Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Jurij Galin

Jurij Galin
Datum narození: 11.08.1943
Místo narození: Leningrad, Sovětský svaz

Životopis:

Narodil se během blokády Leningradu pěvkyni a houslistovi Leningradské filharmonie. Jeho otec při obraně Leningradu padl. Matka po válce zpívala ve státním cirkuse, kde její syn získal veškeré artistické dovednosti včetně akrobacie na koni. V roce 1956 odjela do azerbajdžánské metropole Baku, kde Jurij Galin později vystudoval herectví. Krátký čas byl členem bakinského ruského národního divadla. V roce 1965 byl v Leningradu zatčen, obviněn z chuligánství a odsouzen k pěti letům vězení. Díky dobrým leningradským advokátům /přátelům jeho rodičů/ trval jeho trest pouhých 5 měsíců. V roce 1967 byl přijat na katedru režie moskevského uměleckém institutu GITIS, kde byl žákem Anatolije Efrose a Jurije Zavadského, a který v roce 1972 absolvoval. Dva roky pracoval v moskevském divadle Mossovětu, byl uměleckým šéfem ruského národního divadla v Ašchabádu a několika velkých divadel v Rusku (Uljanovsk, Orel, Nižnij Novgorod, Vladimir.) V době studií režie natočil několik rolí v sovětských filmech /např. Sveaborg.../.
Od roku 1990 žije v Čechách. V roce 1993 získal české občanství. Jako režisér hostoval v celé řadě českých divadel (Praha, Plzeň, Kladno, Příbram, Teplice, Ústí nad Labem aj.)
V roce 1996 se svou pátou ženou, herečkou Janou Galinovou, založil Docela velké divadlo v Litvínově, které dodnes vede. V Čechách dosud nastudoval více než 80 inscenací. Natočil roli ruského důstojníka ve filmu Želary a epizodu v seriálu Ulice.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Filmografie

Želary

Želary

O filmu: Píší se čtyřicátá léta, doba okupace a protektorátu. Eliška je mladá dívka, toho času z důvodu uzavření vysokých škol nedostudovaná lékařka. Pracuje jako zdravotní sestra v městské nemocnici, má milostný poměr se sympatickým a úspěšným…
80 %
94606 zhlédnutí
Přehrát film

Trailery

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku