Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Ludmila Forétková

Ludmila Forétková
Datum narození: 18.02.1961
Místo narození: Uherské Hradiště, Československo

Životopis:

Ludmila Forétková se narodila 18. února 1961 v Uherském Hradišti. Hereckou konzervatoř absolvovala v Ostravě v letech 1976–1980. Absolutorium pak dálkově v letech 1980–1982. Je členkou herecké asociace.

V letech 1980–1989 byla členkou hereckého souboru Severomoravského divadla v Šumperku. V roce 1990 se na krátkou chvíli objevila na scéně Těšínského divadla v Českém Těšíně. Od roku 1991 až roku 2001 byla členkou souboru Slováckého divadla v rodném Uherském Hradišti. Zde se stala velmi oblíbenou, o čem svědčí její vítězství v divácké anketě (obdržela diváckého Oskara). Od roku 2001 je členkou souboru Horáckého divadla v Jihlavě. Zde hraje společně se svým manželem Jiřím Vobeckým, se kterým společně hráli již v Uherském Hradišti. Spolu mají dvě děti: syna (nar.1991) a dceru (1996).

Na prknech nevelkého, ale zato velmi kvalitního Horáckého divadla vytvořila řadu hlavních i vedlejších rolí. Mezi nejvýznamnější patří: matka představená v muzikálu Jeptišky, mužská role kabaretiéra v muzikálu Kabaret, herečka Julie Lambertová ve hře Julie, ty jsi kouzelná, anděl v hudební inscenaci Na skle malované (oceněno diplomem Českého divadla za divácky nejúspěšnější hudební inscenaci), Blanche Dubois ve Williamsově Tramvaji do stanice Touha, Madam Saqui ve Sporu o největšího z Pierotů, Faina Raněvská v Čechovově Višňovém sadu a mnoho dalších. Ludmila Forétková se pravidelně umisťuje na předních pozicích v divácké anketě Horáckého divadla „Horác“, který je vyhlašován vždy na začátku sezóny. Velké překvapení ji čekalo, když se v anketě Horác 2006–2007 umístila na 1. místě a stala se tak nejoblíbenější herečkou uplynulé sezóny.

Příležitostí ve filmu či v televizi prozatím moc nedostala, ale povšimnout jsme si jí mohli například v roli bludičky v pohádce ŠMANKOTE, BABIČKO, ČARUJ! (1998) nebo spíše v úspěšném seriálu České televize ČETNICKÉ HUMORESKY (1998-2007). Zde si zahrála falešnou tetu Arazímovi dcery Klaudie v posledním dílu 2. řady – Slavnost a v 5. dílu 3. řady – Dědic se mihla v roli svědčící hospodářky. Sestru hlavního hrdiny vytvořila v krátkometrážním snímku FRANTIŠEK (2001). Se svými kolegy z Horáckého divadla se objevila v dokumentech České televize DIVADLO ŽIJE! (2004) a NA OBLASTI (2005). Její hlavní činností je však právě divadlo, a ti, kteří rádi sedí v hledišti a nejen před televizí, ať zavítají do Horáckého divadla v Jihlavě.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie


Filmografie

Mamas & Papas

Mamas & Papas

O filmu: Čtyři příběhy filmu tvoří mozaiku osudů několika manželských či partnerských dvojic, které v určitém zlomovém bodě života řeší otázky chtěného, nechtěného, vytouženého nebo zmařeného rodičovství. Záměrem scénáristky a režisérky Alice…
56 %
10756 zhlédnutí
Přehrát film
Šmankote, babičko, čaruj!

Šmankote, babičko, čaruj!

O filmu: Milá rozprávka o lásce a strašidelném salóně krásy. I přes to, že mladík Jakub po celý rok poctivě sloužil bohatému sedlákovi, spravedlivé odměny se nedočkal. A tak se vydal do světa, kde postupně potkal vodníka, bludičku, vílu, ale hlavně…
29 %
9309 zhlédnutí
Přehrát film

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku