Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Jóko Kanno

Jóko Kanno
Datum narození: 19.05.1964
Místo narození: prefektura Mijagi, Japonsko

Životopis:

Jóko Kanno je japonská hudební skladatelka, aranžérka a hudebnice. Narodila se 19. března 1964 ve městě Sendai, v japonské prefektuře Miyagi, která se nachází na severozápadě ostrova Honšú. Její první hudební krůčky byly pozorovány již v dětství, kdy skládala hudbu pro chlapce, kterého měla ráda. Největší hudební vliv na ni měli Maurice Ravel a Claude Debussy. Jóko mluví trochu anglicky a francouzsky.

Jóko Kanno je nejvíce známa svojí spolupráci s japonským filmovým a animačním průmyslem. Složila původní hudbu k množství anime seriálům a filmům (např. Macross Plus, The Vision of Escaflowne, Cowboy Bebop, Turn A Gundam, Ghost in the Shell: Stand Alone Complex a Ghost in the Shell: S.A.C. 2nd GIG, Wolf's rain, Sakamichi no Apollon), live action filmům (např. Honey & Clover), videohrám a reklamám. Dlouhodobě spolupracuje s režiséry, jako jsou Yoshiyuki Tomino (série Gundam), Shinichiro Watanabe (režisér Cowboy Bebopa) a Shoji Kawamori (série Macross). Mimo jiné, Kanno také skládá hudbu pro popové umělce, jako je např. Maaya Sakamoto a Kyouko Koizumi.

Jóko říká, že ráda pracuje v animačním průmyslu. I když nikdy neví, zda se nakonec použijí všechny skladby pro dané dílo, během své práce jí vyhovuje nebýt spoutaná pravidly, jelikož pracuje jen s pár poskytnutými informacemi ohledně vznikajícího seriálu či filmu.

Kvůli nahrávání soundtracku k seriálu Cowboy Bebop Jóko založila skupinu Seatbelts, ve které zároveň hrála na klávesy. Díky velkému úspěchu hudební nahrávky se skupina nerozpadla, ale absolvovala řadu úspěšných turné po Japonsku. V roce 2007 Jóko spolupracovala se Seabelts i na soundtracku k seriálu Darker than Black.

K roku 2012 Jóko Kanno oficiálně vydala 6 studiových alb, hudebně se podílela na 33 anime seriálech, 16 videohrách, složila hudbu k 15 celovečerním snímkům, k 6 televizním projektům, spolupracovala se 24 umělci a podílela se na hudbě k 72 reklamním spotům.

Kromě hudby Jóko ráda fotografuje a píše např. články do japonské verze časopisu Newtype. V roce 2011 Jóko Kanno vystoupila v Teplicích v rámci mezinárodního festivalu animovaného filmu AniFest.

Zajímavosti:
1) na soundtracku k seriálu Cowboy Bebop vystupuje Jóko Kanno pěvecky pod pseudonymem Gabriella Robin;
2) často spolupracuje s Varšavskou filharmonií.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Filmografie

Kovboj Bebop: Lovec odměn

Kovboj Bebop: Lovec odměn

O filmu: Animovaná sci-fi, natočená podle úspěšného japonského televizního seriálu, začíná v roce 2071. Mars je v ohrožení! V předvečer svátku Halloween vybuchne na dálnici nedaleko kráteru, kde leží hustě obydlené město, teroristická bomba. Výbuch…
83 %
16892 zhlédnutí
Přehrát film
Naše malá sestra

Naše malá sestra

O filmu: Rodinné (melo)drama, které na čechovovském půdorysu domu, zahrady a čtyř sester skládá poctu magii všednosti. Tři sestry žijí společně ve velkém domě ve městě Kamakura. Když jejich otec, který od rodiny odešel před patnácti lety, zemře,…
79 %
13639 zhlédnutí
Přehrát film

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku