Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Lyne Chardonnet

Lyne Chardonnet
Datum narození: 11.12.1980
Místo narození: Enghien-les-Bains, Francie

Životopis:

Francouzská herečka Lyne Chardonnet nemohla kvůli předčasnému úmrtí v plné šíři prokázat své schopnosti, díky několika vedlejším rolím ve filmech ji ale dobře znají i čeští diváci, i když si s jejími rolemi jen těžko spojíme jméno. Narodila se v Paříži, její otec Léopold Chardonnet působil ve finanční sféře, matka Ellen Shapiro pocházela z Irska. Od dětství se Lyne Chardonnet věnovala tanci, později studovala herectví na pařížské Národní konzervatoři a vzdělání ukončila druhou cenou v oboru klasické a moderní komedie.

S komediálními rolemi jsou spojeny i její divadelní začátky, na různých pařížských scénách hrála v kusech osvědčených klasiků francouzské veselohry (G. Feydeau, E. Labiche, J. Giraudoux). Práci s kamerou si vyzkoušela poprvé v roce 1965 v televizi, kde se objevila v adaptaci slavné Labichovy divadelní komedie SLAMĚNÝ KLOBOUK (Un chapeau de paille d′Italie, 1965). Ve filmu se mihla poprvé v následujícím roce (VÁLKA SKONČILA – La guerre est finie, 1966), výrazněji se v oblasti kinematografie prosadila až o něco později. V Youngově slavném historickém dramatu MAYERLING (Mayerling, 1968) hrála Hannu Vetserovou, sestru hlavní hrdinky, v komedii TETOVANÝ (Le tatoué, 1968) ztvárnila dceru Louise de Funese.

Další výrazné vedlejší role jí nabídly filmy BRUNO, NEDĚLNÍ DÍTĚ (Bruno, l′enfant de dimanche, 1968) a MŮJ STRÝC BENJAMIN (Mon oncle Benjamin, 1969). V této době také absolvovala krátké manželství se spisovatelem Paul-Loup Sulitzerem (*1946), které ovšem trvalo jen několik měsíců (1968-1969). Později byl jejím životním partnerem herec a režisér Jacques Cortal, z jejich vztahu se narodila dcera Léa (*1974). Mezitím pokračovala Lyne Chardonnet v práci pro televizi i film, v divadle se dostala k významným rolím i mimo komediální žánr (O myších a lidech).

Diagnostikovaná rakovina jater začala omezovat práci Lyne Chardonnet koncem sedmdesátých let, přesto ještě krátce před smrtí stihla odehrát menší role v kriminálce TŘI MUŽI NA ZABITÍ (Trois hommes a abattre, 1980) a v životopisném snímku o slavné módní návrhářce CHANEL SOLITAIRE (1981). Následkem svého zákeřného onemocnění zemřela Lyne Chardonnet 11. prosince 1980 ve věku 37 let.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie


Filmografie

Tetovaný

Tetovaný

O filmu: Jediný film, kde se bok po boku objevují legendy francouzského filmu Jean Gabin a Louis De Funes. Louis zde hraje obchodníka s uměním Féliciena Mézeraye, který se u jednoho malíře setká s vysloužilým legionářem Lergainem (Gabin). Lergain…
76 %
30014 zhlédnutí
Přehrát film
Hračka

Hračka

O filmu: Francois Perrin se ucházel o místo redaktora v prestižním týdeníku, byl přijat na zkušební dobu a dostal za úkol napsat reportáž z obchodního domu. A právě když dorazil na místo, přišel tam nakupovat synek jeho nejvyššího šéfa Eric.…
76 %
5800 zhlédnutí
Přehrát film

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku