Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Jariabek, Ondrej

Jariabek, Ondrej
Datum narození: 30.11.-0001

Životopis:

Ondrej Jariabek byl slovenský herec. V roce 1927 absolvoval studium v učitelském ústavu ve Spišské Nové Vsi. Poté působil jako učitel v Čadci (1927 - 1939) a v Prešově (1939 - 1941). Při svém občanském zaměstnání se věnoval ochotnickému divadlu. Od roku 1941 byl členem SND (s výjimkou let 1947 - 1948, kdy se věnoval filmové režii). Od roku 1980 je v důchodu. V letech 1950 - 1953 působil jako pedagog odborného divadelního kurzu (ODK) v Bratislavě. Účinkoval v rozhlasu (sváko Ondro) i v televizi. V roce 1950 se pokusil o filmovou režii s komedií z vesnického prostředí Kozie mlieko (spolu s Bořivojem Zemanem).
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku