Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.




Kaprisky, Valérie

Kaprisky, Valérie
Datum narození: 19.08.1962
Místo narození: Neuilly-Sur-Seine, Paříž, Francie

Životopis:

Valérie Chérès se narodila 19. srpna 1962 v Paříži v rodině otce realitního makléře. Jméno Kaprisky je dívčí jméno její matky polské národnosti, původně Kaszprziska. Celé dětství strávila v přímořském městečku Cannes, kde byla každé léto svědkem slavného filmového festivalu, jehož atmosféra ji natolik okouzlila, že se rozhodla stát se herečkou. V sedmnácti letech odešla do Paříže, kde se uplatnila jako manekýnka a fotomodelka. Z výdělků si platila několikaměsíční herecké kurzy u Françoise Floreta.

První zkušenosti před filmovou kamerou sbírala statováním v erotických filmech. Po několika nepříliš výrazných úlohách však na sebe rázem upoutala pozornost bulvárního tisku, když se objevila (občas zcela nahá) jako protagonistka amerického kriminálního melodramatu U KONCE S DECHEM (1983, režie J. McBride), jehož předlohou byl stejnojmenný Godardův film z roku 1959 s Jean Seberg a Jean-Paulem Belmondem. V nové hollywoodské verzi ztělesnila francouzskou studentku architektury Monicu Poiccard, jejíž rozporuplný milostný vztah k losangeleskému floutkovi (Richard Gere), který v afektu smrtelně postřelil policistu, končí tragicky. Nový sexuální symbol francouzské kinematografie, přirovnávaný k Brigitte Bardot z ní učinila následující úloha fotomodelky Ethel, kterou k sobě připoutá excentrický filmový režisér (Francis Huster), v kontroverzním snímku VEŘEJNÁ ŽENA (1984, režie. A. Zulawski). Po dvouleté odmlce se vrátila na plátna kin v roli české novinářky, spisovatelky a překladatelky Mileny Jesenské, o jejímž pohnutém osudu vypráví nepříliš zdařilé životopisné melodrama MILENA (režie V. Belmont). V roce 2009 hrála v seriálu L'INTERNAT nebo v ANY HUMAN HEART.

Francouzská herečka vystupovala převážně ve snímcích evropské produkce, s výjimkou remaku U konce s dechem po boku Richarda Gereho, se kterým údajně následně prožila bouřlivý románek. Za roli ve snímku Veřejná žena byla nominována na cenu César 1985 za nejlepší ženský herecký výkon. Měla dostat hlavní roli v dramatu VRAŽEDNÉ LÉTO (1983) místo Isabelle Adjani. V roce 2011 vstupuje do 41. sezóny seriálu Any Human Heart v páté a šesté epizodě v roli Gabrielle. Jako host se představí ve francouzském seriálu JOSÉPHINE, ANGE GARDIEN.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie


Náhodně vybrané osobnosti



Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku