Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Lang, Stephen

Lang, Stephen
Datum narození: 30.11.-0001

Životopis:

Jeho otcem je Eugene Lang, prominentní newyorský filantrop. Od roku 1980 je ženatý s Kristinou Watson, se kterou má celkem čtyři děti – Noaha, Grace, Dana a Lucy. Stephen studoval na Swarthmore College v Pensilvánii, kde v roce 2010 obdržel čestný titul. Zpočátku své kariéry se živil jako divadelní herec na Broadwayi, kde se mu dostalo velkého uznání. V roce 1991 byl dokonce nominován na získání Tony Award za nejlepšího herce za hru The Speed of Darkness. Před kamerou se poprvé ocitl v roce 1981 v televizním snímku pod názvem We’re Fighting Back. Ve filmu se znovu objevil o čtyři roky později, tedy v roce 1985, kdy si zahrál ve filmech pod názvy Twice in Liftime, kde ztvárnil postavu Keitha, dále ve filmu Death of a Saleman a Stone Pillow. První pomyslný krok ke slávě zaznamenal v roce, když se objevil v seriálu Crime Story, ve kterém působil po dobu tří let. Od roku 1991 jsme ho mohli spatřit ve spoustě filmů, kde si zahrál hlavní i vedlejší role. Zlomovým rokem byl rok 1993, kdy si zahrál jednu z hlavních rolí ve filmu pod názvem Gettysburg, kde ztvárnil postavu Maj. Gen. George E. Picketta. Díky tomuto filmu se mu dostalo opravdu velké množství nabídek, jako například si zahrál ve filmu Tall Tale a objevil se také v mnoha seriálech. Další úspěch přisel roku 1997, kdy si zahrál v mini sérii seriálu Liberty! The American Revolution, kde ztvárnil postavu George Washingtona. Od roku 2000 působil v seriálu The Fugitive, kde působil po dobu dvou let. Od té doby pak hrál spíše v nízko rozpočtových filmech a místy se objevil i v nějakém to seriálu, jako třeba Law & Order a Law & Order: Special Victims Unit. Dalšího velkého úspěchu se dočkal až v roce 2009, kdy si zahrál ve filmu po boku Johnnyho Deppa a Christiana Balea, Public Enemies. Ještě ten samý rok se objevil ve filmu The Men Who Stare at Goats, kde si zahrál po boku George Cloonyeho a Kevina Spaceyho. Další úspěch nastal ještě ten samý rok, kdy se objevil ve filmu Jamese Camerona, Avatar, kde ztvárnil postavu plukovníka Milese Quaritche. Dva roku na to, jsme ho mohli spatřit ve filmu Barbar Conan, kde si zahrál postavu Khalara Zyma. V současné době ho můžeme spatřit v seriálu Terra Nova, kde hraje velitele Terra Novy Nathaniela Taylora.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku