Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Julie Walters

Julie Walters
Datum narození: 22.02.1950
Místo narození: Birmingham, Anglie, Velká Británie

Životopis:

Julia Mary Walters se narodila 22. února 1950 v anglickém městečku Smethwick v Západním Midlandu nedaleko Birminghamu. Julie pochází ze tří dětí a narodila se jako nejmladší potomek a zároveň jako jediná dcera do irskokatolické rodiny. Juliino vlastní narození bylo velmi komplikované. Během porodu měla pupeční šňůru ovinutou kolem krku a byl dokonce přivolán kněz, aby udělil poslední pomazání. Julie se však jako zázrakem narodila v pořádku a svůj vlastní porod přežila. Její matka Mary Bridget (vlastním jménem O´Brien) byla poštovní úřednicí a její otec Thomas Walters byl stavitelem a dekoratérem. V 18 letech se na přání matky stala ošetřovatelkou a jejím prvním zaměstnáním se stala birminghamská Queen Elizabeth Hospital, kde pracovala jeden rok. V té době se také bláznivě zamilovala a poznala tak svou první opravdovou lásku. Její přítel tehdy studoval sociologii v Manchesteru a byl to právě on, kdo u ní rozpoznal výrazné herecké schopnosti a povzbuzoval ji v rozhodnutí zanechat kariéry ošetřovatelky a stát se herečkou. Julie tedy i přes výrazný nesouhlas své matky odešla z nemocnice a přestěhovala se za svým přítelem do Manchesteru. Zde začala studovat angličtinu a drama na vysoké škole, konkrétně na Manchester Polytechnic (nyní Manchester Metropolitan University).

První herecké zkušenosti, jak už to tak většinou u herců bývá, získávala Julie na divadelních prknech. Po svém studiu se připojila k divadelní společnosti Everyman Theatre v Liverpoolu, kde debutovala na jevišti ve hře Zkrocení zlé ženy. V této době zároveň se začala učit umění stand-up komedie, což se jí v budoucnu velice hodilo. V roce 1976 si pak odbyla svůj divadelní debut v Londýně, a to konkrétně ve hře Funny Peculiar. Avšak ještě rok předtím, v roce 1975, přišla vůbec poprvé do kontaktu s televizní kamerou. Objevila se totiž v jednom z dílů seriálu SECOND CITY FIRSTS. O rok později se pak spolu se svými divadelními kolegy z liverpoolského Everyman Theatre objevila v dokumentu OCCUPY! Další dva roky se však věnovala zase jen divadlu a zdokonalování svého hereckého projevu a získávání dalších hereckých zkušeností, a to především účinkováním v různých kabaretech. V roce 1978 pak přišla velice malá role v televizním filmu a nevypadalo to, že by Julii bylo předurčeno dosáhnout před kamerami nějakých výraznějších úspěchů. Avšak to se změnilo díky tomu, že se v Manchesteru Julie spřátelila s ctižádostivou komičkou a spisovatelkou jménem Victoria Wood. Právě po jejím boku Julie dosáhla poprvé slávy. Ještě, než spolu začaly pracovat pro televizi, zahrály si společně v roce 1978 v divadelní revue In At The Dead. O rok později už spolu účinkují v televizní adaptaci hry Victorie Wood TALENT a v roce 1980 potom v další adaptaci Woodové hry NEARLY A HAPPY ENDING. V roce 1981 se pak samotná Waltersová objevila v další adaptaci, jejíž autorkou byla Woodová, a to sice v HAPPY SINCE I MET YOU. Všechny tyto televizní adaptace provázelo ohromné nadšení a právě sehranost a kvalitní herecké výkony této herecké dvojice oběma aktérkám dopomohly k získání jejich vlastního televizního komediálního seriálu WOOD AND WALTERS, který vznikl v roce 1982 pro Granada Television a dočkal se celkem 7 dílů. Ještě předtím se však Julie Walters stihla objevit ve třech dalších seriálech povětšinou v menších rolích. S Woodovou se Julie na nějakou dobu rozloučila, ale rozhodně to nebyla jejich poslední spolupráce.

Avšak nakonec největší filmové slávy Julie Walters dosáhla za výrazné pomoci divadla. Ještě před televizní spoluprací s Woodovou totiž získala hlavní roli ve světové premiéře divadelní hry Educating Rita, jejímž autorem je Willy Russel. Poprvé se tato hra hrála v Londýně v červnu 1980 a Waltersová svým jedinečným a nepřekonatelným výkonem doslova zazářila a dosáhla ohromné slávy a uznání. Za svůj výkon v roli kadeřnice, která není spokojená se svým životem a rozhodne se zapsat ke studiu na univerzitě, aby si zvýšila své společenské postavení, dokonce Waltersová získala ocenění Variety Critic´s a také ocenění London Critic´s Circle Awards. A tak se nelze ani divit, že po obrovském úspěchu byla tato divadelní hra převedena na filmové plátno. Stalo se tak v roce 1983, název zůstal nezměněný, v české distribuci se film jmenuje RITA SE VZDĚLÁVÁ. Julie Walters dostala šanci si ve filmové verzi svou roli z divadla zopakovat. A znovu si vedla velmi dobře, jejím hereckým kolegou se ve filmu stal Michael Caine a byl to úspěch, film získal tři nominace na Oscara a jedna z těchto nominací byla právě za vynikající výkon Julie, která tak ve 33 letech zakusila, jaké to je být nominovaná na Oscara. Film bohužel ani jednu nominaci neproměnil. Oscar ale nebylo jediné ocenění, na které byla Julie za svůj výkon v tomto filmu nominovaná. A s výjimkou nominace na cenu BAFTA v kategorii „Objev roku“ všechny další nominace už dokázala proměnit, a tak se stala držitelkou ceny BAFTA v kategorii „Nejlepší herečka“ a zároveň hrdou majitelkou Zlatého glóbu. Po tomto úspěchu tedy přicházely další a další role a nominace na filmová ocenění se jen hromadily. Ještě předtím, než si zahrála v tomto úspěšném filmu, však vytvořila jednu ze svých prvních vážných rolí před televizní kamerou, a to sice v televizní minisérii BOYS FROM THE BLACKSTUFF (1982). A právě za výkon v tomto pětidílném televizním filmu získala svou vůbec první nominaci na filmovou cenu, konkrétně se jednalo o nominaci na cenu BAFTA, která však zůstala neproměněna.

Samozřejmě s postupem let získávala stále více hereckých zkušeností a její filmografie se začala postupně zaplňovat. A tak se stalo, že v roce 1985 se svou kamarádkou a spolupracovnicí Victorií Woodovou začaly znovu společně pracovat na dalším projektu, konkrétně na novém komediálním seriálu, tentokráte pro BBC. Seriál dostal název VICTORIA WOOD: AS SEEN ON TV, na televizních obrazovkách se udržel 2 roky a za tuto dobu vzniklo celkem 13 epizod. A zde Julie Walters vytvořila jednu ze svých nejznámějších komediálních rolí, za kterou dokonce získala nominaci na cenu BAFTA za nejlepší komediální výkon. Zahrála si zde paní Overallovou v krátkém seriálu ACORN ANTIQUES, který byl nedílnou součástí výše zmíněného seriálu. Jednalo se o parodii na tzv. mýdlové opery, každý díl měl délku kolem 6 minut a vzniklo celkem 11 dílů. Tato parodie se divákům natolik zalíbila, že v roce 2005 vznikl podle jejího námětu divadelní muzikál (nazvaný Acorn Antiques: The Musical!) a Julie Walters si tam svou roli po nějakých 20 letech zopakovala a zaujala natolik, že získala nominaci na prestižní divadelní cenu Laurence Olivier Award a také nominaci na další divadelní cenu What's On Stage Awards. Tento muzikál byl také ve stejném roce zfilmován, a to samozřejmě opět za přítomnosti Julie Walters.

Ale zpět do poloviny 80. let. Julie už v té době byla známou herečkou, a tak samozřejmě neměla o práci nouzi. V roce 1987 si například zahrála hned ve dvou celovečerních filmech. Tím prvním byl kritiky ceněný film PRICK UP YOUR EARS, kde si zahrála matku známého spisovatele Joe Ortona (kterého ztvárnil Gary Oldman). Druhý film z tohoto roku nese název PERSONAL SERVICES a Julie, která zde ztvárnila hlavní roli servírky, která se stává úspěšnou majitelkou bordelu, získala za tuto roli další nominaci na cenu BAFTA. V roce 1988 přichází jedna z nejšťastnějších událostí v Juliině životě. 26. dubna 1988 se jí a jejímu partnerovi Grantovi Roffeymu narodil první a vlastně jediný potomek, a to sice dcera, která dostala jméno Maisie Mae Roffey. Avšak relativně brzo po této události štěstí vystřídal smutek. Rok 1989 se totiž zapisuje do Juliiny paměti jako rok, kdy navždy ztratila svou matku. Právě v tomto roce totiž její matka zemřela. Ale i přes svůj smutek Julie na práci rozhodně nezanevřela, a tak se ještě v tomtéž roce znovu spojila se svou kamarádkou Victorií Wood a účinkovala v jejím komediálním seriálu VICTORIA WOOD, který má celkem 6 dílů. V témže roce se pak také objevila jako paní Peachumová ve filmové verzi muzikálu Žebrácká opera, která byla pro účely filmu přejmenována jako MACK THE KNIFE. V roce 1990 však přichází další smutná událost, na kterou Julie asi jen velmi nerada vzpomíná. Její dvouletá dcerka totiž právě v tomto roce onemocněla leukémií. Ale jako zázrakem se dokázala uzdravit a tuto zákeřnou nemoc přežít. A tak se Julie s čistým svědomím mohla pustit znovu do herecké práce. Další výraznější filmová role přišla v roce 1991, kdy si Julie zahrála ve filmu STEPPING OUT. Za ztvárnění Very v tomto filmu získala již svou šestou nominaci na cenu BAFTA. V tomto roce si také Julie vyzkoušela roli moderátorky v televizním pořadu JULIE WALTERS AND FRIENDS, kde spolu se svými kolegy zahrála napsané příspěvky od Victorie Wood a Alana Bennetta. Jednalo se však o jednorázovou záležitost a zůstalo jen u jednoho dílu. Z dalších Juliiných rolí bych se ještě zmínil o ztvárnění Diany Longdenové v televizním filmu KDE CHYBĚJÍ SLOVA (Wide-Eyed and Legless), kde si zahrála manželku Jima Broadbenta. Tento film byl natočen v roce 1993 a Julie za něj získala další nominaci na cenu BAFTA.

V průběhu let Julie ztvárňuje další role, ovšem nijak výrazněji nevyčnívala a účinkovala spíše v televizních filmech, seriálech a minisériích. Za zmínku snad stojí pouze drama SISTER MY SISTER z roku 1994, kde Julie ztvárnila roli paní Danzardové, bohaté vdovy, která ve svém domě zaměstnává dvě sestry jako hospodyně. Film získal ocenění na šesti filmových festivalech a patří mezi ty kvalitnější a zdařilejší ve filmografii Julie Walters. V roce 1997 se Julie rozhodla rozloučit se svou svobodou a provdala se za svého dlouholetého přítele Granta Roffeyho, se kterým chodila a žila dlouhých 11 let předtím, než se vzali, a s nímž má dceru. A po svatbě se opět vrací k práci. Další herecký úspěch přichází v roce 1998 díky filmu TITANIC TOWN, kde hraje hlavní roli manželky a matky čtyř dětí, jejíž nejlepší kamarádka je zabita při přestřelce a ona sama se zapojuje do mírového procesu. Za svůj výkon v tomto filmu získala Julie nominaci na Irish Film and Television Award. V roce 1999 pak přichází zatím poslední televizní spolupráce s Victorií Wood. Julie se objevuje v jejím komediálním seriálu DINNERLADIES v roli Petuly Gordinové. Seriál se vysílal 2 roky, dosáhl počtu 16 epizod a Julie si za účinkování v tomto seriálu vysloužila další z mnoha nominací na cenu BAFTA. V roce 1999 se dočkala svého asi nejvýznamnějšího ocenění v životě, které získala přímo z rukou samotné královny Alžběty II. Ano, Julie se stala při příležitosti oslav královniných narozenin držitelkou Řádu britského impéria třídy Officer (Důstojník) za své služby divadlu.

Přichází rok 2000, který je pro Julii přelomový. Dlouho čekala na roli, která by se přiblížila roli Rity, za kterou byla nominovaná na Oscara. A právě v tomto roce se konečně dočkala výrazné role, která, ač je jen rolí vedlejší, přesto je velmi zajímavá a pozoruhodná. A právě Julie díky svým hereckým zkušenostem tuto postavu ztvárnila tak nejlépe, jak jen to bylo možné. Řeč je samozřejmě o ohromně úspěšném dramatu BILLY ELLIOT. Zde Julie ztvárnila roli učitelky tance, která začne trénovat a podporovat hlavního hrdinu v jeho rozhodnutí stát se profesionálním tanečníkem baletu. Tato role asi opravdu nešla lépe zahrát a Julie se dočkala za tento svůj výjimečný výkon celkem 12 nominací na nejrůznější filmové ceny. Mimo jiné se dočkala také své druhé nominace na Oscara, kterého však opět nezískala. Zároveň byla nominována i na další prestižní ceny, jako jsou Zlatý glóbus či Evropská filmová cena. Kromě toho byla nominována také na cenu British Independent Film Awards, Cenu asociace chicagských filmových kritiků, Golden Satellite Award a Screen Actors Guild Award (tady byla nominována jak samostatně, tak i na hromadnou cenu za nejlepší herecký soubor). Avšak některé nominace také proměnila, a tak má za tento film doma ocenění BAFTA, Empire Award, Evening Standard British Film Award a Cenu londýnských filmových kritiků. A tento úspěch jí zřejmě pomohl i k zisku 1. místa v Přehledu největších britských filmových hereček, který byl zveřejněn v roce 2001.

Pokud Julie předtím náhodou měla nedostatek nabídek, tak tenhle úspěch zájem o její talent znovu oživil. V roce 2001 tak Julie ztvárňuje další zajímavou roli ve filmu CIZÍ PŘÍBUZNÍ (My Beautiful Son), a to sice matku, která se kdysi jako neplnoletá rozhodla dát svého syna k adopci a on jí nyní vyhledal, protože má leukémii a jediné, co mu dokáže pomoci, je transplantace kostní dřeně, ke které však potřebuje vhodného dárce z vlastní rodiny. Za tuto roli se Julie dočkala již potřetí ocenění BAFTA a kromě toho nominace na National television Award. Po tomto televizním filmu přichází ještě tentýž rok další úspěch v podobě účasti v komerčním velkofilmu HARRY POTTER A KÁMEN MUDRCŮ. Julie získala totiž roli rázné rusovlasé čarodějky Molly Weasleyové, starostlivé manželky a matky sedmi dětí, včetně nejlepšího kamaráda Harryho Pottera, který se jmenuje Ron Weasley. V tomto filmu se však objeví jen na velmi krátký okamžik, její part netrvá déle než jednu minutu. Ovšem vzhledem k tomu, že její postava je důležitá a objevuje se ve všech knižních dílech o Harrym Potterovi, tak není vůbec překvapivé, že Julie se již stala nedílnou součástí celé série o tomto mladém čaroději, a už ve druhém dílu nazvaném HARRY POTTER A TAJEMNÁ KOMNATA (2002) dostala o něco více prostoru. K vidění byla také ve třetím díle HARRY POTTER A VĚZEŇ Z AZKABANU (2004), čtvrtý díl se však obešel bez její účasti a je to jediný díl této série, ve kterém se neobjevila. Takže jak už jsem naznačil, nechyběla ani v pátém díle nazvaném HARRY POTTER A FÉNIXŮV ŘÁD (2007) a také šestý díl nazvaný HARRY POTTER A PRINC DVOJÍ KRVE (2009) se skví v její filmografii. A podle všech dostupných informací nebude chybět ani v posledním díle, který bude rozdělený na dvě části.

Avšak vraťme se zpátky na začátek 21. století. V roce 2002 přichází účast v dalším ceněném televizním filmu MURDER, za který získává další cenu BAFTA a kromě toho ocenění Royal Television Society. V roce 2003 přicházejí hned dvě zajímavé role. Julie si zahrála v televizní minisérii CANTERBURSKÉ POVÍDKY (Canterbury Tales) roli Beth, za jejíž ztvárnění získala již svou pátou a zatím poslední cenu BAFTA (celkem až dosud získala 12 nominací na tuto cenu). Kromě toho za tuto roli získala ještě nominace na ocenění Broadcasting Press Guild Award a na British Comedy Award. Ve stejném roce pak přijala roli Annie, což je vdova, jejíž manžel umřel na rakovinu, a ona se rozhodne přispět k boji proti této nemoci tím, že se nechá vyfotit nahá do kalendáře. Film se jmenuje HOLKY Z KALENDÁŘE (Calendar Girls) a Julie za ztvárnění této role získala tři nominace na filmové ceny: Empire Award, Golden Satellite Award, Cena londýnských kritiků. V roce 2005 si Waltersová zahrála v televizním filmu roli inspirovanou skutečnou žijící postavou, ztvárnila totiž Marii Stubbs, ženu, která přijala roli ředitelky na problémové škole a rozhodla se bojovat proti zavření školy tím, že nenásilnou formou z neposlušných žáků udělá žáky slušné a vychované, což se jí nakonec skutečně zdaří. Film se jmenuje ŘEDITELKA (Ahead of the Class) a Julie díky tomuto filmu získala nominaci na ocenění Royal Television Society. V roce 2006 dosáhla dalšího velkého úspěchu, když se umístila na 4. místě v divácké anketě britské televizní stanice ITV o 50 největších britských hvězd. V tomto roce se také představuje ve filmu LEKCE ŘÍZENÍ (Driving Lessons) v roli Evie, herečky v penzi, která se spřátelí se svým mladým sedmnáctiletým asistentem (toho hraje Rupert Grint, který ve filmech o Harrym Potterovi ztvárňuje jejího syna Rona). Za tuto roli získala Julie další nominaci na Satellite Award a zároveň získala ocenění Silver St. George na mezinárodním filmovém festivalu v Moskvě. Rok 2007 se pro Julii zřejmě opět stal jedním z těch nezapomenutelných, protože se dočkala od královny Alžběty II. povýšení. V prosinci tohoto roku totiž při příležitosti oslav příchodu roku 2008 získala Julie Řád britského impéria ve vyšší třídě Commander (Velitel). Ale samozřejmě na svou oblíbenou profesi nezapomněla, a tak si v roce 2008 Julie zahrála další ženu ze skutečného života, a to sice Mary Whitehouse, která během svého života vedla kampaň za vkus a slušnost v televizním vysílání. Tento televizní film se jmenuje FILTH: THE MARY WHITEHOUSE STORY a Julie za něj získala svou čtvrtou nominaci na ocenění Satelitte Award (a opět byla neúspěšná). V témže roce si také zahrála jednu z hlavních rolí v komerčně velice úspěšném filmovém muzikálu MAMMA MIA! Jejím zatím posledním filmem je již zmiňovaný šestý film o Harrym Potterovi. Ale zkusme ještě na chvíli zabrousit do Juliina osobního života. V srpnu 2008 totiž vyšlo najevo, že když byla Julie mladá, byla spolu s dalšími třemi mladými dívkami unesena neznámým útočníkem a vystavena sexuálnímu útoku. Dlouho toto trauma držela v tajnosti, až v roce 1995, když jí bylo 45 let, se s tímto zážitkem svěřila manželovi.

Tolik tedy její osobní život a její filmové úspěchy, ale je samozřejmě nutné zastavit se taky u jejích divadelních úspěchů. Na jevišti ztvárnila několik zajímavých rolí. Ze současných her se jedná např. o tituly Foor for Love či Frankie and Johnny at the Clair de Lune. Z klasických her zazářila např. v dramatu od Tennesseeho Williamse Tetovaná růže, v Shakespearově Macbethovi či ve slavné hře Arthura Millera s názvem Všichni moji synové. A právě za svůj výkon v této posledně jmenované hře získala Julie Walters v roce 2001 velice prestižní divadelní ocenění Laurence Olivier Award. Ovšem Julie se nezabývala jen filmem a divadlem. V roce 2007 totiž účinkovala ve vánoční reklamní kampani sítě britských supermarketů Asda a v současnosti se také mimo jiné ve Velké Británii objevuje po boku Patricka Stewarta v televizní reklamě na hru Brain Training pro konzoli Nintendo DS. Kromě toho zároveň nedávno účinkovala v krátkém filmu o škodlivosti kouření, který je součástí cyklu Public Information Film, což je série krátkých filmů vyráběných z pověření britské vlády, které se vysílají během reklamních bloků ve Velké Británii. Kromě herectví se stala příležitostnou spisovatelkou. V roce 1990 jí nepříjemné zážitky, které prožila, když její dcera onemocněla leukémií, inspirovaly k napsání knihy Baby Talk. V roce 2003 vydala svou vlastní biografii pod názvem Julie Walters: Seriously Funny a v létě roku 2006 potom vydala svůj první román s názvem Maggie´s Tree. A jako spisovatelka se také vrátila k sexuálnímu útoku, který v mládí prožila, a podrobně o této události píše ve své autobiografické knize That´s Another Story. Waltersová se však také ještě letos dočká jednoho zvláštního vyznamenání. Získá totiž svou hvězdu na Chodníku slávy (Walk of Stars) na Golden Mile v ulici Broad Street v Birminghamu. Lidé, kteří zde získají svou hvězdu, jsou vyznamenáni za to, že se zasloužili o významný přínos v oblasti hudby, televize, filmu, rozhlasu, divadla, sportu, obchodu či gramotnosti. Kritéria pro udělení hvězdy na tomto chodníku jsou, že ten dotyčný člověk musí mít rozpoznatelný vliv na některou z těchto oblastí a svou profesi vykonává v Birminghamu, nebo pochází původem z této oblasti či má výrazné vazby na Birmingham a Midland. Sama Waltersová o tomto vyznamenání řekla: „Jsem velmi poctěná a šťastná, že lidé z Birminghamu a Západního Midlandu mě chtějí začlenit na svůj Chodník slávy a těším se, až tuto svou hvězdu obdržím. Birmingham a Západní Midland jsou místa, odkud pocházím, kde mám své kořeny a v podstatě to hraje v současnosti velkou roli při vytváření mé osoby.“

Tak to je vše o velmi bohatém profesionálním i osobním životě jedné z předních britských hereček Julie Waltersové. Tato 160 cm vysoká a štíhlá žena s výraznými lícními kostmi pocházející z dělnické třídy, která příští rok oslaví své 60. narozeniny a která s velkou vášní a srdečností účinkuje na anglických jevištích, plátnech a televizních obrazovkách si svým talentem, nakažlivou náladou, sebekritickým smyslem pro humor a především svým vynikajícím herectvím získala srdce diváků po celém světě. Na svém kontě má mnoho rolí, ať už mluvíme o divadle, filmu či televizi. A jak to s její účastí před kamerami vypadá v současné době? Letos v lednu měl ve Velké Británii premiéru biografický televizní snímek A SHORT STAY IN SWITZERLAND a v červenci potom proběhla premiéra již zmíněného šestého dílu Harryho Pottera. Ve výrobě jsou potom filmy DAVID COPPERFIELD a BEAR AND THE BOWE. A v současnosti Julie pilně pracuje na natáčení dvou závěrečných filmů z potterovské série, kde by tato herečka neměla v roli Molly Weasleyové opět chybět. Těšme se tedy na její účast ve filmech HARRY POTTER A RELIKVIE SMRTI – 1. ČÁST (předpokládaná premiéra v roce 2010) a HARRY POTTER A RELIKVIE SMRTI – 2. ČÁST (předpokládaná premiéra v roce 2011). A pokud se nebude scénář příliš lišit od knižní předlohy, tak se máme v podání Julie opravdu na co těšit, především závěr druhé části, ve kterém se chopí hůlky a dokazuje, že není jen mírumilovná žena v domácnosti, by mohl stát za to, pokud nás o něj scénárista nepřipraví. Těšme se tedy na její další herecké výkony a doufejme, že na ní budou čekat jen samé pěkné role. A pokud by náhodou měla pocit, že je přepracovaná, tak se může odreagovat na své 70akrové organické farmě v Západním Sussexu, kde žije se svým manželem, který se o tuto farmu pečlivě stará. Ale věřme, že filmoví tvůrci jí nedají příliš možností k odpočinku a že nás bude Julie svým kvalitním herectvím těšit ještě hodně dlouhou dobu.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie


Filmografie

Harry Potter a Fénixův řád

Harry Potter a Fénixův řád

O filmu: Harry Potter se vrací do Bradavic, aby nastoupil do pátého ročníku školy čar a kouzel. Tam však zjistí, že většina členů kouzelnické komunity věří, že jeho nedávné setkání s Lordem Voldemortem je obyčejný výmysl, čímž je zásadně…
79 %
1381661 zhlédnutí
Přehrát film
Harry Potter a Relikvie smrti – část 1

Harry Potter a Relikvie smrti – část 1

O filmu: Harry Potter a Relikvie smrti je sedmým a posledním pokračováním dobrodružství Harryho Pottera, které je očekávanou událostí a bude rozděleno do dvou celovečerních filmů. První část začíná, když se Harry, Ron a Hermiona vydávají na…
73 %
2034869 zhlédnutí
Přehrát film
Harry Potter a vězeň z Azkabanu

Harry Potter a vězeň z Azkabanu

O filmu: Třináctiletý Harry Potter znovu nerad tráví své další prázdniny u rodiny Dursleyových, letos navíc se zlou tetou Marge. I přes přísný zákaz používání kouzel jí Harry promění v obrovský balón a v noci uteče záchranným autobusem do hospody…
84 %
885685 zhlédnutí
Přehrát film
Harry Potter a Princ dvojí krve

Harry Potter a Princ dvojí krve

O filmu: Povzbuzeni návratem Lorda Voldemorta působí Smrtijedi spoušť jak ve světě mudlů, tak ve světě kouzelníků a Bradavice už dávno nejsou tím bezpečným místem, jakým kdysi bývaly. Harry má podezření, že nebezpečí je přímo v Bradavicích, ale…
75 %
1670226 zhlédnutí
Přehrát film
Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců

O filmu: Kdo by dnes už alespoň nezaslechl jméno Harryho Pottera, čarodejnického učně, jehož neskutečná popularita mezi dětmi během krátké doby zasáhla i dospělé. Filmovou verzi jeho prvního příběhu zrežíroval Chris Columbus ve spolupráci s…
77 %
1474565 zhlédnutí
Přehrát film
Harry Potter a Relikvie smrti - část 2

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2

O filmu: Přichází poslední dobrodružství ságy o Harry Potterovi. V tomto výpravném finále eskaluje bitva mezi dobrem a zlem do otevřené války čarodějného světa. Nikdy nebylo v sázce tolik jako teď. Nikdo už není v bezpečí. Je to ale Harry Potter,…
82 %
1323115 zhlédnutí
Přehrát film
Harry Potter a Tajemná komnata

Harry Potter a Tajemná komnata

O filmu: Harry Potter se po prázdninách vrací do Bradavic a nastupuje do druhého ročníku. A to i přes varování domácího skřítka Dobbyho, podle kterého mu v čarodějné škole hrozí smrt. Harry nedbá nářků skřítka působícího víc škody než užitku, ale…
76 %
884083 zhlédnutí
Přehrát film
Rebelka

Rebelka

O filmu: Už od starých časů se po mnoho generací šíří příběhy o epických bitvách a mystických legendách v drsné a tajemné Skotské vysočině. Ve filmu se k legendě přidá nová pověst, když odvážná Merida stane tváří v tvář tradici, osudu a nejkrutější…
75 %
376834 zhlédnutí
Přehrát film
Mamma Mia!

Mamma Mia!

O filmu: Idylický řecký ostrov, holka na vdávání, jedna potrhlá matka, tři potenciální otcové a nesmrtelná ABBA. Jak se to rýmuje? Náramně. Divadelní muzikálovou show Mamma Mia! obsahující všechny zmíněné ingredience vidělo v osmi různých…
63 %
348408 zhlédnutí
Přehrát film
Gnomeo & Julie

Gnomeo & Julie

O filmu: Nový animovaný komediálně-dobrodružný snímek o trpaslících Gnomeo a Julie dává nejslavnějšímu příběhu lásky na světě Williama Shakespeara další rozměr. Užít si jej můžete ve formátu 3D v kinech právě v období svatého Valentýna. Filmu se…
59 %
82134 zhlédnutí
Přehrát film
Vášeň a cit

Vášeň a cit

O filmu: Vášnivý milostný příběh o skutečném setkání mladé Jane Austenové a Toma Lefroye, který pravděpodobně inspiroval její největší romány. Roku 1795 byl pro mladou anglickou dámu hlavním životním cílem sňatek s bohatým mužem. Jane Austen (Anne…
67 %
53444 zhlédnutí
Přehrát film
Justin: Jak se stát rytířem

Justin: Jak se stát rytířem

O filmu: Justin je středověký chlapec z dobré rodiny a v království, kde žije, panuje zákon a pořádek. Osvícená královna zde zavedla spolu se svým kancléřem, Justinovým otcem, nekonečné množství předpisů a hlavním náboženstvím je byrokracie. Na…
61 %
37070 zhlédnutí
Přehrát film
Lekce řízení

Lekce řízení

O filmu: Britskou komedii natočil režisér Jeremy Brock v hlavní roli s Rupertem Grintem, který si už získal diváckou přízeň coby Ron, nejlepší kamarád čarodějnického učně Harryho Pottera ze školy v Bradavicích. Plachému Benovi je sedmnáct a čekají…
65 %
12029 zhlédnutí
Přehrát film
Holky z kalendáře

Holky z kalendáře

O filmu: V hlavních rolích rozpustilé komedie HOLKY Z KALENDÁŘE režiséra Nigela Cola (Saving Grace) hrají držitelky Zlatého globu Helen Mirren (Gosford Park, Pomsta) a Julie Walters (Billy Eliot, filmy o Harry Potterovi). Dvanáct svérázných členek…
65 %
18445 zhlédnutí
Přehrát film
Životní šance

Životní šance

O filmu: Příběh, který poslal celý svět do kolen a dal naději všem, kterým život rozdal jen nízké karty. V historicky první sérii televizní show „Británie hledá talent" předstoupil před krutou porotu a nepřátelské obecenstvo Paul Potts. Nevzhledný,…
75 %
37197 zhlédnutí
Přehrát film
Billy Elliot

Billy Elliot

O filmu: Drsný "macho" otec (Gary Lewis) jedenáctiletého Billyho (Jamie Bell) se rozhodne, aby se synek pochlapil, že ho pošle do kurzů boxu v místním sportovním středisku. Billy se snaží proniknout do tajů tohoto drsného sportu, když se ale vedle…
85 %
44996 zhlédnutí
Přehrát film
Paddington

Paddington

O filmu: Paddington není jen tak obyčejný medvídek. Pochází z nejtemnějšího Peru, nosí červený klobouček a víc než cokoliv jiného miluje marmeládové sendviče. Když zemětřesení zničí jeho domov, pošle ho teta Lucy do Londýna, aby zde našel novou…
77 %
225503 zhlédnutí
Přehrát film
Buster

Buster

O filmu: Skutečná událost, která vešla do dějin jako velká vlaková loupež se odehrála v noci 8. srpna 1963. Královský poštovní vlak na trase z Londýna do Glasgowa tehdy přepadlo patnáct lupičů a zmizel beze stopy s 2,6 milióny liber. Film zachycuje…
55 %
13802 zhlédnutí
Přehrát film
Effie Gray

Effie Gray

O filmu: Film o milostném trojúhelníku tvořeném kritikem viktoriánského umění Johnem Ruskinem (Greg Wise), jeho ženou Effie Gray (Dakota Fanning) a umělcem ze skupiny tzv. Prerafaelitů Johnem Everettem Millaisem (Tom Sturridge). Děj filmu se…
53 %
12051 zhlédnutí
Přehrát film
Mickybo a já

Mickybo a já

O filmu: Mickybo a Jonjo jsou nerozluční kamarádi. Bezmezně obdivují filmové hrdiny Butche Cassidyho a Sundance Kida, a nakonec se po jejich vzoru rozhodnou vydat na dalekou cestu, pryč od všech svých starostí...(oficiální text distributora)
63 %
5697 zhlédnutí
Přehrát film
Brooklyn

Brooklyn

O filmu: Když se mladá dívka z naprostého zapadákova přestěhuje do jednoho z největších měst na světě, čeká na ni docela silný šok. A přesně to se v padesátých letech minulého století přihodilo Eilis (Saoirse Ronan), kterou k takovému dobrodružství…
74 %
99769 zhlédnutí
Přehrát film
Harry Potter a Tajemná komnata

Harry Potter a Tajemná komnata

O filmu: Harry Potter se po prázdninách vrací do Bradavic a nastupuje do druhého ročníku. A to i přes varování domácího skřítka Dobbyho, podle kterého mu v čarodějné škole hrozí smrt. Harry nedbá nářků skřítka působícího víc škody než užitku, ale…
77 %
3010 zhlédnutí
Přehrát film
Paddington 2

Paddington 2

O filmu: Náš kamarád Paddington se už šťastně usadil s rodinou Brownových a je oblíbeným členem místní komunity. Aby mohl koupit ten nejlepší dárek ke 100. narozeninám jeho tety Lucy, začne pracovat. Cesta za dobrodružstvím začne, když je tento…
83 %
41078 zhlédnutí
Přehrát film
Hvězdy neumírají v Liverpoolu

Hvězdy neumírají v Liverpoolu

O filmu: Annette Bening a Jamie Bell excelují v romantickém dramatu vycházejícím z reálného vztahu stárnoucí hollywoodské femme fatale a mladého nadějného herce. Jejich z počátku bezstarostný a nekonvenční vztah bude prověřen vnějšími dramatickými…
66 %
12986 zhlédnutí
Přehrát film
Sherlock Koumes

Sherlock Koumes

O filmu: Kdo by chtěl, proboha, krást trpaslíky? Je to skutečně praštěná otázka, pokud ovšem taky nejste sádrová ozdoba nějaké zahrádky a nejde vám tím pádem o kejhák. Naštěstí se po okolí potuluje jistý detektiv Sherlock, který se do řešení téhle…
56 %
26826 zhlédnutí
Přehrát film
Filmové hvězdy neumírají v Liverpoolu

Filmové hvězdy neumírají v Liverpoolu

O filmu: Annette Bening a Jamie Bell excelují v romantickém dramatu vycházejícím z reálného vztahu stárnoucí hollywoodské femme fatale a mladého nadějného herce. Jejich z počátku bezstarostný a nekonvenční vztah bude prověřen vnějšími dramatickými…
62 %
6417 zhlédnutí
Přehrát film
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

O filmu: Je to přesně deset let, co muzikál Mamma Mia! zboural kina po celém světě. Jen u nás se na tom „ničení“ podílelo skoro 750 tisíc diváků, kteří od té doby sní věčný sen o pokračování. Sice to trvalo relativně dlouho, zato v pokračování…
73 %
90840 zhlédnutí
Přehrát film
Mary Poppins se vrací

Mary Poppins se vrací

O filmu: Film se odehrává kolem roku 1930, v období ekonomické krize v Londýně (v období, ve kterém se odehrávají i původní knihy) a předlohou mu bylo dalších sedm knih od P. L. Traversové. Ve filmu jsou děti známé z původního filmu, Michal (Ben…
63 %
20223 zhlédnutí
Přehrát film
Wild Rose

Wild Rose

O filmu: /
72 %
2218 zhlédnutí
Přehrát film

Trailery

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku