Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Mara Corday

Mara Corday
Datum narození: 03.01.1930
Místo narození: Santa Monica, Kalifornie, USA

Životopis:

Mara Corday [ narozená jako Marilyn Joan Watts 3.ledna 1930] je americká modelka, tanečnice, herečka, Playboy Playmate, showgirl a idol 50.let.

Corday se narodila v Santa Monice v Kalifornii. Už jako teenagerka se vydala do Hollywoodu hledat herecké štěstí a našla práci jako showgirl v Earl Carroll Theatre na Sunset Boulevardu. Její krása jí zajistila práci fotomodelky a přinesla i malou roličku showgirl ve filmu TWO TICKETS TO BROADWAY /1951/ . Podepsala smlouvu s Universal International Pictures /UI/, kde se mj. potkala s hercem Clintem Eastwoodem, s kterým ji pak pojilo dlouholeté přátelství. Pod společností UI získala několik rolí v béčkových filmech a TV seriálech.V r. 1954 potkala herce Richarda Longa a po smrti jeho manželky se v r. 1957 vzali.

Její role do r.1955 byly zanedbatelné, dokud se neprosadila ve filmu TARANTULA /1955/, kde hrála po boku Johna Agara. V dalším filmu THE BLACK SCORPION /1957/ si úspěšně střihla vedlejší roli a začala se objevovat v mnoha westernech. Respektovaný filmový kritik Leonard Maltin o ní prohlásil, že Mara Corday má v sobě velký herecký potenciál, který se ovšem ještě nestačil zcela projevit.

Jako „pinup“ dívka se Corday během 50.let objevila v mnoha pánských časopisech a v roce 1958 se stala říjnovou Playboy Playmate spolu se slavnou modelkou a showgirl Pat Sheehan. V r. 1956 dostala roli v TV seriálu COMBAT SERGEANT společnosti ABC. V letech 1959 – 1961 ztvárnila Corday řadu rolí v TV seriálech jako guest star. Poté se vzdala kariéry kvůli rodině a během sedmnáctiletého manželství s Richardem Longem vychovala tři děti.

Pár let po manželovi smrti v r.1974 jí Clint Eastwood nabídl šanci vrátit se k filmování  rolí ve filmu THE GAUNTLET /1977/. Ve krimi-thrilleru SUDDEN IMPACT /1983/ měla kratičkou ale významnou roli, kdy jako servírka dává Harrymu Callahanovi cukr do kávy s proslulou větou „ Go ahead, make my day“. A s Eastwoodem si zahrála znovu v akční komedii PINK CADILLAC /1989/ stejně jako v jejím posledním filmu THE ROOKIE /1990/.

Je matkou herečky Valerie Long, Carey Long a Gregoryho Longa. Je švagrovou Marshalla Thompsona a Barbary Long.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie


Filmografie

Růžový cadillac

Růžový cadillac

O filmu: Tommy Nowak (Clint Eastwood), který vás vyslídí dřív, než inkoust na vaší falešné identifikační kartě stačí uschnout, je propuštěn na kauci. Vždycky dostane to, po čem jde, proto má vypátrat únosce s dítětem, čtvrt miliónu v kufru…
55 %
13635 zhlédnutí
Přehrát film
Náhlý úder

Náhlý úder

O filmu: Na skále nad mořem se v autě milují muž a žena. Najednou se ozvou dva výstřely, žena vyjde z auta, zamyšleně se dívá z útesu a pak odchází... Nekonformní policejní inspektor Harry Callahan opět neuspěje u soudu. Jeho nadřízený je toho…
68 %
10898 zhlédnutí
Přehrát film
Železný stisk

Železný stisk

O filmu: Ben Shockley je detektiv z Phoenixu, který má problémy s alkoholem.Právě jako nejméně schopný muž z oddělení je Ben zkorumpovaným náčelníkem pověřen vyzvednout v Las Vegas z vězení prostitutku Gus Mallyovou a dopravit ji do Phoenixu, kde…
63 %
6432 zhlédnutí
Přehrát film

Trailery

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku