Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Kiefer Sutherland

Kiefer Sutherland
Datum narození: 21.12.1966
Místo narození: Londýn, Anglie, Velká Británie

Životopis:

Kiefer William Frederick Dempsey George Rufus Sutherland, tak zní celé jméné tohoto herce, který se narodil 21. prosince 1966 v Londýně společně se svou sestrou - dvojčetem Rachel. Povolání jejich rodičů předurčilo geny obou sourozenců. Donald Sutherland byl filmovým hercem a Shirley Douglasová byla zaangažována na divadelní scéně. V jeho šesti letech se rodina přestěhovala do Kalifornie, kde jeho otec začal dostávat pracovní nabídky. V roce 1974 se rodina přestěhovala do Kanady odkud pocházel jejich rod. Mladý Kiefer zde vystřídal několik soukromých škol, ale v šestnácti, tři roky před dokončením školy, odešel do Toronta, kde se usadil na osm měsíců s partou přátel.

Svůj filmový debut si odbyl po boku svého otce a tehdy mladého a začínajícího Matthewa Brodericka ve filmu NÁVRAT MAXE DUGANNA (1983), kde si ale zahrál maličkou roli. O rok později však zaznamenal svůj první opravdový úspěch ve filmu THE BAD BOY (1984). Film nezaznamenal větší divácký úspěch, ale on společně s režisérem fimu Danielem Petriem zabodovali a odnesli si kanadskou filmovou cenu Genie za nejlepšího herce a režii. Začal se zúčastňovat konkurzů v New Yorku, který ho přitahoval víc než návrat do Kanady. V sedmnácti se mu podařilo sehnat práci v reklamě na džíny. Koupil si automobil a odjel do Kalifornie, kde po určitou dobu spával v autě aby mu jej nikdo neukradl.

Šťastným zlomem se pro něj stalo setkání s režisérem Steven Spielberg. Ten mu nabídl účinkování v jednom dílu své série AMAZING STORIES. Tady si jej všiml Sean Penn, který mu nabídl malou roličku ve svém filmu NA DOSAH (1986). Ve filmu TRAPPED IN SILENCE si Kiefer zahrál problémového teenagera, který má problémy s mluvením. Dalšího problémového teenagera si zahrál ve filmu STŮJ PŘI MĚ (1986), kde jako surovec Ace Merill terorizoval ostatní vrstevníky. Opačnou roli si střihnul ve filmu BRATRSTVO SPRAVEDLIVÝCH (1986), kde se postavil proti Keanu Reevesovi a jeho gangu. Romantický žánr okusil společně s Vanessou Vaughnovou v neobvyklé love story CRAZY MOON (1986). Změnu pro něj znamenala účast ve filmu SMRT MILUJE PŘESNOST (1987), kde ztvárnil psychopatckého flákače. Při nátačení se seznámil s představitelkou hlavní role a producentkou filmu Camelií Kaithovou. Byla o dvanáct let starší a měla jedenácti letou dceru, ale to jim nebránilo aby spolu začali žít a po roce se vzali.

Riskantním projektem se stal film ZTRACENÍ CHLAPCI (1987) o partě upírů jejichž vůdce Davida si Kiefer zahrál. Film mu získal masu nových fanoušků. Spolu s ním hrál ve filmu i Jason Patrick, který se později stal Kieferovým trnem v oku osobního života. Do romantických vod vstoupil podruhé s Meg Ryanovou filmem PROMISED LAND (1988). Pak přišli dva méně výrazné úspěchy v podobě filmů 1969 (1988) s Robertem Downey jr. a ZÁŘIVÁ SVĚTLA VELKOMĚSTA (1988) s Michaelem J. Foxem. Poté se ale objevil asi jeho nejúspěšnější film, velkorozpočtový western MLADÉ PUŠKY (1988) s Emilio Estevazem a Lou Diamond Phillipsem, kde si zahrál skutečnou postavu kovboje 'Doc Shurlocka'. Role policistů si vyzkoušel ve filmech RENEGÁTI (1989) s Lou Diamond Phillipsem a FLASHBACK (1990) s Dennisem Hopperem. V roce 1990 se vrátil do Anglie, kde natočil film CHICAGO JOE A HOLKA ZE ŠANTÁNU (1990), kde se jako Bonnie a Clyde společně s britskými herečkami Emily Loydovou a Patsy Kensitovou přenesli do Británie v době 2. světové války. Během náteční však Kieferovo manželství s Camelií dostalo pár výrazných trhlin a posléze se rozpadlo.

V témže roce si jej vybral režisér Joel Schumacher do svého hororového thrilleru HRÁČI SE SMRTÍ (1990) o partě mediků, kteří na sobě testují účinky klinické smrti. Během natáčení se sblížil s herečkou Julií Robertsovou a když jí nad hamburgrem navrhl aby se oba nechali potetovat, tak souhlasila. Oba si dali čínské symboly lásky, které označovaly jejich spřízněnost. Svatba se naplánovala na 14. června 1991. Během roku stihl ještě natočit MLADÉ PUŠKY 2 (1990), které však stěží dosahovaly úspěchu prvního dílu.

Velký úspěch mu zaručily filmy ČLÁNEK 99 (1992) a Lynchovo mystérium TWIN PEAKS (1992), které jej poslali do vysokorozpočtového soudího dramatu PÁR SPRÁVNÝCH CHLAPŮ (1992), kde se objevil v záporné roli brutální mariňáka Jonathana Kendricka, který stojí po boku Jacka Nicolsona proti Demi Mooreové a Tomu Cruiseovi. I když na seznamu herců se objevil až na pátém místě, tak dokázal předvést vynikající herecký výkon. S Jeffem Bridgesem a Nancy Travisovou si zahrál ve filmu ZÁHADNÉ ZMIZENÍ (1993), které bylo remakem stejnomeného holandského filmu. Kiefer si zahrál muže, který jde téměř fanaticky za hledáním pravdy po zmizení své přítelkyně, která záhadně a beze stopy zmizela. V době kdy Kiefer dostal do ruky scnénář tohoto filmu, tak začaly prosakovat zprávy o jeho rozpadajícím se vztahu s Julií Robertsovou. Bulvárem se šířily zvěsti o tom, že byl velmi často viděn po boku go-go tanečnice Amandy Riceové. Ačkoliv se bzry poté objevili Kiefer s Julií spolu, tak týden před svatbou odjela Julia do Irska společně s Jasonem Patrickem. To Kiefera neodradilo a do filmu se vrátil v dobrodružství studia Disney TŘI MUŠKETÝŘI (1993). Zbylé dva mušketýry si zahráli Charlie Sheen a Chris O'Donnell.

Nedostatek hereckých nabídek jej poslali i na druhou stranu kamery. Jeho režijní debut THE LAST NIGHT (1993) byl vřele přijat kritikou a dostalo se mu uznání nejen jako herci, ztvárnil i hlavní roli fimu, ale i jako velmi talentovanému režisérovi. Kovbojský háv na sebe oblékl společně s Woodym Harrelsonem ve filmu CESTA KOVBOJŮ (1994), kde si zahráli dva jezdce rodea, kteří se vydávají do New Yorku najít ztraceného přítele. Dalšího násilníka přibral do sbírky ve filmu Johna Schleignerse OKO ZA OKO (1996). Snílka o postu hollywoodského režiséra si zahrál ve filmu POSLEDNÍ DNY FRANKIE FLYE (1997). Ve filmu ČAS ZABÍJET (1996) si podruhé v životě zahrál ve filmu se svým otcem. Paradoxem ale zůstává, že se nesetkali ani v jednom záběru. Dálničního vraha, který se snaží dostat mladou Vanessu, kterou si zahrála Resse Whiterspoonová, si zahrál ve filmu FREEWAY (1996). Ještě v roce 1996 se oženil s bývalou modelkou Kelly Winnovou, která sice měla dva syny, ale Kiefer byl dobrým otcem. Svůj další režijní počin uskutečnil ve filmu PRAVDA A LEŽ (1997), kde si také zahrál hlavní roli šílence a divocha Curtise Freleyho.

Unikátní herecký part si odbyl v roce 1997, když se objevil po boku své matky Shirley Douglasové ve hře amerického dramatika Tennesseeho Williamse "Skleněný zvěřinec" na jevišti Royal Alexandra Theatre v Torontu. Poté se objevil coby znetvořený dr. Schreber v sci-fi mystériu Alexe Proyase SMRTIHLAV (1998). Ve filmu A SOLDIER SWEETHEART (1998) si zahrál vojáka z Vietnamu, který propašuje svou dívku do armády aby mohli být stále spolu. V roce 1999 si opět zkusil režii filmu RIVALOVÉ (1999), ale film se setkal s poněkud rozporuplnými reakcemi. A pak přišel jeho relativně největší úspěch poslední doby. Objevil se v televizním seriálu studia Fox 24 HODIN (1999), kde si zahrál protiterostického agenta Jacka Bauera, který má za úkol najít možné atentátníky na prvního černošského kandidáta na prezidenta. Zlí jazykové sice tvrdí, že Kiefer se v seriálu objevil proto, že už "pro film není jaksi dost dobrý". To je možná pravda, ale Kiefer za seriál sesbíral řadu ocenění včetně Zlatého glóbu v katergorii pro nejlepšího herce v seriálu. V roce 2000 se po téměř ročním odděleném životě rozveld s Kelly Winnovou. Zatím poslední zajímavou roli mu nabídl režisér Joel Schumacher, který mu svěřil namluvení neznámého hlasu v telefonu ve filmu TELEFONNÍ BUDKA (2002), kde uvěznil pomocí ostřelovací pušky nejzářivější hvězdu Hollywoodu dnešní doby Colina Farrella.

Má opravdu unikátní sbírku různých rolí jako jsou problémový teenageři, hodní hoši, upíři, násilníci, vrahové, anonymní hlasy v telefonu, ale taky federální agenti nebo kovbojové. Třeba v budoucnu překvapí nějakou další charakterní rolí.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie


Filmografie

Divočina

Divočina

O filmu: Film Divočina z produkce Walt Disney Pictures vypráví příběh zvířat z newyorské zoo, která se poté, co je jedno z nich omylem odvezeno do divočiny, vydávají na nebezpečnou záchrannou výpravu. Teprve ve chvíli, kdy opustí brány své zoo,…
51 %
89289 zhlédnutí
Přehrát film
Telefonní budka

Telefonní budka

O filmu: Arogantní mediální manažer Stuart Shepard volá své přítelkyni pravidelně z telefonní budky, protože jeho manželka kontroluje výpisy volání z jeho mobilu. Jednou však v budce zazvoní telefon, Stuart ho zvedne a začíná skutečné drama ...…
85 %
58874 zhlédnutí
Přehrát film
Zrcadla

Zrcadla

O filmu: Ben Carson (Kiefer Sutherland) už zažil lepší dny. Před rokem byl tento lehkovážný policajt postaven mimo službu kvůli zastřelení kolegy. Tato nehoda ho stála nejen místo, ale vnesla mu do života alkohol a vztek. Žena i děti se mu odcizily…
66 %
89772 zhlédnutí
Přehrát film
Ztracení chlapci

Ztracení chlapci

O filmu: Sam a jeho starší bratr Michael jsou ryze američtí mladíci s ryze americkými zájmy. Poté, co se společně s matkou přestěhují do poklidného městečka Santa Carla v Kalifornii, se však věci začínají překvapivě měnit. Michael poslední dobou…
66 %
16312 zhlédnutí
Přehrát film
Hráči se smrtí

Hráči se smrtí

O filmu: Student medicíny na chicagské universitě Nelson Wright se podrobí odvážnému pokusu. Přivede se do stavu klinické smrti, aby zjistil, zda existuje něco jako posmrtný život. Na pokusu s ním spolupracují jeho přátelé, výzkumnice Rachel,…
75 %
72295 zhlédnutí
Přehrát film
Melancholia

Melancholia

O filmu: Nový film Melancholia dánského režiséra Larse von Triera vypráví uhrančivý příběh dvou sester (Kirsten Dunst a Charlotte Gainsbourg), z nichž ta mladší se zrovna vdává a stává čerstvou matkou. Svatební veselí se odehrává na starobylém…
71 %
50075 zhlédnutí
Přehrát film
Zloděj Životů

Zloděj Životů

O filmu: Speciální agentka FBI Illeana Scott (Angelina Jolie) není obyčejný detektiv. Své případy řeší pomocí intuice a je mistryní na vypracovávaní psychologických profilů zločinců. Proto je také povolána do Montrealu, kde se místní kriminálka…
62 %
36860 zhlédnutí
Přehrát film
Monstra vs. Vetřelci

Monstra vs. Vetřelci

O filmu: Na naši modrou kulatou planetu už zase zaútočili mimozemšťané. Ještě že máme obrovskou zásobárnu hrdinů, kteří se jim můžou postavit. I když ti, které si vybrali animátoři ze studia DreamWorks, jsou opravdu výjimeční. Zcela mimořádná je i…
70 %
109725 zhlédnutí
Přehrát film
Záhadné zmizení

Záhadné zmizení

O filmu: Profesor chemie Barney se učí ovládat svůj tep a chystá neobvyklý experiment, který osudově zasáhne do života mladých snoubenců Jeffa a Diany. Ti si vyrazili ze Seattlu na výlet, a přestože se cestou pohádali, hned si slíbili, že se nikdy…
66 %
15214 zhlédnutí
Přehrát film
Váhavý fundamentalista

Váhavý fundamentalista

O filmu: Příběh se začne odvíjet v roce 2011 v Lahore. V zahradní kavárně Pakistánec jménem Chnagez vypráví Bobbymu, americkému novináři, o své zkušenosti v USA. O deset let dříve nacházíme mladšího Changeze jako čerstvého absolventa Princetonu,…
65 %
5565 zhlédnutí
Přehrát film
Oko za oko

Oko za oko

O filmu: Karen McCannová si čekání v dopravní zácpě zkrátila telefonickým rozhovorem se svou dcerou, když vtom do domu vrazil záhadný útočník a dceru zabil! Absolutní hrůze však zdaleka není konec - policie sice vraha dopadla, ale díky procedurální…
61 %
12571 zhlédnutí
Přehrát film
Marmaduk

Marmaduk

O filmu: Marmaduk se přestěhuje se svou rodinou do nové čtvrti v kalifornském Orange County. A tam extrémně velký mladý pes zjišťuje, že v novém bydlišti není snadné zapadnout, natož najít si potenciální romantickou partnerku... Marmaduk,…
55 %
47868 zhlédnutí
Přehrát film
Pompeje

Pompeje

O filmu: Hlavní hrdina Milo, otrok, který se stal gladiátorem, čeká na svůj poslední boj, aby zničil své soupeře a dostal se na svobodu. S výhledem na svobodný život se zamiluje do dcery bohatého obchodníka, která však má být proti své vůli…
55 %
129078 zhlédnutí
Přehrát film
Pár správných chlapů

Pár správných chlapů

O filmu: Dva vojáci z americké základny Guantanamo Bay na Kubě jsou obviněni z vraždy svého kolegy. Případ se zdá nadmíru jasný. Vojenská prokuratura svěří obhajobu obou obviněných poručíku Kaffeemu, mladému ambicióznímu právníkovi, který proslul…
75 %
30124 zhlédnutí
Přehrát film
Královna řeky

Královna řeky

O filmu: Nový Zéland, 1868, Sarah O´Brien (Samanta Morton) vyrůstala mezi vojáky na vojenské základně na Te Awa Nui - Velké řece. Jako mladá otěhotněla s maorským chlapcem a porodila syna. O sedm let později jejího syna unesl jeho maorský dědeček.…
63 %
13530 zhlédnutí
Přehrát film
Strážce

Strážce

O filmu: Pete Garrison (Michael Douglas) je agent americké tajné služby, který kdysi zachránil život prezidentovi, když skočil do cesty spršce letících kulek. Od té doby uplynulo již dvacet let a Garrison, který se u tajné služby těší uznání i…
61 %
22014 zhlédnutí
Přehrát film
Twelve

Twelve

O filmu: Príbeh zachytávajúci život mladého drogového dílera, v ktorom sa jeho rýchlo bežiaci život rozpadá ako domček z karát, pretože vidí vraždu príbuzného, pri ktorej zatknú jeho najlepšieho priateľa.
52 %
14070 zhlédnutí
Přehrát film
Na konci všech válek

Na konci všech válek

O filmu: Snímek Na konci všech válek vypráví příběh spojeneckých vojáků, kteří musí čelit brutálnímu zacházení v japonském zajateckém táboře. Muži jsou nuceni stavět železnici v nelidských podmínkách džungle napříč územím Barmy a Siamu. Vysílené,…
72 %
9335 zhlédnutí
Přehrát film
Smrtihlav

Smrtihlav

O filmu: Je tu město. Fantaskně bizarní, věčně zahalené do tmy. Jsou tu lidé. Šediví a lhostejní, kteří se každou noc přesně o půlnoci ponoří do hlubokého spánku, aby se probudili se zcela novými vzpomínkami. Jsou tu Oni. Starobylá umírající rasa,…
76 %
41426 zhlédnutí
Přehrát film
Článek 99

Článek 99

O filmu: Skupina lekařů v nemocnici pro veterány musí bojovat proti své bezútěšné situaci. Přibývá jim totiž stále více pacientů, pro které nemají dostatečný počet lůžek. Hlavní příčinou jejich dlouhotrvajícího problému je byrokratický přístup k…
71 %
3440 zhlédnutí
Přehrát film
Čas zabíjet

Čas zabíjet

O filmu: Film Čas zabíjet je adaptací prvního z řady bestsellerů autora soudních příběhů a bývalého právníka Johna Grishama (nar. 1955), kterého k jeho napsání inspirovalo vyslechnutí výpovědi dvanáctileté oběti znásilnění. Přidal si motiv otce,…
78 %
24612 zhlédnutí
Přehrát film
Twin Peaks

Twin Peaks

O filmu: Teresa Banksová byla zavražděna. Speciální agent FBI, který zločin vyšetřoval, zmizel beze stopy. Agent Cooper se marně snaží rozmotat případ, obestřený rouškou záhad a tajemství. Jediným výsledkem jeho snažení je neodbytný pocit, že…
79 %
42134 zhlédnutí
Přehrát film
Smrtící žár

Smrtící žár

O filmu: Z bývalého bostonského policisty, Pally LeMarra, se po odchodu ze služby stává zločinec. Do světa spjatého s mafií a nezákonnými intrikami ho uvede jeho bratr Ray, který má slibný plán, jak přijít k penězům. Spolu s Pallym koupí závodního…
57 %
7822 zhlédnutí
Přehrát film
Stůj při mně

Stůj při mně

O filmu: V lesní chatě na okraji Castle Rock, městečka uprostřed oregonských lesů, dvanáctiletý Gordie La Chance spřádá plány na neobvyklý výlet, který by měl navždy změnit jeho život. Jeho nejlepší kamarád Vern totiž slyšel, jak jeho starší bratr…
82 %
20283 zhlédnutí
Přehrát film
Renegáti

Renegáti

O filmu: Americký akční krimi příběh jehož hrdiny jsou dva nedobrovolní spojenci v boji proti zločinecké bandě gangstera Marina. Jedním z nich je tajný policista Buster McHenry, který se dá se zločinci dohromady, aby odhalil zrádce v řadách policie…
58 %
6542 zhlédnutí
Přehrát film
Rammstein - In Amerika

Rammstein - In Amerika

O filmu: Koncertní show z Madison Square Garden, během které Rammstein zahráli osmnáct písní, je podle zasvěcených jednou z nejlepších v celé jejich dosavadní kariéře. Je tedy nadmíru potěšující, že právě zmiňovaný koncert z Big Apple byl…
97 %
22797 zhlédnutí
Přehrát film
Řezník, kněz a prostitutka

Řezník, kněz a prostitutka

O filmu: Woody Allen hraje Texe, řezníka, který zabije svou nevěrnou manželku Candy (Sharon Stone). Tex zakope jednotlivé části jejího těla v poušti v Novém Mexiku. Ovšem jednoho dne jde náhodou kolem slepá žena a najde Candyinu ruku, která nebyla…
46 %
9414 zhlédnutí
Přehrát film
Zoolander No. 2

Zoolander No. 2

O filmu: Uběhlo deset let a Derekovi (Ben Stiller), ani jeho kámošovi Hanselovi (Owen Wilson) už ve světě modelingu dávno pšenka nekvete. Pro něj jsou odepsaní a mrtví. Mrtvé (ale v pravém slova smyslu) začínají být i vybrané hudební celebrity,…
49 %
21427 zhlédnutí
Přehrát film
Forsaken

Forsaken

O filmu: John Henry Clayton (Kiefer Sutherland) se vrací po letech z války domů. Tam zjišťuje, že mu zemřela matka a na světě už má pouze otce, místního reverenda (Donald Sutherland). S tím má ale velmi komplikovaný vztah kvůli jeho pistolnické…
59 %
13913 zhlédnutí
Přehrát film
Mladé pušky

Mladé pušky

O filmu: Na farmě Johna Tanstalla našli domov a práci mladí muži, patřící ke spodině společnosti. Tanstall je navíc vychovává, učí je číst a psát a dodržovat určitá pravidla. Ten, kdo pravidla nedodrží, musí zpátky na ulici. Na farmu přichází nový …
70 %
13850 zhlédnutí
Přehrát film
Mladé pušky II

Mladé pušky II

O filmu: Nové Mexiko roku 1879. Vyschlá, neúrodná a krutá země ovládaná bandami zločinců. Místo, kde řádí nejproslulejší legenda Divokého západu Billy Kid. Billy Kid vedl zločineckou bandu během neslavné války v Lincoln County. Nyní je Lincoln…
55 %
6755 zhlédnutí
Přehrát film
Tváří v tvář smrti

Tváří v tvář smrti

O filmu: Mladík Brad Whitewood pozná svého otce až v dospělosti. Protože nemá žádné vyhlídky na dobrý život, přidá se ke zlodějskému gangu, kterému Brad Whitewood starší šéfuje. Pro začátek začne spolu s kamarády krást místním farmářům traktory,…
69 %
2507 zhlédnutí
Přehrát film
Cesta kovbojů

Cesta kovbojů

O filmu: Pokud máte rádi příběhy typu Krokodýla Dundeeho, pak se vám jistě bude líbit ten, který prožijí Sonny a Pepper, dva profesionální jezdci rodea z Nového Mexika. Zatímco Sonny je vážný a zodpovědný muž, Pepper je lehkovážný chlapík, který ze…
63 %
7896 zhlédnutí
Přehrát film
Kde je Kyra?

Kde je Kyra?

O filmu: Nezaměstnaná Kyra pečuje o nemocnou matku a obě musejí vyžít z její penze. Situace se stále zhoršuje a po matčině smrti se hrdinka vydává na tajemnou a nebezpečnou cestu, která by ji mohla stát život. Režisér Andrew Dosunmu poukazuje na…
39 %
1216 zhlédnutí
Přehrát film
Zatratený

Zatratený

O filmu: John Henry Clayton (Kiefer Sutherland) se vrací po letech z války domů. Tam zjišťuje, že mu zemřela matka a na světě už má pouze otce, místního reverenda (Donald Sutherland). S tím má ale velmi komplikovaný vztah kvůli jeho pistolnické…
60 %
3845 zhlédnutí
Přehrát film

Trailery

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku