Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Jandová, Zora

Jandová, Zora
Datum narození: 30.11.-0001

Životopis:

Ještě za studii na gymnáziu a pak na DAMU (abs. 1982) jsme ji mohli vidět v divadle Semafor v inscenaci Celaskon a Cyankali a v poetické vinárně Viola v pořadu Aprílová škola. Na scéně Národního divadla debutovala ve velké a obtížné roli Ofélie v dramatu W. Shakespeara Hamlet. Upozornila na sebe svým talentem i novou výraznou tváří, a až do dnešního období jsme ji už mohli vidět v několika postavách divadelních a v řadě televizních her. Hraje ve Snu noci svatojánské (Helena), Lucerna (Hanička), Noci pastýřů (Pavla) ad. Pro televizi ji obsadila E. Sadková do inscenace Má dáti dal, J. Adamec do hry Černá kulička z cyklu Tak se ptám, hrála i v seriálu Pátá stanice. S hereckou tvorbou Zory Jandové se můžeme setkat i ve filmu - Poločas štěstí, Všechno nebo nic. Zora Jandová v současné době studuje ve svých osmačtyřiceti letech soukromou Vysokou školu tělesné výchovy a sportu Palestra. Je mimo jiné cvičitelkou tai chi. Na MS v Itálii v roce 2001 skončila sedmá a byla nejlepší mezi Evropankami.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Náhodně vybrané osobnostiPartnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku