Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Laforêt, Marie

Laforêt, Marie
Datum narození: 30.11.-0001

Životopis:

Pochází z továrnické rodiny. Od malička se zajímala o hudbu, a když jí bylo šestnáct let, začala se učit hrát na kytaru. Po maturitě uvažovala o studiu filozofie, ale náhoda jí určila jinou dráhu: přihlásila se do konkurzu Raymonda Rouleaua pro vysílání stanice Evropa 1 Zrození hvězdy a ve finále, které se konalo v Cannes, suverénně zvítězila. Poč. 60. let debutovala jako film. herečka úlohou Francouzky Marge, jejíž bohatý a marnotratný italský snoubenec (Maurice Ronet) je zavražděn svým bezcharakterním přítelem (Alain Delon), v psychologickém dramatu V plném slunci (r. R. Clément). Po více než desítce rolí osudových dívek exoticky podmanivé krásy a občas i zničující síly, z nichž vyniká zejm. hrdá řecká prostitutka Eftichia ve válečném dramatu podle stejnojmenného románu Uga Pirra Vojandy (r. V. Zurlini), opustila M. L. koncem 60. let ze zdravotních důvodů na několik let hereckou dráhu. Místo toho se plně věnovala pěvecké kariéře; překvapujícího úspěchu dosáhla už roku 1964 svou první gramofonovou deskou se šlágrem Les vendanges de l'amour (Vinobraní lásky); její popularita pronikla také za hranice, jakmile se rozjela na koncertní turné do Kanady (1968) a Belgie (1969). Vrcholem jejího vystupování byly v roce 1970 recitály v pařížském Bobinu a Olympii. Dodnes si udržuje jednu z předních pozic mezi interprety francouzské populární hudby. Před film. kameru se vrátila koncem 70. let postavou mondénní spisovatelky Edmonde Rostandové, jejímž půvabům neodolá nekonformní, vysoce postavený policista (Jean-Paul Belmondo), který se rozhodne skoncovat s korupcí a gangstery v přímořském městě, v kriminální komedii Policajt nebo rošťák (r. G. Lautner). V poslední době často hraje v italských filmech a TV. Roku 1981 publikovala knihu Contes et legends de ma vie privée (Vyprávění a legendy o mém soukromém životě). Jejími manželi byli režisér Jean-Gabriel Albicoco, Alain Kahn-Scriber (s ním má tři děti: Elise-Bethsabée, Mehdi a Deborah), Pierre Cornet a od roku 1980 je provdána za Pierra Meyera.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie


Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku