Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Kirk Hammett

Kirk Hammett
Datum narození: 18.11.1962
Místo narození: San Francisco, Kalifornie, USA

Životopis:

"Moje kytary jsou jako pupeční šňůra. Mám je přímo propojené s mým tělem."

Kirk Lee Hammett se narodil 18. Listopadu 1962 v San Franciscu. Kirkova matka pocházela z Filipín a otec byl Irský obchodník. K hudbě ho údajně přivedl jeho hippie bratr Rick. Za své první peníze které si vydělal prací v Burger Kingu si koupil zesilovač Marshall a propojil ho se svou elektrickou kytarou Gybson Flying V. Vzniklo tak spojení které Kirka dostalo až na samotný Rock'n'rollový vrchol a časopis Rolling Stone ho zařadil mezi dvacítku nejlepších kytaristů všech dob, po bok takových legend jako Eric Clapton, Jimmy Handrix, nebo Keith Richards.

Zhruba ve dvaceti letech založil Kirk kapelu Exodus, která se prezentovala stylem v té době narozeného Trashmetalu. V roce 1983 chodil Kirk Hammett na lekce hraní k v té době neznámému Joe Satrianimu a jednoho dne se mu ozvala začínající kapela stejně vlasatých nadšenců, Metallica.

Kirk v Metallice nahradil vyhozeného Dave Mustaina a stal se plnohodnotným členem kapely krátce před vydáním debutového alba Kill´em All. Od poloviny 80.tých let napsal Kirk Hammett pro Metallicu řadu nezapomenutelných riffů a stal se jakousi klidnou silou mezi ústřední dvojicí frontmanů, Larsem Urlichem a Jamesem Hetfieldem. Neuvěřitelná kariéra této kapely vyvrcholila v roce 2009, kdy Metallica vstoupila do Rock'n'rollové síně slávy v Clevelandu.

O Kirkovi je známé že je velkým sběratelem Hollywoodských rekvizit. Vlastní rovněž rozsáhlou sbírku všech možných druhů lebek, které jsou vystavené po celém jeho bytě. Má dva psy a několik koček. Je šťastně ženatý se svou manželkou Lani a na kytaru hraje údajně 351 dní v roce.

Dokumenty a koncertní záznamy FRANCAIS POUR UNE NUIT, METALLICA:CUNNING STUNTS a METALLICA:SOME KIND OF MONSTER jsou výborným pohledem na Hammetovu hudební preciznost.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie


Filmografie

Metallica: Through the Never

Metallica: Through the Never

O filmu: Legendární americká kapela Metallica přináší na plátna kin zcela nový filmový zážitek. Film s názvem, odkazujícím na stejnojmennou píseň z Black Album, sleduje mladíka Tripa (Dane DeHaan), který na živém koncertě skupiny musí splnit…
79 %
24268 zhlédnutí
Přehrát film
Lemmy

Lemmy

O filmu: Dokument zobrazující osobní i profesionální život Lemmyho Kilmistera, britského zpěváka a baskytaristy, zakladatele heavy-metalové skupiny Motörhead.
85 %
16009 zhlédnutí
Přehrát film

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku