Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Jarvis Cocker

Jarvis Cocker
Datum narození: 19.09.1963
Místo narození: Sheffield, Yorkshire, Anglie, Velká Británie

Životopis:

Jarvis Cocker (19. září 1963, Sheffield, Anglie, Velká Británie), je britský hudebník, zpěvák, textař, režisér a publicista, vůdčí postava britské skupiny Pulp. Vydal také dvě sólová alba a podílel se na celé řadě dalších hudebních projektů, namátkou albech Marianne Faithfull či albu skupiny Air Pocket Symphony (zde mj. duet s herečkou Charlotte Gainsbourg).

Vystupuje v klipech, hudebních dokumentech/koncertních záznamech skupiny Pulp a dalších hudebních dokumentech a pořadech. Písně Pulp se objevily na soundtracku několika známých filmů (TRAINSPOTTING, NOTHING HILL, VELKÉ NADĚJE). Sólová skladba „Running the World“ doprovází závěrečné titulky snímku POTOMCI LIDÍ.

Jako ironický glosátor popkultury a společenského dění vůbec bývá často zván do rozličných diskusních pořadů a talkshow. Jiné pořady, např. různá udílení hudebních cen, naopak moderoval. Výčet jeho televizních a rozhlasových vystoupení je nepřeberný.

V roce 2007 byl kurátorem multižánrového (film, hudba, výtvarné umění, performance) festivalu Meltdown. Zajímavostí je, že do programu zařadil mj. film Jaromila Jireše, Valérie a týden divů. V roce 2005, ve spolupráci s členy skupiny Radiohead Jonny Greenwoodem a Philem Selwayem, přispěl třemi skladbami do filmu HARRY POTTER A OHNIVÝ POHÁR. V samotném filmu pak ztvárnil postavu frontmana pohádkové skupiny The Weird Sisters (Sudičky).

O dva roky později si zahrál sám sebe v romantické komedii HEZKÉ SNY. V roce 2009 namluvil jednu z postav animovaného filmu FANTASTICKÝ PAN LIŠÁK.

Cocker se realizoval rovněž jako režisér hudebních klipů (např. pro Aphex Twin či Nightmares on Wax). Zahrál si v klipech Nicka Cavea („Fifteen Feet of Pure White Snow“) nebo skupiny The Hives.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie


Filmografie

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

O filmu: Harryho štvrtý rok na Rockfortskej škole sa celý krúti okolo turnaja, v ktorom sa stretnú študenti troch čarodejníckych škôl v sérii stále náročnejších úloh. Súťažiaci sú vyberaní ohnivou čašou, ktorá tentoraz z Rockfortu vyberie aj…
77 %
952955 zhlédnutí
Přehrát film
Fantastický pan Lišák

Fantastický pan Lišák

O filmu: George Clooney a Meryl Streep propůjčili své hlasy hlavním postavám zábavného a dojemného animovaného dobrodružství od vizionářského režiséra Wese Andersona. Pan a paní Foxovi (George Clooney a Meryl Streep) žijí ve šťastné a poklidné…
79 %
46790 zhlédnutí
Přehrát film
Lemmy

Lemmy

O filmu: Dokument zobrazující osobní i profesionální život Lemmyho Kilmistera, britského zpěváka a baskytaristy, zakladatele heavy-metalové skupiny Motörhead.
85 %
15412 zhlédnutí
Přehrát film
Hezké sny

Hezké sny

O filmu: Gary Sheller (Martin Freeman) je na pokraji svých sil. Kdysi úspěšný zpěvák a muzikant píše hudbu pouze pro reklamní spoty, jeho manželství s Dorou (Gwyneth Paltrow) ho neuspokojuje a navíc žárlí na svého bývalého kolegu a současného…
58 %
14423 zhlédnutí
Přehrát film

Trailery

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku