Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Lucie Štěpánková

Lucie Štěpánková
Datum narození: 30.05.1981
Místo narození: Vsetín, Československo

Životopis:

Herečka Lucie Štěpánková se narodila 30. července 1981 ve Vsetíně. Jako dítě závodně lyžovala, věnovala se baletu. Je první herečkou v rodině, nikdo jiný se nezabývá uměním. Tatínek pracoval ve Zbrojovce, než začal podnikat. Maminka provozuje soukromou mateřskou školu. Lucie vystudovala Janáčkovu konzervatoř v Ostravě. Ještě za studií hostovala v ostravské Divadelní společnosti Petra Bezruče v inscenaci Dům Doni Bernardy a v Národním divadle moravskoslezském v Královských hrách, rovněž ve Východočeském divadle Pardubice v inscenacích Předvečer tříkrálový, Nápadníci trůnu a Tři sestry.

Vletech 2001-2007 byla v angažmá souboru Východočeského divadla Pardubice, kde ztvárnila role např. Alenu v Noci na Karlštejně, Setu v Měsíčním běsu - za tuto roli získala Cenu za nejlepší ženský herecký výkon festivalu České divadlo 2004, Jessiku v Kupci benátském, Natašu v Ještě jednou, profesore, Jenůfu v Její pastorkyni, Ondinu, Julii v Romeovi. Od roku 2007 je stálou členkou Divadla na Vinohradech, v současné době účinkuje v inscenacích Zkouška orchestru (Flétnistka) a Ideální manžel (slečna Chilternová, jeho sestra). V roce 2010 obdržela Cenu Thálie 2009 pro činoherce do 33 let.

Před filmovou kamerou se Lucie zatím příliš neprosadila. V seriálu POJIŠŤOVNA ŠTĚSTÍ (2004) hrála milenku ženatému Filipu Blažkovi, v rodinném seriálu CESTY DOMŮ (2010) postavu Karolíny Hamzíkové, v retro seriálu VYPRÁVĚJ (2010) dospělou Lucii Francovou. Větší příležitost dostala v pohádce TŘI SRDCE (2007), ve které se objevila jako zlá princezna. V nekonečném seriálu ULICE (2005) hraje kadeřnici Renatu.

Brunetka s mandlovýma očima působí pohodovým dojmem. Její soukromí je zcela prozaické, ve volném čase ráda čte a chodí na dlouhé procházky se psem. Díky roli v divadelní inscenaci Tango sólo si oblíbila tanec tango. V poslední době si svých koníčků příliš neužije, protože hodně času tráví v divadle. S úsměvem přiznává, že právě hraní je jejím největším hobby.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie


Filmografie

Kráska a netvor 1950

Kráska a netvor 1950

O filmu: Píše se rok 1950. Zatímco někteří lidé budují s nadšením totalitní stát, jiní lidé z něho v hrůze utíkají. A někteří se ztratí. Tak jako se ztratila Jarmila, sestra lékařky Marie. Sice od ní přišel dopis ze Západního Německa, ale je…
61 %
6663 zhlédnutí
Přehrát film

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku