Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Joan Woodbury

Joan Woodbury
Datum narození: 22.02.1989
Místo narození: Desert Hot Springs, Kalifornie, USA

Životopis:

Joanne Woodbury pochází z kalifornského Los Angeles, její rodina má dánské, anglické a indiánské kořeny. V dětství byla Joan sedm let vzdělávána v klášterní škole. Díky tomu, že pilně trénovala tanec, vystupovala už v době dospívání jako tanečnice. V době, kdy dokončila studia na Hollywood High School, už vystupovala jako sólová tanečnice se souborem Agua Caliente. Její krása jí pomohla dostat se na filmová plátna již v 19 letech, mnoho let ale hrála jen malé roličky tanečnic, barmanek, sekretářek apod.

Když se dostala k vedlejším rolím, často hrála představitelky exotických etnik - například postavy hispánského nebo asijského původu se jmény jako Lolita, Dolores nebo Toto. Ve 30. letech si zahrála v několika filmech s Charliem Chanem – například ve snímcích CHARLIE CHAN AT THE OPERA nebo CHARLIE CHAN ON BROADWAY. Pravidelně se také objevovala ve westernech vedle takových kovbojských hvězd jako William Boyd, Roy Rogers, Johnny Mack Brown a další. Její pravděpodobně nejznámější westernová role je z roku 1935, kdy hrála Helen Brennan v BULLDOG COURAGE. O 10 let později získala svoji nejvýznamnější příležitost, když ztvárnila titulní roli reportérky v akčním krimidramatu BRENDA STARR, REPORTER.

Poté, co v 60. letech skončila s filmováním – posledním filmem, ve kterém si zahrála, byl sci-fi snímek CESTOVATELÉ V ČASE – působila jako producentka a režisérka oper pro divadlo Redlands Bowl v Kalifornii. Joan se poprvé provdala v prosinci roku 1938 za herce a producenta Henryho Wilcoxona. Přestože spolu manželé žili přes 30 let a měli tři dcery: Wendy, Heather a Cecilii, manželství nakonec skončilo v srpnu roku 1969 rozvodem. Podruhé se Joan provdala v říjnu roku 1971, kdy si vzala herce Raye Mitchella. Společně s ním založila v kalifornském Palm Springs Valley Players Guild Theatre a příležitostně psala články o divadle do místních novin a časopisů. Manželství s Rayem bylo šťastné a skončilo až její smrtí v únoru roku 1989.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie


Filmografie

Frankensteinova nevěsta

Frankensteinova nevěsta

O filmu: Jeden z nejpopulárnějších hororových filmů všech dob. Filmová klasika. V divácky oblíbeném a kritiky ceněném pokračování Frankensteina opět zazářil Boris Karloff v roli nešťastného monstra, které tentokrát zatouží po partnerce. Colin Clive…
82 %
12174 zhlédnutí
Přehrát film

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku