Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Joseph Dielle

Joseph Dielle

Životopis:

Legendární Mireček z Básníků pochází z velké rodiny. Má devatenáct sourozenců, devět bratrů a deset sester. Jeho otec měl dvě manželky a dožil se velmi požehnaného věku 104 let. S některými svými sourozenci se Joseph vídá pravidelně. Další jsou v JAR a Austrálii. Jeden jeho bratr a setra pracují jako novináři.

Československý velvyslanec v Kongu si Josepha všiml v místní televizi, kde pracoval jako novinář. Nabídl mu jestli by nechtěl jet do Prahy studovat. Joseph přikývl. Od roku 1982 studoval na pražské FAMU režii. Studoval v Praze dva roky.

Když byl na FAMU v posledním ročníku, prošel castingem k filmu Dušana Kleina JAK BÁSNÍCI PŘICHÁZEJÍ O ILUZE. Hrál zde medika Mirečka. Aby Mirečkovi šlo učení, potřeboval ženu (Vendulku). Do rodného konga se vrátil hned po natočení snímku. V roce 1987 se vrátil na natáčení filmu JAK BÁSNÍKŮM CHUTNÁ ŽIVOT. Od té doby se v Čechách už neobjevil.

Joseph žije na břehu Atlantského oceánu v konžském městě Point Nore. Má ženu Josefínu. Ta pracuje u firmy AGIP. Poznal ji už před odjezdem do Československa. Se svou ženou má pět dětí.

Joseph je v Kongu úspěšným podnikatelem. Vlastní soukromou televizi DVS plus. Pracuje zde i jako ředitel.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie


Filmografie

Jak básníci přicházejí o iluze

Jak básníci přicházejí o iluze

O filmu: Ve druhé části básnické tetralogie se opět sejdeme se Štěpánem Šafránkem, tentokrát již jako studentem medicíny a jeho přítelem Kendym, studujícím na FAMU. Seznámíme se s novými Štěpánovými spolužáky, Honzou Antošem z Kolína, Moravákem…
78 %
79879 zhlédnutí
Přehrát film
Jak básníkům chutná život

Jak básníkům chutná život

O filmu: Zatímco Kendy se jako pomocný režisér vrací do rodného města natáčet s televizním štábem třináctidílný seriál, Štěpán Šafránek, vybaven po promoci maminčinými radami, nastupuje na své první místo - na internu zdejší nemocnice. Jeho…
73 %
53649 zhlédnutí
Přehrát film

Trailery

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku