Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Marc Mazza

Marc Mazza
Datum narození: 18.04.1938
Místo narození: Paříž, Francie

Životopis:

Marc Mazza (vlastním jménem Marc Mazzacurati) se narodil 18.dubna 1938 v Paříži. Marc začal svou kariéru v roce 1963 a do roku 1975 ztvárnil čtrnáct rolí. Debutem byl pro Marca akční film OSS 117 SÉ DÉCHAINE (1963). O rok později s ním před kamerou stáli Alain Delon a Jane Fonda při natáčení krimi snímku LES FÉLINS (KOČKY), kde Marc ztvárnil Korsičana. Menší roli dostal také v psychologickém thrilleru LE PASSAGER DE LA PLUIE (CESTUJÍCÍ V DEŠTI) 1970. První větší rolí, kterou na sebe upozornil, byl šerif Eli Saxon ve westernu IL GRANDE DUELLO (1972).

Film o politice a špionáži L´ATTENTAT (ATENTÁT V PAŘÍŽI) 1972 je další z filmů, kde dostává Marc malou roli, ale hlavně se setkává s celou hereckou elitou tehdejší doby. Že se Marc objevoval v podstatě jen v akčních filmech, by na tu dobu nebylo nic divného, u něj je ale zajímavostí, že se jednalo vždy o kvalitní žánrové snímky. Jako policejní inspektor hraje v roce 1973 ve filmu REVOLVER a ve stejném roce přichází další role, díky které zůstává v paměti diváků. Je to Don John v klasickém spaghetti westernu Sergia Leoneho IL MIO NOME E NESSUNO (MÉ JMÉNO JE NIKDO). Luis Buñuel  natočil v roce 1974 skvělou satiru LE FANTOME DE LA LIBERTÉ (PŘÍZRAK SVOBODY), kde si Marc zahrál v roli důstojníka. 

V roce 1974 se Marc stává zakladatelem kosmetické značky „Hei Poa". Tato značka se speciallizuje na Tahitian Monoi, o němž nám encyklopedie řekne:  „Monoi je přírodní produkt z kokosového ořechu, kultovní strom tropického Tichého oceánu". Marc byl generálním ředitelem Hei Poa až do roku 2003, tedy dlouhých 30 let. 

Po založení kosmetické firmy se ještě párkrát k filmování Marc vrátil. Na televizní obrazovce ve filmu QUATRE FEMMES, QUATRE VIES: DES CHANDAILS POUR L´HIVER (1981) nebo jeho poslední role Livia, která byla v televizním dramatu LES CARNASSIERS (1991). Ve filmu se výrazněji objevuje již jen roku 1982, jako Ramos Bavila  ve snímku ESPIÓN, LÉVE-TOI (PROBUĎ SE, ŠPIONE). Tento film byl na Mysfestu 1982 nominován na nejlepší film.

Jak už bylo řečeno, Marc hrál v podstatě pouze ve špionážních, zločineckých a kriminálních filmech a ač ztvárnil sice jen něco přes dvacet rolí, do dnešní doby si mnoho diváků pamatuje tohoto herce s typickou holou hlavou. Jestliže byl Marc předurčen k akčním filmům, nemůže ve výčtu jeho filmů chybět ani James Bond. Agent 007 v podání Rogera Moora „hostil" Marca v roli laboranta ve filmu MOONRAKER 1979.

V dnešní době si Marc užívá zasloužené penze.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie


Filmografie

Moonraker

Moonraker

O filmu: Raketoplán Moonraker unesou při letecké přepravě přímo ze vzduchu. James Bond (Roger Moore) se při pátrání dostává do Draxova průmyslového závodu. Tady zjišťuje, že Hugo Drax (Michael Lonsdale) vyvinul nervový plyn, který by dokázal…
72 %
19032 zhlédnutí
Přehrát film
Cestující v dešti

Cestující v dešti

O filmu: Napínavý psychologický thriller, ve kterém je osamělá žena pilota Melie (Marlene Jobert) napadena a znásilněna neznámým cizincem ve vlastním domě. Násilník se však nadále skrývá ve sklepě jejího domu, kde ho Melie objeví a zastřelí. Melie…
76 %
13603 zhlédnutí
Přehrát film
Mé jméno je Nikdo

Mé jméno je Nikdo

O filmu: Zkušeného pistolníka Jacka Beauregarda už nebaví být ustavičně ve střehu a dokazovat svou rychlost. Chce pomstít smrt svého bratra a odcestovat do vysněné Evropy. Do cesty se mu však postaví vynikající pistolník, který si říká Nikdo...…
76 %
11068 zhlédnutí
Přehrát film

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku