Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
John Cleese

John Cleese
Věk: 74 let
Datum narození: 27.10.1939
Místo narození: Weston-Super-Mare, Somerset, Anglie, Velká Británie

Životopis:

"Nemyslím, že by každý měl být sexuálně vzděláván. Na to je na světě příliš mnoho lidí. Pokud s tím na pár let přestaneme, třeba se to změní.“

John Marwood Cleese se narodil v malém přímořském městečku Weston-Super-Mare (adresa Ellesmere road 6, dnes patří Stuartu Harveymu, bratru to Kevina Harveye, absolutně nezajímavého a neznámého člověka. Je to klasický anglický domek, šedě omítnutý s velkými okny a taškovou střechou. Po smrti dědečka v r.1953 se přestěhovali do jeho domu na East Shrubbery 2, blízko policejní stanice v Bristolu.) Jak už jsem řekl, narodil se, a to přesně 27. října 1939 do chudých poměrů rodiny pojišťovacího agenta Reginalda Francise Cleese s manželkou Muriel (rozená Cross, zemřela na své 101 narozeniny 11.11.2000). Jeho dědeček se jmenoval mimochodem John Edwin Cheese (sýr), ale 1915 si po vstupu do armády změnil jméno (proč asi), za což mu byl John určitě vděčný už jen proto, že jeden z jeho kamarádů v dětství se jmenoval Butter (máslo).

“Pokud se chcete zabít a nemáte na to dost odvahy, myslím, že návštěva Palmerston North by mohla pomoci.“

Ve škole se prý vždy cítil jako vyvrhel, jednak pro svou vyčouhlou postavu (již ve 12 letech měřil 180 a ve třinácti dorostl až na konečných 195 cm), druhak že nebyl zrovna nejhorším žákem a z lycea Clifton College úspěšně složil zkoušku na Cambridge University. Miloval komediální revue v rádiu THE GOON SHOW Petera Sellerse, sbíral vtipy, rád sportoval (na gymnáziu byl kapitánem kriketového mužstva). Jenže přestože se na Cambridge dostal, musel čekat další dva roky pro velký nával (vláda zrovna zrušila základní vojenskou službu a byl přebytek mladých mužů). V těch letech se John vrátil na svou starou základní školu a učil matematiku. I přes zálibu v přírodních vědách si na Cambridgi vybral Downing College, kde se vyučuje právo. (pozn. aut. Právníci v Anglii jsou odlišní, než u nás. Jsou dva druhy, barrister a solicitor, kteří spolupracují. Barrister je ten známý oparukovaný “kecal“ vedoucí jednání před soudem a solicitor je spíš něco jako jeho vyšetřovatel a sběrač podkladů, rádce lidem a notář v jedné osobě. Soudci jsou vybíráni pouze z vysloužilých barristerů.) Připravoval se na náročnějšího barristera a tuto průpravu John později zúročil v známých skečích MPFC.

"Je to fanatická posedlost, dělat filmy. Zbytek vašeho života prostě hluboce zamrzne"

Již první rok vstoupil do Footlights comedy society, kde mohl rozvíjet svůj tvůrčí a herecký talent. A tady také potkal svého budoucího přítele a společníka z Monty Pythonu, Grahama Chapmana (tou dobou studujícího v Cambridgi medicínu). Oba vystupovali v univerzitní revue CAMBRIDGE CIRCUS (1963), s níž se později (po složení zkoušek) přesunuli do londýnského West Endu a nakonec přes Nový Zéland až na Broadway. V Americe hrál v muzikálu HALF A SIXPENCE, zábavné "ED SULLIVAN SHOW", psal do Newsweeku o mezinárodní politice (což mu brzy zatrhli) a také tu potkal jistého podivína, když se podílel na fotoreportáži pro magazín Help! Ten podivín byl Terry Gilliam, pozdější animátor Monty Pythonu a dnes uznávaný režisér. Též se setkal se svou první ženou Connie Booth (svatba 20.2. 1968, dcera Cynthia * 1971, dnes herečka), jenže manželství dlouho nevydrželo. Během natáčení satirického seriálu HOTÝLEK mezi první a druhou sérií v roce 1978 se rozvedli.

Ještě než odjel do USA, pracovali s producentem Davidem Frostem z BBC na satiře THAT WAS THE WEEK THAT WAS. Po návratu se vrátili ke spolupráci, ale tentokrát na pořadu THE FROST REPORT a MARTY FELDMAN SHOW, kde ostatní budoucí Pythoni už účinkovali a psali (Eric Idle, Terry Jones, Michael Palin, Graham Chapman). Společně s prací v televizi hrál i v rádiových hrách I'M SORRY, I'LL READ THAT AGAIN a I'M SORRY, I HAVEN'T A CLUE. Společně s Grahamem Chapmanem účinkovali v show AT LAST, THE 1948 SHOW, která byla nejdůležitějším předchůdcem Monty Pythonu. LÉTAJÍCÍ CIRKUS, seriál satirických humorných skečů, natáčeli od 1969 do 1974 (45 epizod). John si uvědomoval, že v posledních dílech příliš často opakují sami sebe a ztrácejí originálnost, navíc natáčení Cirkusu zabíralo příliš mnoho času a chtěl se věnovat i jiným projektům. Proto se v poslední sérii (6 epizod) neobjevil, přestože své členství ve skupině “nezrušil“.

"Jsem hrozně šťastný, protože jsem byl vždycky přeplácen. A to mně umožňuje dělat tyhle divné filmy, tyhle libůstky, které bych si jinak nemohl dovolit."

V roce 1971 založil produkční společnost Video Arts (dnes má zisk 14,5 milionu $ ročně) produkující výukové programy byznysmenů oplývající tehdy nevídaným humorem (o managemantu, jak se vyrovnat se stresem či neobvyklými situacemi nazvané třeba "MEETINGS, BLOODY MEETINGS," "THE UNORGANIZED MANAGER," "WHO SOLD YOU THIS, THEN?"). Sám tehdy ve většině hrál a společnost Video Arts vede dodnes. Jeho nejslavnějším popythonovským projektem byl komediální seriál HOTÝLEK natáčený v letech 1975 a druhá série 1979 o velice nepříjemném jedovatém hotelovém manažerovi. Inspirace k tomuto dílku pochází z jednoho ubytování v Gleneagles Hotel v Torquay v Anglii. Úspěch HOTÝLKU mu zajistil během celých následujících sedmdesátých a osmdesátých let mnoho rolí v televizních pořadech jako DOCTOR WHO, THE GOODIES AND NOT THE NINE O'CLOCK NEWS, THE MUPPETS a vystupoval i v mnoha varietních představeních. Z Ameriky mu přišla nabídka hostovat v úspěšném seriálu CHEERS (od 1982, který vynesl nahoru Woody Harrelsona, Kirstie Alley či Teda Dansona). Za roli svatebního poradce tam získal cenu Emmy.

"Vždycky jsem měl nutkání, které jsem nedokázal úplně vysvětlit, o potřebě být volný jak jen to je možné. Proč tomu tak je, jestli to je čistě jen příslušná reakce na prostředí, v němž jsem vyrostl, na mírně puritánštější atmosféru, to nevím. Ale vždycky jsem hodně silně cítil, že lidé by měli být svobodní jak to jenom je možné a nebýt ostatními pokud možno vůbec ovládáni."


V letech 1973 až 1976 se stal rektorem University of Saint Andrews a profesorem na volné noze Cornell University v New Yorku je dodnes. Přestože neúčinkoval v poslední sérii Cirkusu, hrál ve všech jejich následujících filmech QUEST FOR HOLY GRAIL, LIFE OF BRIAN a MEANING OF LIFE. Stejně tak mu přátelé poskytli role ve svých samostatných filmech, od Terry Gilliama TIME BANDITS, Grahama Chapmana YELLOWBEARD, Terry Jonese ERIC THE VIKING a od Erica Idlea SPLITTING HEIRS. I v mnoha dalších filmech si střihl různá štěňata (dnes cameo), v SILVERADU nesmlouvavého šerifa, v Brannaghově FRANKENSTEINovi profesora vyučujícího Viktora Frankensteina. Roku 1982, si John zahrál první hlavní roli puritánského hloupého vojáka v PRIVATES ON PARADE. Následoval CLOCKWISE, ale ani jeden z těchto snímků nebyl nijak úspěšný.

"Pro mě je ten film nejbližší hranicí toho, jak jsem se mohl stát Cary Grantem."

Až přišla RYBA JMÉNEM WANDA o ne zrovna “čestné“ zločinecké bandě lupičů, kde hrál právníka Archie Leache (pravé jméno Cary Granta) a za scénář byl nominován na Oskara. V roce 1997 na ni navázalo “volné pokračování“ DIVOKÁ STVOŘENÍ se stejným hereckým obsazením jako ve Wandě (Kevin Kline, Jamie Lee Curtis, Michael Palin, John Cleese), ale jinými postavami i dějem. Přestože nebyl kritikou nijak dobře přijat, diváci se skvěle bavili a o to jde především. A zde hrající nově objevený druh lemura dostal jméno po Johnovi, avahi cleesei, za jeho dlouhotrvající podporu ohrožených druhů primátů.

"Je úžasné, že Harry Potter a bondovky jsou stále převážně točeny v Anglii, jsem z toho nadšen. Ale pravda je, že většina dobře placené práce je v Americe"

Roku 2001 si střihl roli excentrického znuděného milionáře Donalda P. Sinclaira (tak se jmenoval hotelový manažer, jenž byl předobrazem seriálu Hotýlek) v komedii MILIONOVÝ ZÁVOD a zahrál si Téměř Bezhlavého Nicka ve filmu podle megaúspěšné knihy HARRY POTTER A KÁMEN MUDRCŮ (stejně jako i v dalších dílech této série). Po smrti Desmonda Llewelyna, představitele vynálezce Q ve všech dvaceti starších bondovkách od prvního DOKTORA NO z roku 1963, si jej zahrál v dílech JEDEN SVĚT NESTAČÍ, DNES NEUMÍREJ i v CASINO ROYALE a pravděpodobně se bude v roli Q (původně R, poté povýšil) objevovat jako Desmond až do smrti (buď bondovek nebo své). Stejně tak se objevil v štěněcích rolích v SHREKOVI, CESTĚ KOLEM SVĚTA ZA OSMDESÁT DNÍ, CHARLIEHO ANDÍLCÍCH i jiných hollywoodských hitech. Stal se z něj herec, který sice nedostane mnoho prostoru před kamerou, ale jeho postavy jsou důležité a mnohdy výraznější a zábavnější než ostatek filmu.

"V Británii jsou dívky bystré či přitažlivé. V Americe je tomu jinak. Tam jsou obojím."

Když se jeho manželství s herečkou Connie Booth 1978 rozpadlo, začal navštěvovat skupinovou léčbu. Se svým terapeutem Robinem Skynnerem napsali bestseller RODINY A JAK JE PŘEŽÍT brzy následovaný dalším dílem ŽIVOT A JAK JEJ PŘEŽÍT. Roku 1981 se oženil s tv režisérkou a malířkou Barbarou Trentham, již potkal když Pythoni vystupovali naživo v Hollywoodu. 1984 se jim narodila dcera Camilla, ale 1990 se rozvedli. Nyní žije se svou třetí manželkou psycholožkou Alice Fay Eichelberger (svatba 28.12.1992), taktéž Američankou. Žije v Santa Barbaře v Kalifornii a vlastní ještě k Video Arts obchod se starožitnostmi v Montecitu “Christine Schell Fine.“ Roku 1996 odmítl britský řád CBE (Commander of the Order of the British Empire), ale zdaleka nebyl prvním ani posledním (obvykle je CBE odmítnut proto, že čekají na titul sir a vyšší, jenž poté i často získají).

“Jsem pravděpodobně nejhorším zpěvákem na světě. Chci soutěžit za severní Ameriku."

Jeho humor se nezapřel nikde a nikdy. V sedmdesátých letech postupně přidával do své filmografie každoročně jeden film, které však ve skutečnosti nikdy nevznikly ("THE BONAR LAW STORY" (1971), "ABBOTT & COSTELLO MEET SIR MICHAEL SWANN" (1972), "THE YOUNG ANTHONY BARBER" (1973), "CONFESSIONS OF A PROGRAMME PLANNER" (1974)) a to jen proto, jestli si někdo všimne. No, nevšiml, a tak John svůj vtípek v roce 1980 odhalil. Přesto se některé z nich objevují ve filmových encyklopediích ještě dnes (např Encyclopedia of Television, 1996). V roce 2005 nabídl na svých oficiálních stránkách k prodeji za “kdo dá víc“ část svého tlustého střeva odstraněného pro divertikulitidu (vychlípenina, pravděpodobně hemoroid). Výdělek měl být rozdělen mezi Johna a jeho chirurga. A také jako jeden z mnoha řekl o Grahamovi Chapmanovi na jeho pohřbu to, co si o něm opravdu myslel (následuje v mém nedokonalém překladu).

“Vydechl naposledy, skončil svou existenci, prohrál život, odpočívá v pokoji, šel pod kytičky, kouše hlínu, natáhl brka, zaklepal bačkorama, klepla ho pepka a odešel za tím Velkým zářícím kruhem Světla Zábavy na nebi, a já doufám, že my všichni nejen tady víme, jak strašně smutné je, že muž s takovým talentem, schopnostmi, vlídností a inteligencí je tak náhle odvát pryč ve věku pouhých osmačtyřiceti let, dříve než stihl vše, čeho by byl schopen a dřív než si vůbec stihl pořádně užít. No, cítím, že bych měl říct, “Nesmysl. Díky bohu, že jsme se toho zatracenýho vyžírky zbavili! Doufám, že se smaží v pekle!“

Nyní, na vrcholu hereckých schopností a životních zkušeností přechází z jednoho projektu do druhého, svým agilním projevem, mnohdy vzteklým a až nenávistně výsměšným a emocemi přetékajícím hlasem dokáže zaujmout i ve štěku více, než mnohý hlavní hrdina zdržující se na plátně celý film.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie


Filmografie

Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců

O filmu: Kdo by dnes už alespoň nezaslechl jméno Harryho Pottera, čarodejnického učně, jehož neskutečná popularita mezi dětmi během krátké doby zasáhla i dospělé. Filmovou verzi jeho prvního příběhu zrežíroval Chris Columbus ve spolupráci s…
77 %
1479233 zhlédnutí
Přehrát film
Harry Potter a Tajemná komnata

Harry Potter a Tajemná komnata

O filmu: Harry Potter se po prázdninách vrací do Bradavic a nastupuje do druhého ročníku. A to i přes varování domácího skřítka Dobbyho, podle kterého mu v čarodějné škole hrozí smrt. Harry nedbá nářků skřítka působícího víc škody než užitku, ale…
76 %
887215 zhlédnutí
Přehrát film
Shrek 2

Shrek 2

O filmu: A byla svatba a pak spolu Shrek s Fionou žili šťastně až do smrti… Tedy žili by, kdyby se ovšem nevydali za princezninými rodiči! Návštěva království Za sedmero horami se totiž záhy zvrtne v další komické dobrodružství. S věrným Oslíkem za…
82 %
351832 zhlédnutí
Přehrát film
Shrek: Zvonec a konec (2010)

Shrek: Zvonec a konec (2010)

O filmu: Když si podáte nebezpečnou dračici, zachráníte krásnou princeznu a tchýnino království, co dalšího ještě můžete dokázat? Pokud se jmenujete Shrek, pravděpodobně trochu zfotrovatíte. Místo toho, aby jako za starých dobrých časů děsil…
63 %
271882 zhlédnutí
Přehrát film
Shrek Třetí

Shrek Třetí

O filmu: Za normálních okolností by krásní, mladí a zelení manželé Shrekovi po odstranění zákeřné Kmotřičky víly a jejího nemožného syna Krasoně ve druhém pokračování animované komedie Shrek žili nerušeně a hlavně šťastně až do smrti. Vzhledem k…
55 %
285793 zhlédnutí
Přehrát film
Nadějný rok

Nadějný rok

O filmu: Steve Martin, Jack Black a Owen Wilson spolu tvoří komické trio snů v chytré a vtipné komedii režiséra filmů Ďábel nosí Pradu a Marley a já. Tři amatérští milovníci ptactva, kteří touží na chvíli uniknout stereotypu všedního života, se…
62 %
31725 zhlédnutí
Přehrát film
Milionový závod

Milionový závod

O filmu: Bohatý majitel casina Donald Sinclair (John Cleese) připravi pro obveselení svých klientů novinku: veliký závod o dva miliony dolarů. Zbohatlíci se o ně ovšem nebudou ucházet sami, ale budou sázet na šest týmů, lačnících po bohatství.…
67 %
64112 zhlédnutí
Přehrát film
Den, kdy se zastavila Země

Den, kdy se zastavila Země

O filmu: Mysleli jsme, že Země je naše. Byla to chyba. V historii existuje mnoho příkladů střetů civilizací, po nichž ty méně vyspělé zanikly nebo byly zotročeny. V našem filmu jsme těmi méně vyspělými my, lidstvo. Film vypráví příběh mimozemšťana…
61 %
61290 zhlédnutí
Přehrát film
Charlieho andílci: Na plný pecky

Charlieho andílci: Na plný pecky

O filmu: Natalie Cook (Cameron Diaz), Dylan Sanders (Drew Barrymore) a Alex Munday (Lucy Liu) jsou znovu v akci! Tentokrát jsou v sázce dva stříbrné prsteny, které mají mnohem vyšší hodnotu, než by se na první pohled zdálo. Obsahují totiž velmi…
45 %
103622 zhlédnutí
Přehrát film
Cesta kolem světa za 80 dní

Cesta kolem světa za 80 dní

O filmu: Báječná dobrodružství, veselé příhody a neuvěřitelné nebezpečí čekají na mezinárodní hvězdné obsazení v podobě tří neobvyklých hrdinů, kteří se pokusí vyhrát krutou sázku v Cestě kolem světa za 80 dní. Výstřední londýnský badatel Phileas…
58 %
116414 zhlédnutí
Přehrát film
Planeta 51

Planeta 51

O filmu: Zelení obyvatelé Planety 51 žijí spokojeným životem v útulných domcích na předměstí, vychová-vají děti, venčí psíky… Poklidnou idylku ruší jen strach z mimo-zemské invaze. Jejich obavy se jednoho dne naplní... Astronaut NASA, kapitán…
65 %
64444 zhlédnutí
Přehrát film
Blaznivej sejf

Blaznivej sejf

O filmu: Malé město. Malá banka. A v ní sejf plný peněz. Tři noví zaměstnanci (PAULO COSTANZO, WOODY HARRELSON, ALICIA SILVERSTONE) se rozhodnou, že ji o víkendu vykradou... až na to, že jeden neví o plánech toho druhého. A k tomu zaměstnankyně…
58 %
6106 zhlédnutí
Přehrát film
Růžový panter 2

Růžový panter 2

O filmu: Film Růžový panter 2 je pokračováním úspěšného hitu z roku 2006, v němž se Steve Martin poprvé ujal role neohroženého a neohrabaného francouzského detektiva, inspektora Jacuese Clouseaua. Když začnou po celém světě mizet vzácné šperky…
53 %
86619 zhlédnutí
Přehrát film
Letadla

Letadla

O filmu: Z oblačných výšin světa filmu Auta přilétají Letadla, animovaný komediálně-dobrodružný snímek nabitý akcí, ve kterém se nám představuje Prášek, práškovací letoun s velkým srdcem a rychlými křídly, jenž sní o tom, že se zúčastní…
57 %
193711 zhlédnutí
Přehrát film
Šarlotina pavučinka

Šarlotina pavučinka

O filmu: Šarlotina pavučinka patří mezi nejoblíbenější dětské knížky vůbec. Vyšla už ve 23 jazycích, včetně češtiny, a v úctyhodném počtu 45 miliónů výtisků. I proto podle této nesmrtelné předlohy, kterou napsal autor Myšáka Stuarta Littlea E. B.…
53 %
27959 zhlédnutí
Přehrát film
Život Briana

Život Briana

O filmu: Ve své době vyvolal Život Briana skandál kvůli neúctě k církvi, dnes zbyl velice zábavný snímek parodující příběh o Ježíši. Brian se totiž narodil ve stejný den jako Mesiáš, se kterým si ho všichni pletou a způsobují tak spoustu absurdních…
87 %
47919 zhlédnutí
Přehrát film
Mickeyho kouzelné Vánoce

Mickeyho kouzelné Vánoce

O filmu: Oblíbení Disneyho hrdinové se s vámi chtějí podělit o vánoční zážitky. Mickey a všichni jeho hosté jsou po velké sněhové bouři zavaleni v Myšmaši. Je tu Medvídek Pú, Prasátko, Bell, Sněhurka, Ariel a mnoho dalších starých i nových Mickeyho…
77 %
59169 zhlédnutí
Přehrát film
Dnes neumírej

Dnes neumírej

O filmu: Agent 007 je zajat při tajné misi mezi Severní a Jižní Koreou. Britové mají korejského zajatce a nabídnou ho výměnou. Agent 007 se okamžitě přesune do Londýna. K šermířskému souboji ho vyzve bilionář Gustave Graves, který je téměř…
69 %
59025 zhlédnutí
Přehrát film
Jeden svět nestačí

Jeden svět nestačí

O filmu: V sídle MI6 došlo k atentátu na ropného magnáta a přítele M a v nebezpečí se ocitá i jeho dcera Elektra (Sophie Marceau). James Bond je proto vyslán do Azerbajdžánu, aby ji ochránil a zároveň odhalil vraha. Elektra ale ve skutečnosti stojí…
76 %
41395 zhlédnutí
Přehrát film
Valiant

Valiant

O filmu: V malé hospůdce na anglickém venkově, v relativním bezpečí před hrůzami probíhající Druhé světové války, sleduje skupinka holubů filmový týdeník. Seznamují se s úžasným a vzrušujícím životem elitních bojových holubů, kteří doručují tajné…
52 %
27984 zhlédnutí
Přehrát film
Žabákova dobrodružství

Žabákova dobrodružství

O filmu: Jak poklidně plynul dosud život na louce na břehu řeky! Mladý Krtek pilně pracoval na provzdušňování půdy, pan Krysa pořádal na řece pikniky, zajíci kolem ní jezdili na kolech na výlety... Ale najednou je tohle všechno ohroženo. A to jen…
73 %
9305 zhlédnutí
Přehrát film
Medvídek Pú

Medvídek Pú

O filmu: Ve Stokorcovém lese začíná den jako každý jiný. Pú se probouzí velice hladový a nemá doma žádný med. Takže se vydává ho sehnat, ale jeho pouť posléze nabere zcela jiný směr – nejprve kvůli soutěži, ve které se mají všichni pokusit najít…
74 %
32746 zhlédnutí
Přehrát film
Monty Pythonův smysl života

Monty Pythonův smysl života

O filmu: Snímek Monty Python: Smysl života postrádá hlavního hrdinu je to přece svět viděný rybami skrz sklo akvária a v rozbitém světě pro něj není práce. Není se s kým ztotožnit, s kým a pro co trpět. Z lidskosti zbyly jen okamžiky, kdy smolaři…
83 %
24795 zhlédnutí
Přehrát film
Pluto Nash

Pluto Nash

O filmu: Eddie Murphy v akční sci-fi komedii o Měsíci plném hazardu. Píše se rok 2087. Na Zemi byly zakázány všechny druhy hazardních her, a tak se novým rájem všech vášnivých hráčů stal Měsíc, kde začaly růst kasina a herny jako houby po dešti.…
38 %
24402 zhlédnutí
Přehrát film
Igor

Igor

O filmu: Animovaná komedie o nadaném vědci jménem Igor (John Cusack), který je přinucen sloužit jako pomocník doktorovi Glickensteinovi (John Cleese). I přesto, že pouze obstarává všechnu "černou" práci, touží se zařadit mezi uznávané vědce.…
60 %
11094 zhlédnutí
Přehrát film
Ryba jménem Wanda

Ryba jménem Wanda

79 %
7620 zhlédnutí
Přehrát film
Monty Python živě (převážně)

Monty Python živě (převážně)

O filmu: Po více než třiceti letech se na pódiu znovu sejdou členové legendární komediální skupiny Monty Python. Představení Monty Python živě (převážně) můžete vidět 20. července v přímém přenosu z Londýna i v českých kinech. V souhrnném věku…
82 %
11528 zhlédnutí
Přehrát film
Král džungle

Král džungle

O filmu: Před mnoha lety se nad centrální Afrikou zřítilo letadlo. Přežil jediný pasažér - nemluvně George. Uplynulo dvacet let a z George se stal skutečný král džungle. Pak k jeho útulnému bungalovu z palmoví zbloudila výprava s krásnou dívkou…
63 %
67929 zhlédnutí
Přehrát film
Žlutovous

Žlutovous

O filmu: Tato povedená, pestrá parodie na filmy o pirátech se pyšní všemi znaky klasické frašky a rovněž hvězdným mezinárodním obsazením, které kombinuje především americké a britské komiky. Autorsky se na ní podílel veterán ze skupiny Monty Python…
66 %
7699 zhlédnutí
Přehrát film
Frankenstein

Frankenstein

O filmu: Rok 1794. V artktickém moři uvázne v ledovci loď kapitána Waltona, mířícího na severní pól. Posádka zachrání před zmrznutím úplně vyčerpaného dr. Victora Frankensteina, který vypráví kapitánovi svůj prokletý příběh. Ženeva. Victor…
78 %
52781 zhlédnutí
Přehrát film
Kouzelný puding

Kouzelný puding

O filmu: Malý medvídek koala Bunyip Blugeum je nešťastný, protože ztratil rodiče. Rozhodne se je najít a bez otálení a varování ostatních o nebezpečích, která by ho mohla potkat, se vydá na cestu. Na ní postupně pozná mnoho nových přátel, jakými…
51 %
5117 zhlédnutí
Přehrát film
Absolutely Anything

Absolutely Anything

O filmu: Neil Clarke (Simon Pegg) je rozčarovaný učitel, který náhle zjistí, že má schopnost udělat cokoli bude chtít. Díky tomu se dostane do mnoha nevšedních a komických situací. Tímto darem ho obdařila skupina mocných a bláznivých mimozemšťanů,…
65 %
33725 zhlédnutí
Přehrát film
Americký ocásek 2 - Fievel na Divokém západě

Americký ocásek 2 - Fievel na Divokém západě

O filmu: Život v New Yorku není tak snadný, jak se zprvu zdálo, a navíc ho komplikují i všudypřítomné kočky. Co teď? Odjet na západ, kde je šance na lepší život? Proč ne? Jen nesmíte naletět prvnímu kočičímu podnikateli, jehož cílem je nadělat z…
64 %
4278 zhlédnutí
Přehrát film
Erik Viking

Erik Viking

O filmu: Suchý anglický humor na drsném severu... Neúplné složení ze seskupení Monty Python vypráví příběh Vikinga, který se od svého lidu odlišuje a díky tomu se může stát velkým vůdcem. Erik (Tim Robbins) chce změnit svůj lid a panující poměry, a…
68 %
11679 zhlédnutí
Přehrát film
Den, kdy se zastavila Země

Den, kdy se zastavila Země

O filmu: Mysleli jsme, že Země je naše. Byla to chyba. V historii existuje mnoho příkladů střetů civilizací, po nichž ty méně vyspělé zanikly nebo byly zotročeny. V našem filmu jsme těmi méně vyspělými my, lidstvo. Film vypráví příběh mimozemšťana…
61 %
4168 zhlédnutí
Přehrát film
Monty Python a Svatý Grál

Monty Python a Svatý Grál

O filmu: Jde o velmi neotřelé zpracování příběhu krále Artuše putujícího napříč Británií, aby kolem sebe nashromáždil nejlepší rytíře a Bůh mu zjevil, kde najít Svatý Grál. Na své cestě se střetává s bizardními překážkami. Bez znalosti vzdušné…
85 %
18193 zhlédnutí
Přehrát film
Harry Potter a Tajemná komnata

Harry Potter a Tajemná komnata

O filmu: Harry Potter se po prázdninách vrací do Bradavic a nastupuje do druhého ročníku. A to i přes varování domácího skřítka Dobbyho, podle kterého mu v čarodějné škole hrozí smrt. Harry nedbá nářků skřítka působícího víc škody než užitku, ale…
77 %
3010 zhlédnutí
Přehrát film
Adventures of Pluto Nash, The

Adventures of Pluto Nash, The

O filmu: Eddie Murphy v akční sci-fi komedii o Měsíci plném hazardu. Píše se rok 2087. Na Zemi byly zakázány všechny druhy hazardních her, a tak se novým rájem všech vášnivých hráčů stal Měsíc, kde začaly růst kasina a herny jako houby po dešti.…
38 %
1426 zhlédnutí
Přehrát film
Jeden svět nestačí

Jeden svět nestačí

O filmu: V sídle MI6 došlo k atentátu na ropného magnáta a přítele M a v nebezpečí se ocitá i jeho dcera Elektra (Sophie Marceau). James Bond je proto vyslán do Azerbajdžánu, aby ji ochránil a zároveň odhalil vraha. Elektra ale ve skutečnosti stojí…
77 %
1178 zhlédnutí
Přehrát film
Beethoven's Christmas Adventure

Beethoven's Christmas Adventure

O filmu: Z Beethovena (hlas Tom Arnold) je veľká filmová hviezda, ktorá prichádza do mesta, aby sa tu zoznámila s chlapcom z reklamy menom Mason (Munro Chambers). Kým Mason pripravuje Beethovenove nové fotky a fotí aj neznámych okoloidúcich,…
46 %
4595 zhlédnutí
Přehrát film
Trollovia

Trollovia

O filmu: Trollové jsou vždy veselí a šťastní skřítkové, kteří nejvíce ze všeho milují hudbu, tanec a zpěv. Jedinou vážnější starost na světě jim dělají Bergeni. Ti si totiž myslí, že můžou být šťastní jedině tehdy, pokud budou mít Trolla v žaludku.…
64 %
372063 zhlédnutí
Přehrát film
Trollové

Trollové

O filmu: Trollové jsou vždy veselí a šťastní skřítkové, kteří nejvíce ze všeho milují hudbu, tanec a zpěv. Jedinou vážnější starost na světě jim dělají Bergeni. Ti si totiž myslí, že můžou být šťastní jedině tehdy, pokud budou mít Trolla v žaludku.…
64 %
6917 zhlédnutí
Přehrát film
Silverado

Silverado

O filmu: Kovboj Emeth odpočívá v kůlně a náhle je přepaden. Útok odrazí, ale vůbec nechápe kdo a proč ho chtěl zabít. Cestou pak v poušti najde vysíleného muže Padena a pomůže mu. Ve městě jsou oba svědky rvačky v saloonu, která vypukla kvůli…
75 %
7128 zhlédnutí
Přehrát film
Spud

Spud

O filmu: Južná Afrika 1990. Dve hlavné udalosti tohto obdobia sú na spadnutie. Prvou z nich je prepustenie Nelsona Mandelu a druhou, ktorá je dôležitejšia, je fakt, že babrák Milton nastupuje do prvého ročníka na jedinej elitnej súkromnej škole pre…
74 %
4108 zhlédnutí
Přehrát film
Spud 2: The Madness Continues

Spud 2: The Madness Continues

O filmu: /
66 %
1732 zhlédnutí
Přehrát film
Albion: Rise of the Danann

Albion: Rise of the Danann

O filmu: /
0 %
16272 zhlédnutí
Přehrát film
Agent 007 – Jeden svět nestačí

Agent 007 – Jeden svět nestačí

O filmu: V sídle MI6 došlo k atentátu na ropného magnáta a přítele M a v nebezpečí se ocitá i jeho dcera Elektra (Sophie Marceau). James Bond je proto vyslán do Azerbajdžánu, aby ji ochránil a zároveň odhalil vraha. Elektra ale ve skutečnosti stojí…
77 %
7059 zhlédnutí
Přehrát film
Charming

Charming

O filmu: Príbeh hovorí o troch princeznách - Snehulienke, Popoluške a Ruženke, ktoré zistia, že sú všetky zasnúbené s jedným mužom, princom Krasoňom. Pod vplyvom kúzla zlej kráľovnej, vedený hrdinkou Lenore, sa princ Krasoň musí vydať na epickú…
54 %
16266 zhlédnutí
Přehrát film

Trailery

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku