Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Kevin Williamson

Kevin Williamson
Datum narození: 14.03.1965
Místo narození: New Bern, North Carolina, USA

Životopis:

"Nejsem opravdový spisovatel, jsem scénárista." – Kevin Williamson

Americký filmový scénárista, režisér, producent a herec Kevin Williamson se narodil 14. března 1965 v New Bern, North Carolina. Kevin žil se svými rodiči v komunitě na pobřeží v obci Oriental, North Carolina. Než začal chodit do školy jeho rodina se přesunula do Aransas Pass, Texas, pak do Fulton, Texas, oba města poblíž Corpus Christi. Jeho rodina se vrátila do obce Oriental než začal Kevin chodit na střední školu. Kevin byl posedlý filmem, hlavně filmy Stevena Spielberga a tak se rozhodl podat přihlášku na filmovou školu New York University a byl přijat, ale jelikož si nemohl dovolit školné, rozhodl se nakonec jít studovat na East Carolina University v Greenville, North Carolina, kde získal stupeň B.A. v oboru divadelní vědy.

Po promoci se přesunul do New York City, aby usiloval o kariéru herce. Přesto, že v roce 1990 dostal roli v mydlinkové opeře ANOTHER WORLD, rozhodl se přesunout do Los Angeles, kde dostával malé role v několika filmech a hudebních videích. Během studií na University of California v Los Angeles, kde studovat scenáristiku, napsal svůj první scénář, Killing Mrs. Tingle, který byl koupen produkční společností v roce 1995 a založen do šuplíku.

Inspirován epizodou televizního zpravodajského magazínu Turning Point 9. března 1994 o sériovém vrahovi z Gainesville, Florida, který vraždil studenty vysoké školy, Williamson napsal scénář k hororu, původně nazvaném Scary Movie, kde hlavní hrdinové viděli všechny horory a znali všechny klišé. Miramax koupil Williamsonův scénář v roce 1995 pro svoji čerstvou odnož Dimension Films. Film přejmenovaný na SCREAM, režírovaný Wesem Cravenem byl pozitivně přijat kritiky, kteří chválili inteligentní a vtipný scénář, který Williamsonovi vyhrál cenu Saturn Award. SCREAM stál pouze 15,3 milionů dolarů, ale jen na vstupenkách do amerických kin vydělal 103 milionů.

Williamsonův další film byl také o středoškolácích v nebezpečí. Oním filmem byl I KNOW WHAT YOU DID LAST SUMMER podle románu, který napsala v roce 1973 Lois Duncan. Producenti filmu, Columbia Pictures znepokojili Miramax, když snímek propagovali jako "od tvůrce filmu Vřískot", takže se Miramax vrhl na produkci filmu SCREAM 2, který rovněž napsal Williamson a spustil žalobu na společnost Columbia. SCREAM 2 se stal rovněž hitem a Miramax se rozhodl natočit SCREAM 3. Williamson pak napsal další film z tohoto prostředí – THE FACULTY, který byl označen jako INVASION OF THE BODY SNATCHERS zkombinovaný s filmem THE BREAKFEST CLUB.

Paul Stupin, výkonný producent společnosti Columbia Tri-Star Television, četl scénář k Vřískotu a byl přesvědčen, že Williamson je ten pravý muž, který by mohl vytvořit televizní seriál pro společnost. Výsledkem byl DAWSON'S CREEK, polo-autobiografický seriál zasazený do malé pobřežní komunity jako právě Oriental. Sám Williamson říká, že v každé z hlavních postav je něco z něho. V prosinci roku 1995 byl seriál nabídnut stanici FOX, která ho však odmítla. Williamson se Stupinem se pak obrátili na Warner Brothers, která seriál v roce 1996 koupila. DAWSON'S CREEK měl premiéru 20. ledna 1998 a stal se okamžitě hitem. Navzdory úspěchu Williamson opustil show na konci druhé řady, aby vytvořil seriál pro Miramax, který měl běžet na stanici ABC. Výsledek, seriál WASTELAND o mladých lidech z New York City byl zdrcen kritiky. Vysílaly se pouze tři epizody v říjnu 1999, než ABC seriál zrušila.

Williamson pak dostal šanci režírovat svůj první film, KILLING MRS. TINGLE podle svého prvního scénáře. Po tragédii na střední škole v městečku Columbine byl však název filmu změněn na TEACHING MRS. TINGLE. Film měl být úspěšný už pouze proto, že v něm hrála známá jména jako: Katie Holmes, Barry Watson, Helen Mirren, Molly Ringwald a Jeffrey Tambor, avšak propadl jak u kritiků, tak u diváků.

Kevin Williamson napsal také další scénář pro Wese Cravena. Jeho film CURSED byl uveden v roce 2005. V hlavních rolích hrají populární teenagerští herci: Christina Ricci, Joshua Jackson a Shannon Elizabeth.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Filmografie

Vřískot

Vřískot

O filmu: Poklidné městečko v Kalifornii by prožilo další líný a ospalý den, ovšem studentka Casey Beckerová se svým spoluobčanům poněkud nedobrovolně postará o děsivé rozptýlení. Stává se totiž první obětí vraždícího maniaka, která byla nejdříve…
74 %
204828 zhlédnutí
Přehrát film
Vřískot 2

Vřískot 2

O filmu: Vřískejte, dokud můžete. Pokračování slavného filmového hororu je opět tady a nikdo neví, kdo je vrah. Studentka Neve Campbell je cílem nepolapitelného zabijáka. Jeho počínání se nápadně podobá vraždám, ke kterým došlo před dvěma lety.…
64 %
39403 zhlédnutí
Přehrát film
Vřískot 4

Vřískot 4

O filmu: Sidney Prescott, nyní autorka nové self-help knihy, se vrací domů do Woodsboro, které je poslední zastávkou jejího turné k vydané knize. Tady se opět spojí se šerifem Deweym a Gale, kteří jsou nyní manželé a její sestřenicí Jill a tetou…
63 %
54432 zhlédnutí
Přehrát film
Fakulta

Fakulta

O filmu: Na jedné střední škole v Ohiu začne řádit mimozemský parazit, který se zmocnil učitele tělocviku Willise a ovládl jeho tělo. Postupně se zmocňuje také dalších členů profesorského sboru, jejichž chování zcela zásadním způsobem mění. V tu…
67 %
24792 zhlédnutí
Přehrát film
Klaus

Klaus

O filmu: Klaus (S02E19) Photo © Warner Bros. Television
87 %
2596 zhlédnutí
Přehrát film

Trailery

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku