Roku 2005 hrála pod režisérem režisérem Ferzanem Ozpetekem v dramatu CUORE SACRO (SVATÉ SRDCE) a to byla také poslední role Mariangely před filmovou kamerou. Film a jeho protagonisté získali mnoho ocenění a nominací, zejména „Stříbrnou stuhu“ a „David di Donatello Awards“. Dnes nejsou dostupné téměř žádné informace o soukromém životě Mariangely, po ukončení filmové kariéry.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie


Filmografie

Big Man IV. - Pekelná pojistka

Big Man IV. - Pekelná pojistka

O filmu: Vražda majitele stavební firmy zavání konkurečním bojem. Detektiv Jack Clementi bude muset prokázat velký talent, aby odhalil vrahy oběti. Začne výslechem vdovy po zavražděném, nebojí se kdykoli zmlátit pár darebáků a taky ukrást auto,…
56 %
3196 zhlédnutí
Přehrát film

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku